PH - mlađi kadeti

Prednost "mamutima"

Počelo je doigravanje i u posljednjoj natjecateljskoj kategoriji, mlađim kadetima. Polufinalne parove čine Mladost I i Zagreb, te Medveščak i Mladost II. U dvoboju "medvjeda" i druge ekipe "mamuta" ne očekuje se neizvjesnost, no moglo bi je biti u srazu "veprova" i "mamuta". Da ne treba suditi prema prošlim rezultatima i velikoj bodovnoj razlici u redovnom dijelu pokazao je već prvi polufinalni dvoboj. U izjednačenoj utakmici Zagreb je rano došao do prednosti, no Mladost je s po jednim pogotkom u svakoj trećini uspjela preokrenuti rezultat i doći do pobjede.

Sastavi
Mladost: Ždralović - Goršić, Kireta, Idžan, Šarčević, Mandušić - Buljeta, Dragojević, Matijević, Pažin, Bodiroga - Sinković, Oremuš, Petan, Meničanin. Treneri: Mirić, Cerovečki

Zagreb: Stunković, Zaninović - Slovinac, Fr.Svjetličić, Banek, H. Zovko, Stipković - Savić, Juretić, B. Zovko, Fi. Svjetličić, Tomica - M.Zlatar, I.Zlatar, Beljo, Čurla, Bačvar - Mihalić, Hrupec, Sović, Bokšić. Treneri: Srketić, Valenčić

U natjecanju mlađih kadeta sudjelovalo je osam ekipa. Zagreb i Mladost imali su po dvije ekipe, Medveščak tri, a Sisak jednu. Zagreb i Medveščak u dogiravanju mogu računati na sve svoje igrače, dok je Mladost koja u doigravanju sudjeluje s dvije ekipe morala unaprijed odrediti tko igra za prvu, a tko za drugu ekipu. Iz tog je razloga Mladost na ovoj utakmici nastupila s nepotpune tri petorke, dok je Zagreb isklizao s devetnaest igrača i dva vratara. U sedam utakmica redovnog dijela Mladost je bila puno uspješnija, no Zagreb je znao zaprijetiti. Svoje jedine bodove osvojili su upravo protiv Mladosti, a i u posljednjoj utakmici pokazali da bi mogli priprijetiti "mamutima".

Upravo tako je i počela utakmica. Mladost je prva zaprijetila s dva udarca, no Zagreb je prvi došao do gola. Hrvoje Zovko je prošao po lijevoj strani, branič Mladosti izbio mu je pak i na trenutak otklonio opasnost, no najopasniji napadač Zagreba nije odustao. Prvi dolazi do paka, obilazi oko gola i puca. Ni branič ni vratar nisu uspjeli zatvoriti stativu i pak se od vratara odbija u mrežu.

Rano vodstvi "veprova" malo je poljulalo "mamute" no nisu ostavili svoje navijače da se kuhaju na laganoj vatri. Brzo su se pribrali i tri minute kasnije izjednačili. Bodiroga povukao po desnoj strani i pucao iz desnog kruga. Stunković njegov udarac brani, no akciju dobro prati Grga Pažin i na lijevoj strani prihvaća odbijanac i prebacuje preko nemoćnog vratara.

Zagreb nije klonuo nakon izjednačenja već je i u nastavku utakmice bio sasvim ravnopravan protivnik. Drugu dionicu igre ipak bolje otvara Mladost. Kad već prva navala nije pronalazila put do zagrebove mreže to je učinila treća. Nakon akcije Kirete i Oremuša, pak na lijevoj strani dolazi do Josipa Petana. Njegov šut odbija se iza gol linije taman toliko da suci mogu dosuditi gol.

U nastavku utakmice Mladost ne uspijeva u nastojanjima ka rezultatskom odvajanju, a Zagreb s druge strane ne može doći do akcije i šuta koji bi dovelli do izjednačenja. Najbolju priliku Zagreb je imao početkom treće trećine kada igraju s igračem više, a dvadesetak sekundi i s dva igrača više, no Mladost se uspješo obranila. Do neizvjesne završnice na kraju nije došlo jer su "mamuti" iskoristili jednu od svojih prilika. Tri minute prije kraja Matej Mandušić prolazi po lijevoj strani i puca pored braniča sa visine kruga. Vratar kratko odbija, a Mandušić nastavlja prema golu, prvi dolazi do paka i iz blizine zabija za konačnih 3:1.

Zagreb je pokazao da i on ima svoje adute za finale te da će se Mladost morati dobro pomučiti i u nastavku serije žele li do finala. Mladost ostaje favorit u ovom dvoboju. Prije svega zbog duže klupe i većeg broja igrača koji mogu zabiti. No, uspije li Zagreb ponovo prvi doći do prednosti mogao bi i do izjednačenja.