PH - mlađi kadeti

Gol za vrh

mlad salata slavljeU siječnju su se karte u skupini B mlađih kadeta malo promiješale. Sisak je s dvije pobjede na svom ledu iskočio na vrh, a pobjedom u zadnjoj utakmici im se na vrhu pridružila i Mladost II. Nakon dvije lakše utakmice s Medveščakom III, Mladost se morala dokazati i protiv jačih protivnika. Prvi test protiv Medveščaka II su uspješno prošli. Jedan pogodak bio je dovoljan za odluku o pobjedniku, a njega je postigao Matijević u 32. minuti utakmice. "Mamuti " su za sada jedina ekipa bez poraza, no utakmice sa Siskom i Zagrebom II im tek predstoje.

Zagreb, Šalata 29.01.2017

MLADOST II - MEDVEŠČAK II 1:0 (0:0,0:0,1:0)

PH Ml kadeti B, utakmica br 5, Gledatelja 44, Sudac: Hrelja

Golovi: Matijević (Terlević) 32' -

Udarci na gol: 17 - 12 , Kazne: 0 min - 0 min

Sastavi
Mladost II: Levar - Petan, Sinković, Šimunković Mandušić, Marojević - Matijević, Štefanac, Varga, Debeljak, Zdilar - Terlević, Hrvoj, Langer. Trener: Mirić
Medveščak II: Penzer - Jandrić, Saletović, Šavorić, Košević, Farac - Žigmund, Šibenik, Kokorić, Janković, Šmejkal - Belančić-Farkaš. Trener: Žibret

"Mamuti" love priključak

mlad zag mlkad salataU nastavku prvenstva mlađih kadeta sučelili su se Zagreb i Mladost. U manje od sedam dana odigrali su dvije utakmice, a oba slučaja pobjednik je bio isti. Sigurnim pobjedama Mladost se bodovno približila vodećem Medveščaku, a s nova dva poraza Zagreb se oprostio od borbe za prvu poziciju u doigravanju.

U sjeni velikih

sisak ml kadetiU sjeni ruskih, austrijskih i slovenskih liga, a i natjecanja starijih kategorija u Hrvatskoj, traje natjecanje najmlađih hokejaša koji sudjeluju u hrvatskom prvenstvu, B skupine mlađih kadeta. Sa svojim su natjecanjem krenuli 13. studenog. Najbolja od pet ekipa koje sudjeluju u natjecanju pridružiti će se ekipama iz skupine A u doigravanju za prvaka.  Sisak, druge ekipe Medveščaka, Mladosti i Zagreba, te treća ekipa Medveščaka u studenom i prosincu odigrali su šest utakmica.

Neosvojivi Zibel

sisak brojeviUtjecaj izgradnje 'ledene' dvorane na hokej u Sisku sigurno će najprije primjetiti na rezultatima mlađih kategorija. Bolji uvjeti rada i produženje sezone sa tri na šest, sedam i više mjeseci brzo će klince iz Siska staviti u ravnopravan položaj s generacijom u Zagrebu. Onda se u Sisak neće ići po, takoreći, unaprijed osvojene bodove, već će se na Zibelu za svaki bod gosti morati dobro pomućiti. Kako bi to uskoro moglo izgledati pokazali su mlađi kadeti Siska u utakmicama skupine B mlađih kadeta protiv drugih ekipa Zagreba i Medvešačka. Bodovi su u oba slučaja ostali u Sisku, a Sisak se prometnuo u ozbiljnog kandidata za doigravanje.

Praznici na ledu

ml kad mlad med salataŠkolske praznike mlađi kadeti su iskoristili za odigravanje drugog kruga prvenstva Hrvatske. Najbolji igrači sva tri zagrebačka kluba nastupaju za Team Zagreb u prvenstvu Slovenije pa su termini za odigravanje domaćeg prvenstva vrlo ograničeni, a tijekom praznika ih je bilo dovoljno.Božićno - novogodišnji ugođaj i dani bez škole najbolje su utjecali na hokejaše Medveščaka. S dvije pobjede učvrstili su prvu mjesto i povećali bodovnu razliku pred konkurencijom. Nakon neizvjesnog prvog kruga ovog puta nije bilo dvojbe tko je trenutno najbolji.

Može se i bez raspucavanja

zagreb u12 salata gorNakon što su prve dvije utakmice mlađekadetskog prvenstva završene raspucavanjem, došlo je i do prve odluke u 45 minuta igre. Medveščak je pobijedio Zagreb s 5:3. Mladi "medvjedi" rano su poveli i malo po malo dizali svoju prednost. Pred kraj druge trećine Medveščak odlazi na 4 gola razlike i utakmica je više, manje riješena. "Veprovi" se, međutim,  s time ne slažu. Do kraja trećine postižu prvi gol, a u nastavku dolaze na samo gol razlike. Do izjednačenja ipak nisu stigli i ova utakmica nije otišla u raspucavanje. Pogodak Soldića u 38. minuti prekida njihovu seriju i stavlja točku na i. S punim plijenom iz ove utakmice Medveščak je preuzeo vodeće mjesto u prvenstvu mladih kadeta.