PH - mlađi juniori

140 dana za 6 kola

PH ilustracijaZavršio je redovni dio prvenstva Hrvatske za mlađe juniore. Ljudima koji vode natjecanja u hrvatskom prvenstvu trebalo je čak 20 tjedana da organiziraju 12 utakmica od kojih 5 u Sisku. Teško se prisjetiti kad se to u posljednje vrijeme hrvatski hokej spustio niže nego što je to bio slučaj s prvenstvo mlađih juniora za sezonu 2017/18. Bliski kandidati su juniorsko prvenstvo u sezoni 2008/09 koje je počelo u siječnju ili možda prvenstva mlađih kadeta i kadeta 2013/14 koja su se igrala "turnirski" na Šalati. Kako god bilo, Zagreb je u posljednjoj utakmici redovnog dijela prvenstva svladao Sisak s 9:0. Bilo je to prvo i posljednje gostovanje "vitezova" u Zagrebu prije doigravanja. "Veprovi" su u prvih 20 minuta dvaput zatresli protivničku mrežu. U nastavku susreta domaći su postigli tri pogotka, da bi u zadnjoj trećini četiri puta natjerali suparničkog vratara da vadi pločicu iz svoje mreže.

Zagreb - Sisak 9:0 (2:0, 3:0, 4:0)

Zagreb, klizalište na Velesajmu, 22.4.2018.

Sisak 2 min

Zagreb: Andrić - Radonić, Digula, Zovko, Matuško, Vukovojac-Dugan - Alić, Bezuk, Kovač, Marinković, Ljubičić - Slovinac L., Švarc, Slovinac J., Lihtenvalner, Čiček. Trener: Miljak

Sisak: Orešković - Sinjeri, Berić, Franjić, Agatić, Šimunović - Batinović, Pavičić, Đuričić, Bujger, Vavro. Trener: Dejanović

Zagrebaši su bili uvjereni u pobjedu protiv susjeda na ljestvici pa su Siščane dočekali bez nekolicine standardnih igrača. U postavi "veprova" nije bilo vratara Mikulića, braniča Varge te napadača Zanoffa, Bokšića i Kumanovića. Prva međusobna utakmica odigrana još u veljači završila je pobjedom Zagrepčana s 9:3. Ni "vitezovi" nisu bili u punoj postavi. Nedostajao im je branič Gmaz te napadač Bukovec.

Gosti su bili u podređenom položaju od prve minute no njihova je obrana odlično obavljala svoju zadaću. "Veprovima" je trebalo gotovo 12 minuta da prijeđu u vodstvo. Prije nego što su se "vitezovi" snašli, domaći su po drugi put zatresli protivničku mrežu. Do kraja trećine ostalo je nešto više od pet minuta no Siščani su zbili svoje redove i na veliki odmor pošli s prihvatljiva dva gola zaostatka.

Zagrebaši su početkom druge trećine pogriješili pri letećoj izmjeni pa su ostali s igračem manje. Sisak je sada imao priliku uhvatiti priključak no umjesto da postignu pogodak, gosti su ga primili. Nekoliko minuta kasnije domaći povećavaju prednost zadržavajući potpunu premoć u igri. "Vitezovi" su se ponovo usredotočili na obrambene zadatke pa su u preostalih 13 minuta igre primili još samo jedan pogodak.

U posljednjoj trećini Zagreb za kratko vrijeme dva puta pogađa mrežu, a do sredine trećeg dijela susreta "veprovi" su postigli još dva zgoditka. Imajući visoku prednost od devet golova razlike, domaći suparniku ostavljaju nešto više prostora za igru. Siščani su davali sve od sebe ne bi li postigli barem počasni pogodak no zagrebaši su bili neumoljivi. U završnici susreta došlo je do kraćeg obračuna dvojice igrača kojim je zaključena utakmica, a i redovni dio prvenstva.

Proljeće je zašlo u drugi mjesec pa će biti zanimljivo vidjeti koliko će odgovornima trebati vremena da irganiziraju doigravanje u ovom rekordno kratkom prvenstvu koje je zbog navodnog nedostatka termina dodatno skraćeno odlukom da se finalni dvoboji doigravanja igraju na samo dvije dobijene utakmice. Tko zna kakva nas još loša iznenađenja čekaju od strane ljudi koji su se pokazali nesposobnima voditi natjecanja za prvenstvo Hrvatske.