PH - mlađi kadeti

"Medvjedi" nadomak titule

mlakad finale drugaI druga finalna utakmica mlađih kadeta pripala je "medvjedima" koji su tako došli na korak do naslova. Mreža više nije netaknuta, no obzirom da je pet pakova završilo u mreži Mladosti to nikog nije uzbuđivalo. Fran Završki potigao je tri pogotka, a kolege iz navale Soldić i Kašparek po jedan za uvjerljivu pobjedu Medveščaka. Obrana "mamuta" nije uspjevala zadržati raspoložene napadače "medvjeda" pa im je za ostanak u igri za naslov ostala samo još jedna šansa. Hoće li Medveščak postati prvak u tri utakmice ili će se finalna serija nastaviti znati će se za dva dana.

Sastavi
Mladost: Ždralović - Goršić, Kireta, Idžan, Šarčević, Mandušić - Buljeta, Dragojević, Matijević, Bodiroga, Pažin - Sinković, Žigolić, Oremuš, Petan, Meničanin. Trener: Mirić, Cerovečki

Medveščak: Čavić, Penzer - Filipović, Bestić, Kašparek, Završki, Soldić - Valečić, Vukadin, Kurjaković, Borošak, Šmejkal - Jandrić, Saletović, Kuljak, Farac, Košević - Žigmund. Treneri: Jurković, Žibret

Popunjenih ekipa obje su momčadi ušle u drugu finalnu utakmicu. Medveščak sa željom da se novom pobjedom približi naslovu i ne dozvoli kompliciranje situacije u finalu, a Mladost s nadom da su pronašli igru kojom će zaustaviti "medvjede". U redovnom djelu prvenstva Medveščak se dokazao kao bolja ekipa, no Mladost je pokazala da može do pobjede ako im se poslože sve kockice. U finalu se, do sada, dokazao samo Medveščak.

Jedna od želja "mamuta" je bila da prvi dođu do vodstva i time prebace pritisak na stranu "medvjeda". Priliku su dobili već u samom početku jer su nakon samo četrdesetak sekundi imali igrača više na ledu, no nisu je iskoristili. Zato takvu priliku nisu propustilii "medvjedi" u 6. minuti kada su oni imali igrača više. Nakon udarca Filipovića s plave linije stvorila se gužva pred golom, koju na kraju koristi Fran Završki i ubacuje pak u mrežu.

To je bio i jedini pogodak u prvoj trećini. Prilika je bilo i više, ali je nedostajalo preciznosti i mirnoće u završnici. Mladost nije uspjevala doći gola, a ni do pritiska kojim bi gol bio izgledniji. U jednom od pokušaja Mladosti Fran Završki uzima pak. Otklizao je u kontru po lijevoj strani, a kada je došao do kruga opalio po golu i zabio za 2:0. Tračak nade za Mladost pojavio se dvije minute kasnije. Kada već prva i druga navala nisu mogle do gola, zabila je treća. U polukontri Mladost dolazi u situaciju tri na dva koju iz sredine koristi Dominik Menićanin postigavši prvi gol za "mamute" u finalnoj seriji

Gol Mladosti nije previše promjenio situaciju na ledu. Medveščak izgleda bolje i u nastavku pa ubrzo dolazi do novog gola. Pomogla su i nova isključenja "mamuta" pa tako "medvjedi" tridesetak sekundi imaju i dva igrača više na ledu. Mladost je obranila dva igrača manje, no s igračem manje primaju novi gol. Lukas Soldić je s plave linije uputio jednu parabolu koja je prevarila Ždralovića i pak je završio  mreži.

U trećoj trećini Mladost pokušava uhvatiti rezultatski priključak, ali napad je i dalje jalov. Kada je Fran Završki u 38. minuti postigao svoj treći gol, utakmica je bila rješena i neizvjesnoti više nije bilo. Ovom je golu prethodilo još jedno isključenje "mamuta". Kašparek iz lijevog kuta vraća do Završkog koji iskosa s lijeve strane puca po ledu i hvata golmana na spavanju. Konačan rezultat postavlja Filip Kašparek u 41. minuti. Jandrić je prošao oko gola i dodao do Kašpareka pred golom koji puca iz prve i pogađa za 5:1.

I rezultatska i igračka i psihološka prednost je na strani Medveščaka. "Metla" u finalu izgleda sasvim izvjesno. Mladost će morati puno toga promjeniti žele li ostati u igri za naslov. Prije svega neophodno im je da napadački prorade najbolji strijelci ekipe, Idžan i Goršić, koji u doigravanju nisu ostvarili ni boda. S druge strane, svi aduti "medvjeda" u vrlo rapoloženi, Završki ponajviše.