PH - mlađi kadeti

"Mamuti" love priključak

mlad zag mlkad salataU nastavku prvenstva mlađih kadeta sučelili su se Zagreb i Mladost. U manje od sedam dana odigrali su dvije utakmice, a oba slučaja pobjednik je bio isti. Sigurnim pobjedama Mladost se bodovno približila vodećem Medveščaku, a s nova dva poraza Zagreb se oprostio od borbe za prvu poziciju u doigravanju.

Treći susret ovosezonski susret bio je repriza prve ovogodišnje utakmice istih protivnika. Mladost je i ovog puta utakmicu riješila u prvih 15 minuta. Čak je i kretanje rezulata bilo isto, samo što je ovog puta Mladost 'zaboravila' postići gol u drugoj trećini. Prvu trećinu su "mamuti" postigli tri gola i ravnomjerno ih rasporedili. Mrežu "veprova" tresli su svake četiri minute. Pogodak na početku posljednje trećine samo je potvrdio pobjednika ove utakmice.

Sastavi
Mladost: Ždralović - Goršić, Kireta, Idžan, Bodiroga, Mandušić - Buljeta, Dragojević, Matijević, Pažin, Langer - Sinković, Petan, Oremuš, Debeljak, Meničanin. Trener: Mirić
Zagreb: Stunković, Slade - Slovinac, Juretić, H. Zovko, Stipković, B. Zovko - Savić, Fr.Svjetličić, Fi. Svjetličić, Tomica, Banek - M.Zlatar, I.Zlatar, Beljo, Bokšić, Šarčević. Trener: Srketić

******

Ista meta, isto odstojanje. Moglo se tako reći nakon slijedeće utakmice, odgirane nekoliko dana kasnije. Igralo se na istom mjestu, u gotovo istim sastavima s istim ishodom. Zagreb je službeno bio domaćin ove utakmice i na 'domaćem' ledu je bolje otvorio utakmicu. Bili su aktivniji, konkretniji i u devetoj minuti došli do vodstva. Možda su igrači Mladosti nakon dvije utakmice bez primljenog gola pomislili da će se Zagreb predati, no to se nije dogodilo. Ipak, probuđena Mladost do kraja trećine dolazi do izjednačenja, a nastavku potpuno lomi otpor "veprova". S tri gola u drugoj trećini i dva u posljednjih petnaest minuta dolaze do konačnih 6:1. Glavna uloga u utakmici je pripala prvoj postavi Mladosti koja je postigla svih šest golova, a pritom je prvo ime bio Bruno Idžan s pet postignutih golova.