PH - mlađi kadeti

Medveščaku i treći naslov

mlkad med prvaciMedveščak je prvak Hrvatske u hokeju na ledu za kategoriju mlađih kadeta. I treću finalnu utakmicu riješili su u svoju korist i bez poraza u doigravanju osvojili naslov prvaka."Medvjedi" su tako opravdali ulogu favorita koju su imali i prije početka natjecanja.

Utakmica na sve ili ništa sputala je hokejaše Mladosti na otvaranju utakmice koji nisu uspjeli doći do vodstva kojim bi pritisak barem na kratko prebacili na stranu Medveščaka. Igrač odluke ovog je puta bio kapetan "medvjeda" Borna Filipović čiji je gol u trećoj minuti ohladio  zagrijane "mamute". S još jednim pogotkom u drugoj trećini i asistencijom za gol Završkog vodio momčad do prednosti od tri gola nakon dvije trećine.

Bez mogućnosti popravka "mamuti" su u posljednjih petnaest minuta sve karte bacili na napad i golovima Brune Idžana brzo došli do 3:2, no opsada gola "medvjeda" do kraja utakmice nije urodila novim golovima. Sve što je prošlo pored obrane Medveščaka zaustavio je Petar Čavić. Nakon seniora i kadeta, mlađi kadeti su treća natjecateljska kategorija Medvščaka koja je osvojila naslov prvaka.

Sastavi
Medveščak: Čavić, Penzer - Filipović, Bestić, Kašparek, Završki, Soldić - Valečić, Vukadin, Kurjaković, Borošak, Šmejkal - Jandrić, Žigmund, Kuljak, Farac. Treneri: Jurković, Žibret

Mladost: Ždralović - Žigolić, Kireta, Idžan, Goršić, Mandušić - Buljeta, Dragojević, Matijević, Bodiroga, Pažin - Sinković, Šarčević, Oremuš, Petan, Meničanin. Trener: Mirić, Cerovečki

Prva meč lopta Medveščaka i zadnja šansa Mladosti za ostanak u finalu. Ni u jednom sastavu nije bilo izostanaka, a jedina bitna promjena odnosila se na promjene u pozicijama Mladosti. Goršić je prekomandiran u napad, a braničko mjesto u prvoj postavi popunio je Žigolić. "Mamutima" je ovo bila utakmica na sve ili ništa i očekivalo se da će jurnuti od prve minute, no "medvjedi" su ih odmah spustili na zemlju. Već u trećoj minuti Borna Filipović postigao gol kojim je "ohladio" mamute i usmjerio Medveščak prema tituli. Još sigurniji su "medvjedi" bili u drugih petnaest minuta kada su postigli nova dva gola i digli prednost na za Mladost nedsotižnih 3:0. Prvo je u 18. minuti zabio Fran Završki nakon šuta Filipovića, a deset minuta kasnije je Borna Filipović zabio i sam.

Suočeni s minusom od tri gola Mladost je u posljednjih petnaest minuta pokušala spasiti što se spasiti dade. U dvije minute postigli su dva gola i vratili se u igru. U 31. minuti Goršić prolazi po desnoj strani i puca, a u gužvi koja se stvorila najprisebniji je Bruno Idžan i smanjuje na 3:1, Minutu kasnije po lijevoj strani prolazi Kireta i u sredini pronalazi Brunu Idžana koji postiže svoj drugi gol. Uslijedila je opsada gola Medveščaka. Na mlin "mamuta" išla su i dva isključenja "medvjeda" no Čavić je zaključao mrežu. Više od dvije minute prije kraja Mladost izvlači i vratara te pokušava sa šest igrača u polju. Sve nalete Mladosti Medveščak je izdržao, a po isteku 45. minute slavlje je moglo početi. Finale su riješili s tri pobjede u tri utakmice i dokazali da su najbolji u ovoj kategoriji. Prije ove utakmice Medveščak i Mladost su imali po dva naslova u ostalim natjecateljskim kategorijama. Novom titulom Medveščak je s tri naslova prvaka najuspješniji klub u netom završenoj sezoni.

Pod stručnim vodstvom Maria Jurkovića i Veljka Žibreta naslov prvaka Hrvatske u kategoriji mlađih kadeta za sezonu 2016/17 osvojili su: Petar Čavić, Gabrijel Penzer, Borna Filipović, Anrdej Bestić, Fran Završki, Lukas Soldić, Filip Kašparek, Mihael Valečić, Marko Vukadin, Patrik Šmejkal, Lovro Kurjaković, Ivan Borošak, Vid Kuljak, Jakov Saletović, Lovro Jandrić, Ivan Košević, Vito Farac i Karlo Žigmund.