PH - mlađi kadeti

Neizvjesno otvaranje

med mlad u12 salataNastupi selekcija mlađih kategorija u DPS-u uvjetovali su kasniji početak natjecanja u prvenstvu Hrvatske. Otvaranjem klizališta na Šalati krenula su i njihova prvenstva, a prvenstvo mlađih kadeta otvorili su Medveščak i Mladost. U izjednačenoj utakmici "medvjedi" su bili u prednosti većim dijelom utakmice, no uporni "mamuti" su se tri puta vraćali iz rezultatskog zaostatka i na kraju sa 5:4 pobijedili u raspucavanju

Sastavi
MEDVEŠČAK: Čavić, Penzer - Filipović, Završki, Šmejkal P., Kašparek, Soldić - Vukadin, Bestić, Borošak, Kuljak, Kurjaković. Trener: Jurković

MLADOST: Ždralović - Kireta, Žigolić, Goršić, Idžan, Bodiroga - Buljeta, Dragojević, Oremuš, Mandušić, Matijević - Sinković, Pažin, Petan, Menićanin, Langer - Debeljak. Trener: Mirić

Ovogodišnje prvenstvo mlađih kadeta podijeljeno je u dvije skupine. U skupini A igraju prve ekipe zagrebačkih klubova dok skupinu B čine Sisak, druge ekipe Zagreba i Mladosti, dok Medveščak ima i drugu i treću  ekipu. Pobjednik B skupine dati će četvrtu ekipu za doigravanje.

Najbolji igrači prvih ekipa zagrebačkih klubova zajednički čine U12 ekipu Teama Zagreb koji uspješno nastupa u prvenstvu Slovenije. Kako golman i svih deset igrača Medveščakove prve ekipe čine bitan dio te selekcije neminovno su promovirani u prvog favorita natjecanja. S druge strane, prošlogodišnji prvak Zagreb očekuje jednako uspješnu sezonu, a Mladost priželjkuje bitan napredak u odnosu na prošlu sezonu. Prva je utakmica bila dobar pokazatelj da papirnatih favorita ustvari nema. Led će ostati jedino pravo mjerilo.

Na otvaranju sezone Medveščak je prvi pokazao ozbiljne namjere. Marko Vukadin doveo je "medvjede" u vodstvo golom u 6. minuti, no na odmor nisu otišli s prednošću. Na dodavanje Goršića, Luka Bodiroga postiže izjednačujući pogodak i vraća sve na početak. U drugih petnaest minuta "medvjedi" su konkretniji, a Fran Završki materijalizira njihovu prednost i u razmaku od samo tri minute dva puta trese mrežu "mamuta".

Prije drugog odmora Bodiroga drugim današnjim golom još jednom vraća nadu "mamutima", a nakon petominutne pauze u zadnju trećinu ulaze riješeni izjednačiti rezultat. To im i uspjeva preko Roka Goršića koji u 33. minuti vraća rezultat u egal. Imala je nakon toga Mladost prilike za potpuni preokret. Utakmica se lomila, lomila, a onda se ponovo ukazao Završki i svojim trećim pogotkom dvije minute prije kraja doveo "medvjede" pred vrata pobjede. U posljednjoj minuti Mladost pronalazi snage za još jedan napad koji s upjehom završava Bruno Idžan pa utakmica odlazi u raspucavanje. U tom ruletu više je uspjeha imala Mladost. Omar Ždralović zaključao je svoja vrata, a Goršić svojim pogotkom donio Mladosti i drugi bod.

Da li je ovo najava neizvjesnog prvenstva ili tek izuzetak pokazati će slijedeće utakmice. Uvod u prvenstvo u svakom je slučaju bio zanimljiv.