PH - mlađi kadeti

Medveščaku prednost u finalnoj seriji

med mla finalePOPrvi korak ka tituli prvaka Hrvatske u kategoriji do dvanaest godina napravio je Medveščak. Ni u trećoj utakmici doigravanja "medvjedi" protivniku nisu dopustili pristup svojoj mreži. Ovog puta "vlažnog baruta" bila je prva ekipa Mladosti.

Nakon izjednačene borbe u prvih petnaest minuta u kojoj niti jedna ekipa nije uspjela doći do početne prednosti, utakmica se prelomila u drugoj dionici. Golovima Završkog i Bestića "medvjedi" su došli do, ovog puta, nedostižne prednosti za "mamute" i poveli u finalnoj seriji.

Sastavi
Medveščak: Čavić - Filipović, Bestić, Kašparek, Završki, Soldić - Valečić, Vukadin, Kurjaković, Borošak, Šmejkal - Jandrić, Žigmund, Kuljak, Farac. Treneri: Jurković, Žibret

Mladost: Ždralović - Goršić, Kireta, Idžan, Bodiroga, Mandušić - Buljeta, Dragojević, Matijević, Šarčević, Oremuš - Sinković, Petan, Meničanin. Trener: Janjatović, Marš

Produženi prvosvibanjski vikend za mlađe je kadete počeo radno. Još uvijek u travnju finalna je serija započela i za najmlađu natjecateljsku kategoriju, mlađe kadete. Iz kruga prvih deset igrača "medvjedi"  nisu imali izostanaka, dok je "mamutima" iz polufinalnih dvoboja nedostajao Pažin, a od ranije i Žigolić. Nedostajao je i standardni trenerski dvojac pa je ekipu u finale poveo Janjatović.

Prvih petnaest minuta prošlo je u izjednačenoj borbi u kojoj je Mladost duže držala pak u napadu, ali nije bila konkretna. Medveščak je s druge strane bio konkretniji s više šuteva u okvir gola, a samim time i opasniji.  Drugih petnaest minuta kreće u istom tempu, a dodatnu prednost na stranu Mladosti daje igrač više kojeg imaju u početnim minutama. Pokušaje Goršića i Idžana Čavić sigurno brani, a dobru priliku na drugoj strani ima Završki. U drugoj minuti prolazi sam do gola, ali njegov šut Ždralović brani. U trećoj minuti "mamuti" opasnije prijete preko Šarčevića i Oremuša, no ne uspjevaju iskoristiti igrača više. Povratkom ksžnjenog igrača utakmica odlazi u drugom smjeru. Mladost je nastavila napadati, ali su zaboravili na Frana Završkog koji novu priliku ne propušta. Najbolji napadač "medvjeda" u četvrtoj minuti nastavka bježi protivničkim braničima i odmah po ulasku u napadačku trećinu puca po golu. Jak i precizan udarac pogađa gornji kut gola Mladosti za početnu prdnost Medveščaka.

Utakmica se nakon pogotka primirila. U slijedećim minutama prilika je manje, a šuteva u okvir gola gotovo nije ni bilo. Malo uzbudljivosti donio je dobar prodor Goršića koji se probio po lijevoj strani i dobro uočio Idžana pred golom. "Medvjedi" su spremni i u posljednji trenutak blokiraju njegov pokušaj, prebacuju igru u trećinu Mladost i ubrzo dolaze do novog gola. Medveščak je dobro pritisnuo "mamute" koji propuštaju izbaciti pak iz svoj trećine. Na kraju Završki iz sredine vraća pak na plavu liniju do Andreja Bestića. Branič "medvjeda" puca iz prve, jako i po ledu te pogađa mrežu uz suprotnu stativu. 2:0 na kraju trećine, u utakmici u kojoj se golovi teško postižu, značilo je gotovo rješenje utakmice. Imali su "medvjedi" priliku i za treći gol, no zvuk sirene im je pokvario planove.

U posljednjih petnaest minuta Mladost sve karte baca u napad. Uz par rošada u ekipi imali su više prilika, ali niti jedna od njih nije urodila golom. Medveščak nije imao potrebe za ganjanjem novog gola. Više orijentirao na čuvanje svoje mreže i sigurno priveo utakmicu kraju. Pobjedu bez primljenog gola za vodstvo u finalnoj seriji mladi su "medvjedi" prolavili sa svojim navijačima. Bezbrižno su se mogli prepustiti produženom vikendu i čekati drugu utakmicu zakazanu za utorak, 2.svibnja.