U minuti osigurali pobjedu

Hrvatska je reprezentacija opravdala očekivanja i uvjerljivo svladala Nizozemsku u trećem kolu turnira u Belfastu. Nakon dva uvodna poraza došao je red i na pobjede. Oslabljeni Nizozemci bili su predodređeni kao odskočna daska Hrvatskoj za pohod prema medalji. Hrvati su poveli već u drugoj minuti što im je dalo poticaj za ofanzivu kojom su namjeravali slomiti protivnika. Nizozemska se nekako opirala u prvom dijelu trećine no u 14. minuti Hrvatska je s tri pogotka otklonila svaku sumnju oko ishoda. Hrvati su drugu trećinu otvorili novim zgoditkom no onda su spustili u "nižu brzinu" i dopustili protivniku da uspostavi ravnotežu, a pred kraj trećine postigne i pogodak. Hrvatska reprezentacija je u zadnjoj trećini pojačala igru no već se "zamjerila paku" koji nikako nije htio u nizozemsku mrežu. Obje su momčadi tek u završnici susreta postigle po jedan pogodak za konačnih 6:2 u korist Hrvatske

Dobar otpor domaćinu

hrv VBHrvatska je na otvaranju svjetskog prvenstva divizije IB poražena u Belfastu od domaćina s 4:2. Hrvati su na početku dvoboja dvaput propustili iskoristiti igrača više nakon čega Britanci preuzimaju igru u svoje ruke. Na prvi pogodak čekalo se do završnice prve trećine kad je Velika Britanija iskoristila brojčanu prednost. Naši su se u nastavku prvo obranili s igračem manje nakon čega su pritisnuli protivnika te iznudili dva uzastopna prekršaja domaćih. Hrvati su dugo opsjedali protivnička vrata s dvojicom igrača više, a izjednačujući pogodak postigli su malo nakon povratka prvog isključenog Britanca. Do kraja trećine obje su momčadi imale prigode za prelazak u vodstvo, ali ih nisu uspjele iskoristiti. Domaći su početkom posljednje trećine prešli u vodstvo, a nekoliko minuta kasnije povećali razliku. Hrvatska je teško dolazila do prilike za pogodak no kad je u završnici trećine ponovo ostala s dvojicom igrača više na ledu, pak je završio u protivničkoj mreži. Napori za izjednačenjem nisu urodili plodom, a minutu prije kraja Britanci četvrtim zgoditkom osiguravaju pobjedu.

Slovaci na Velesajmu

hrvatska dubnicaHrvatska reprezentacija je započela s pripremama 1. travnja. Trening utakmica je odigrana 8. travnja. Tu utakmicu su odigrali potencijalni kandidati za reprezentaciju podjeljeni između sebe, dok je jučerašnja utakmica bila prva pripremna utakmica.

Turnir tek sada počinje

japan hrvatskaHrvatska je izgubila i drugu utakmicu na svjetskom prvenstvu u Belfastu. Od naših reprezentativaca uspješnija je bila momčad Japana koja je prošle sezone ispala iz divizije IA. Hrvati su se hrabro upustili u borbu s klizački jačim i puno uigranijim protivnikom. Japanci su bili strpljivi te su do kraja prve trećine s dva zgoditka stekli željenu prednost za nastavak susreta. Treći zgoditak Azijata spustio je raspoloženje hrvatskog sastava kojem nikako nije polazilo za rukom pronaći put do protivničke mreže. Pogodak s igračem više na početku posljednje trećine na trenutak je Hrvatima vratio nadu. Međutim, Japan je za samo minutu vratio razliku na tri gola i nastavio održavati sigurnu prednost sve do pred kraj susreta. U samoj završnici dvoboja Hrvatska je iskoristila prednost dvojice igrača više i ublažila poraz na sasvim prihvatljivih 4:2.

Sigurni i na drugom testu

hrv dub sviDruga pripremna utakmica hrvatske reprezentacije protiv gostiju iz Slovačke donijela je novu pobjedu izabranicima trenera Sacilotta, a njemu dala još malo bolji uvid u mogućnosti pojedinaca. Pobjeda nad Dubnicom ovog je puta izražena i većom razlikom. Hrvatska je došla u prednost u četvrtoj minuti, a dobrim korištenjem igrača više postepeno dizala prednost do konačnih 8:1.

Brenčun i Zanoški postigli su po dva gola za Hrvatsku, a Blagus, Jarčov, Janković i Mikulić dodali po jedan. Mrežu je vrlo dobro je čuvao Rosandić. Unatoč većem broju gostujućih udaraca u okvir gola samo je jedan pak odsjeo u hrvatskoj mreži. Jedini gol za Dubnicu postigao je Trenčan .Za konačnu odluku o putnicima u Belfast izborniku je ostalo još par dana. Prvenstvo počinje u nedjelju 23. travnja.

U igri do zadnje trećine

gb croHrvatski juniori pošli su putem svojih starijih kolega iz mlade reprezentacije. Porazom u posljednjem kolu od Velike Britanije, Hrvatska je ostala na posljednjem mjestu u diviziji IIA što je za iduću sezonu svrstava u niži razred natjecanja. Našim dečkima bila je potrebna pobjeda u šezdeset minuta kako bi zadržali položaj u četvrtom razredu svjetskog hokeja. U neizvjesnoj i ravnopravnoj borbi Britanci su poveli sredinom prve trećine no Hrvatska je samo dvije minute kasnije izjednačila. Na samom početku drugog dijela susreta protivnik je pogotkom s igračem više vratio prednost. Pet minuta kasnije naši su na isti način poravnali. Drugi dio trećine protekao je u bespoštednoj borbi za svaki pak, ali mreže se do drugog odmora nisu više tresle. Prva polovica zadnje trećine pretvorila se u svojevrsni produžetak u kojem je prvi pogodak nosio izvjesnu pobjedu. Do odluke je došlo deset minuta prije kraja kad su Britanci i po treći put poveli. Hrvatska je pokleknula i nakon toga u kratkom razmaku primila tri zgoditka. Do kraja susreta Hrvati su samo ublažili poraz na 6:3.