Ostvarile cilj

hrv bug kvalVisokom pobjedom protiv domaćina, hrvatska ženska hokejaška reprezentacija završila je kvalifikacijski turnir u Sofiji. Hrvatice su već osvojenu zlatnu medalju začinile pobjedom od 12:2 protiv Bugarske. Ishod susreta bio je poznat već nakon desetak minuta tijekom kojih su naše hokejašice četiri puta zatresle protivničku mrežu. Prije odlaska na odmor Hrvatska je postigla i peti pogodak. U nastavku susreta Bugarke su primile još dva zgoditka, ali su onda uzvratile istom mjerom. Hrvatska je primila prva dva pogotka na turniru i oba s igračem manje. Prije završetka trećine Hrvatice su ipak još jednom svladale protivničkog vratara. Posljednjih dvadeset minuta proteklo je u znaku hrvatske reprezentacije koja je s još četiri pogotka uvećala ionako uvjerljivu pobjedu.

Opširnije...

Hrvatice za "desetku"

hongkong hrvatska 2017Hrvatice nastavljaju s pobjedama na kvalifikacijskom turniru u Sofiji. Nakon Afrikanki sučelile su se još egzotičnijem protivniku, hokejašicama iz Hong Konga, nekadašnje britanske kolonije, a danas posebne upravne jedinice pod kineskim suverenitetom. Gradu, u kojem živi gotovo dvaput više ljudi nego u Hrvatskoj, zbog nekog se razloga dopušta nastupati u raznim sportovima pod vlastitim imenom i zastavom. Hrvatske hokejašice nisu imale previše razumijevanja za svoje protivnice. Naša reprezentacija je "nagazila" Hong Kong već u prvoj trećini, ali je uspjela postići samo jedan pogodak. Hrvatice su u nastavku pojačale pritisak, namjestile ciljnike i omjer se počeo popravljati. Do kraja druge trećine Hrvatska je imala šest pogodaka prednosti i tri boda u džepu. Omjer snaga se nije promijenio ni u zadnjoj trećini u kojoj su Kineskinje primile još četiri zgoditka za konačnih 10:0 u korist naše reprezentacije.

Neuspjeh u Belfastu

lit hrvHrvatska je osvojila peto mjesto na završetku svjetskog prvenstva divizije IB. U posljednjoj utakmici na turniru Hrvatima je protiv Litve trebala pobjeda s dva gola razlike kako bi osvojili brončanu medalju. Međutim, Litva se pokazala kao prejak protivnik. Momčad s Baltika ušla je dominantno u utakmicu no prvi pogodak sredinom prve trećine postigli su naši. Litvanci su do kraja trećine izjednačili, a početkom drugog dijela susreta prelaze u vodstvo. Hrvatskoj nije pošlo za rukom poravnati tijekom druge trećine tako joj je preostalo samo 20 minuta za lov na tri pogotka koliko je trebalo postići za odličje. Litva je u prvom dijelu zadnje trećine postigla još jedan pogodak čime je prekinula hrvatske snove o odličju. Hrvati su do kraja susreta pokušavali izboriti barem bod no u tome nisu uspjeli.

Korak prema naprijed

zene pobjednice bugarskaHrvatska ženska reprezentacija osigurala je prvo mjesto na turniru u Sofiji. U trećoj utakmici kvalifikacija Hrvatice su svladale izravnog suparnika, sastav Belgije, s nogometnih 1:0. Odlučujući pogodak u borbi za prvo mjesto Hrvatska je postigla krajem prve trećine i to s igračem manje. Nakon dvadeset minuta igre u kojima je Hrvatska imala više od igre uslijedila je druga dionica dvoboja tijekom koje je inicijativa prešla na stranu Belgijanki. Hrvatske su hokejašice obranile svoja vrata te su u zadnju trećinu ušle s minimalnom prednosti. Treći dio susreta donio je tvrdu igru, s malo prigoda. Hrvatska je sačuvala svoju mrežu netaknutom i poslije 180 minute igre čime je potvrdila promociju u diviziju IIB.

Hokejašice započele pobjedom

zene2017 2018Hrvatska ženska hokejaška reprezentacija se vratila na svjetsku scenu. Poslije jednogodišnje stanke uzrokovane neigranjem domaćeg prvenstva što je uvjet za nastup na svjetskom prvenstvu, hrvatske hokejašice su morale krenuti ispočetka. Bugarska je domaćin kvalifikacija za nastup u diviziji IIB. Na turniru nastupa pet reprezentacija. Uz domaće u Sofiji će isklizati i južnoafričke, belgijske, honkonške i hrvatske hokejašice. Naša reprezentacija otvorila je turnir pobjedom nad Južnom Afrikom. Hrvatska se već u prvoj trećini nametnula protivniku te je sredinom trećine došla u vodstvo. Afrikanke su bile u podređenom položaju i u nastavku susreta u kojem su primile čak tri zgoditka. Zadovoljne ostvarenim, učenice izbornika Smerdelja su u trećoj dionici dvoboja sačuvale prednost iz prvih četrdeset minuta za konačnih 4:0 u svoju korist. U drugoj utakmici dana Belgija je uvjerljivo svladala Bugarsku s 9:0.

Poraz kojeg se moglo izbjeći

hrv estHrvatska je po prvi put podbacila na svjetskom prvenstvu divizije IB. U dvoboju četvrtog kola protiv Estonije, Hrvati su pokazali većinu svojih mana, a malo koju vrlinu. Bez obzira što u sastavu i igri Estonaca nije bilo nepoznanica, hrvatska se reprezentacija rano našla u zaostatku. Protivnički sastav je održao minimalno vodstvo sve do završetka trećine. Grubi prekršaj Estonaca s kraja prve trećine zbog kojeg su ostali pet minuta s igračem manje omogućio je Hrvatima izjednačenje na početku drugog dijela susreta. Prije nego što je dvoboj dosegnuo sredinu, Estonija je u kratkom razmaku dvaput zatresla mrežu. Ulaskom u drugih deset minuta druge trećine Hrvatska se približila na gol manjka, a u završnici trećine i izjednačila. Na samom početku posljednje trećine Estonci se vraćaju u vodstvo koje su sačuvali sve do kraja.