PH - mlađi kadeti

Desetka za otvaranje

medvescak mladji kadetiDrugi polufinalni par u doigravanju mlađih kadeta očekivano nije ponudio nikakvu neizvjesnost. U laganom tempu, Medveščak je od samog početka punio mrežu druge ekipe Mladosti. Gol po gol, do kraja trećine zabili su četiri gols, s do kraja utakmice postigli su još šest za okruglih 10:0.

Zagreb, Velesajam, 26.04.2017
Gledatelja: 62
Suci: Hrelja, Premrl, Mažar

MEDVEŠČAK - MLADOST II 10:0 (4:0,3:0,3:0)

Sastavi
Medveščak: Čavić, Penzer - Filipović, Bestić, Kašparek, Završki, Soldić - Jandrić, Valečić, Kurjaković, Borošak, Šmejkal - Žigmund, Kuljak, Farac, Košević. Treneri: Jurković, Žibret

Mladost II: Ždralović - Marojević, Debeljak, Terlević, Matijević - Koren, Varga, Zdilar, Štefanac, Šimmunković - Hrvoj, Mandušić. Treneri: Janjatović, Cerovečki

Utakmica pobjednika A i B lige riješena je i prije nego je počela. Radi ozljede za utakmicu je otpao jedini prijavljeni golman Mladosti II pa je u pitnje došlo i odigravanje same utakmice. Dogovorom klubova na gol je stao golman prve ekipe čime je Mladost II izgubila utakmicu i prije samog početka. Šanse za iznenađenje nije ni bilo jer iako su "mamuti" bili najbolji u B ligi, razlike u ovoj dobi su prevelike da bi se mogli suprotstaviti najboljoj ekipi A lige. Dodatni minus za mlade "mamute" bio je i nemogućnost nastupa dijela igrača koji su ih doveli do pozicije pobjednika u B ligi jer su u doigravanju prijavljeni za prvu ekipu.

Bilo kako bilo Medveščak je iz utakmice pokušao izvući što više pa su uglavnom boravili u obrambenoj trećini Mladosti II. Prema golu Ždralovića uputili su gotovo šezdeset šuteva pa "mamuti" mogu biti  zadovoljni što je samo njih deset završilo u mreži. Seriju je započeo kapetan "meevjeda" Borna Filipović u drugoj minuti. Četiri minute kasnije Fran Završki postiže prvi od svoja četiri pogotka. Do kraja trećine postiže još jedan, a na listi strijelaca mu se pridružuje i Filip Kašparek.

Drugih petnaest minuta pogotkom otvara Patrik Šmejkal, a do kraja trećine uspješan je samo Završki koji postiže još dva pogotka. Veći dio treće trećine protekao je u rešetanju gola Mladosti no do novog gola proteklo je punih šestnaest minuta. Lukas Soldić i Lovro Jandrić postižu svoje prve pogotke, a Filipović drugi.

Rezultatske neizvjesnoti u ovoj utakmici nije bilo. Medveščak može biti zadovoljan brojem šuteva, no ne i realizacijom.Tim više jer je veliku većinu pogodaka postigla je prva petorka. Novu priliku za testiranje pucačkih sposobnosti "medvjedi" imaju već dan poslije kada će i definitivno potvrditi ulazak u finale. Mladi "mamuti" istovremeno će pokušati primiti što manje golova i što češće doći do gola "medvjeda" . Oni su svoj cilj ostvarili ulaskom u doigravanje."Medvjedi" prema svom cilju tek kreću, a on je osvajanje naslova prvaka.