Neuspjeh u Belfastu

lit hrvHrvatska je osvojila peto mjesto na završetku svjetskog prvenstva divizije IB. U posljednjoj utakmici na turniru Hrvatima je protiv Litve trebala pobjeda s dva gola razlike kako bi osvojili brončanu medalju. Međutim, Litva se pokazala kao prejak protivnik. Momčad s Baltika ušla je dominantno u utakmicu no prvi pogodak sredinom prve trećine postigli su naši. Litvanci su do kraja trećine izjednačili, a početkom drugog dijela susreta prelaze u vodstvo. Hrvatskoj nije pošlo za rukom poravnati tijekom druge trećine tako joj je preostalo samo 20 minuta za lov na tri pogotka koliko je trebalo postići za odličje. Litva je u prvom dijelu zadnje trećine postigla još jedan pogodak čime je prekinula hrvatske snove o odličju. Hrvati su do kraja susreta pokušavali izboriti barem bod no u tome nisu uspjeli.

U minuti osigurali pobjedu

rendulic bocicaHrvatska je reprezentacija opravdala očekivanja i uvjerljivo svladala Nizozemsku u trećem kolu turnira u Belfastu. Nakon dva uvodna poraza došao je red i na pobjede. Oslabljeni Nizozemci bili su predodređeni kao odskočna daska Hrvatskoj za pohod prema medalji. Hrvati su poveli već u drugoj minuti što im je dalo poticaj za ofanzivu kojom su namjeravali slomiti protivnika. Nizozemska se nekako opirala u prvom dijelu trećine no u 14. minuti Hrvatska je s tri pogotka otklonila svaku sumnju oko ishoda. Hrvati su drugu trećinu otvorili novim zgoditkom no onda su spustili u "nižu brzinu" i dopustili protivniku da uspostavi ravnotežu, a pred kraj trećine postigne i pogodak. Hrvatska reprezentacija je u zadnjoj trećini pojačala igru no već se "zamjerila paku" koji nikako nije htio u nizozemsku mrežu. Obje su momčadi tek u završnici susreta postigle po jedan pogodak za konačnih 6:2 u korist Hrvatske

Dobar otpor domaćinu

hrv VBHrvatska je na otvaranju svjetskog prvenstva divizije IB poražena u Belfastu od domaćina s 4:2. Hrvati su na početku dvoboja dvaput propustili iskoristiti igrača više nakon čega Britanci preuzimaju igru u svoje ruke. Na prvi pogodak čekalo se do završnice prve trećine kad je Velika Britanija iskoristila brojčanu prednost. Naši su se u nastavku prvo obranili s igračem manje nakon čega su pritisnuli protivnika te iznudili dva uzastopna prekršaja domaćih. Hrvati su dugo opsjedali protivnička vrata s dvojicom igrača više, a izjednačujući pogodak postigli su malo nakon povratka prvog isključenog Britanca. Do kraja trećine obje su momčadi imale prigode za prelazak u vodstvo, ali ih nisu uspjele iskoristiti. Domaći su početkom posljednje trećine prešli u vodstvo, a nekoliko minuta kasnije povećali razliku. Hrvatska je teško dolazila do prilike za pogodak no kad je u završnici trećine ponovo ostala s dvojicom igrača više na ledu, pak je završio u protivničkoj mreži. Napori za izjednačenjem nisu urodili plodom, a minutu prije kraja Britanci četvrtim zgoditkom osiguravaju pobjedu.

Poraz kojeg se moglo izbjeći

hrv estHrvatska je po prvi put podbacila na svjetskom prvenstvu divizije IB. U dvoboju četvrtog kola protiv Estonije, Hrvati su pokazali većinu svojih mana, a malo koju vrlinu. Bez obzira što u sastavu i igri Estonaca nije bilo nepoznanica, hrvatska se reprezentacija rano našla u zaostatku. Protivnički sastav je održao minimalno vodstvo sve do završetka trećine. Grubi prekršaj Estonaca s kraja prve trećine zbog kojeg su ostali pet minuta s igračem manje omogućio je Hrvatima izjednačenje na početku drugog dijela susreta. Prije nego što je dvoboj dosegnuo sredinu, Estonija je u kratkom razmaku dvaput zatresla mrežu. Ulaskom u drugih deset minuta druge trećine Hrvatska se približila na gol manjka, a u završnici trećine i izjednačila. Na samom početku posljednje trećine Estonci se vraćaju u vodstvo koje su sačuvali sve do kraja.

Turnir tek sada počinje

japan hrvatskaHrvatska je izgubila i drugu utakmicu na svjetskom prvenstvu u Belfastu. Od naših reprezentativaca uspješnija je bila momčad Japana koja je prošle sezone ispala iz divizije IA. Hrvati su se hrabro upustili u borbu s klizački jačim i puno uigranijim protivnikom. Japanci su bili strpljivi te su do kraja prve trećine s dva zgoditka stekli željenu prednost za nastavak susreta. Treći zgoditak Azijata spustio je raspoloženje hrvatskog sastava kojem nikako nije polazilo za rukom pronaći put do protivničke mreže. Pogodak s igračem više na početku posljednje trećine na trenutak je Hrvatima vratio nadu. Međutim, Japan je za samo minutu vratio razliku na tri gola i nastavio održavati sigurnu prednost sve do pred kraj susreta. U samoj završnici dvoboja Hrvatska je iskoristila prednost dvojice igrača više i ublažila poraz na sasvim prihvatljivih 4:2.

Sigurni i na drugom testu

hrv dub sviDruga pripremna utakmica hrvatske reprezentacije protiv gostiju iz Slovačke donijela je novu pobjedu izabranicima trenera Sacilotta, a njemu dala još malo bolji uvid u mogućnosti pojedinaca. Pobjeda nad Dubnicom ovog je puta izražena i većom razlikom. Hrvatska je došla u prednost u četvrtoj minuti, a dobrim korištenjem igrača više postepeno dizala prednost do konačnih 8:1.

Brenčun i Zanoški postigli su po dva gola za Hrvatsku, a Blagus, Jarčov, Janković i Mikulić dodali po jedan. Mrežu je vrlo dobro je čuvao Rosandić. Unatoč većem broju gostujućih udaraca u okvir gola samo je jedan pak odsjeo u hrvatskoj mreži. Jedini gol za Dubnicu postigao je Trenčan .Za konačnu odluku o putnicima u Belfast izborniku je ostalo još par dana. Prvenstvo počinje u nedjelju 23. travnja.