Srebro kao utjeha

Hrv Izr 190121Hrvatska nije ostvarila svoj zadani cilj na svjetskom prvenstvu, osvajanje prvog mjesta koje vodi u diviziju IIA. Srbija je u prvoj utakmici posljednjeg dana turnira uvjerljivo svladala Nizozemsku što joj je osiguralo zlato. Hrvati su u dvoboju bez natjecateljskog značaja, svladali Izrael s 2:1. Bila je to još jedna vrsta utakmice koju hrvatski hokejaši ne vole igrati. Manjak entuzijazma za povijesni prvi okršaj s reprezentacijom Izraela bio je vidljiv i na ledu i na klupi. Domaći su, unatoč premoći, poveli tek u završnici prve trećine. Početkom drugog dijela susreta Hrvatska povećava svoju prednost. Vrijeme je sporo teklo za sve nazočne u dvorani, a uzbuđenje nije poraslo ni kad su Izraelci smanjili zaostatak na sredini zadnje trećine. Hrvati su na kraju ipak sačuvali minimalnu prednost koja im je donijela četvrtu pobjedu na ovom turniru.

Opširnije...

Teškom mukom do pobjede

Hrv Bel 190118Hrvatska mlada reprezentacija se poslije neugodnog poraza od Srbije sučelila reprezentaciji Belgije. Hrvatima nije bilo lako ostaviti neuspjeh iz prethodne utakmice iza sebe i krenuti po pobjedu koja bi ih približila osvajanju odličja. Domaćima je pomoglo rano ostvareno vodstvo no protivnik je sredinom prve trećine uspio izjednačiti. Belgijanci su bolje otvorili drugu trećinu što su okrunili pogotkom kojim su preuzeli vodstvo. Hrvatska je nekoliko minuta kasnije izjednačila nakon čega više nije bilo promjene omjera u drugoj trećini. Bespoštedna borba se nastavila i u trećoj dionici susreta. Hrvati su sredinom trećine preokrenuli omjer, ali su gosti u idućem napadu poravnali. Malo kasnije, domaći se vraćaju u vodstvo kojeg su u završnici trećine povećali. Belgija se ubrzo još jednom približila na gol manjka, ali za nešto više nije bilo vremena. Hrvatska je pobjedom od 5:4 zadržala nadu u moguću pobjedu na turniru.

Hrvatska slomila Nizozemsku

Hrv Niz 190115 1Hrvatska mlada reprezentacija na najbolji je način započela natjecanje na svjetskom prvenstvu divizije IIB koje se održava u Zagrebu. Protivnik našim hokejašima bila je nominalno najjača momčad na turniru, reprezentacija Nizozemske. Gosti su utakmicu otvorili u skladu s očekivanjem, navaljujući tijekom cijele prve polovice uvodne trećine. Hrvatska se othrvala početnom pritisku protivnika, a pred kraj trećine je postigla vodeći pogodak. Hrvati su u nastavku dvoboja zaigrali slobodnije pa su se prilike smjenjivale na obje strane. Sredinom druge trećine domaći povećavaju prednost, a pred sam odlazak na drugi odmor, Hrvatska odlazi na tri razlike. Bilo kakva nada Nizozemaca u preokret ugasila se početkom posljednje trećine kad su naši po četrvrti put ubacili pak u mrežu. Razigrani Hrvati su do kraja susreta postigli još tri zgoditka nanijevši protivniku težak poraz od čak 7:0.

Samo su bodovi važni

Hrv Mex 190119 2U utakmici kakve im najmanje odgovaraju, hrvatski hokejaši svladali su nedoraslu momčad Meksika s 3:0 čime su ostali u trci za prvo mjesto. Premda su poveli već početkom druge minute, domaći su se uljuljkali spoznajom da igraju s protivnikom od kojeg je gotovo nemoguće izgubiti. Za razliku od prethodne utakmice protiv Belgije u kojoj su pobjedu osigurali zgodicima s igračem više, Hrvati su protiv Meksika bili slabo učinkoviti propustivši čak četiri prilike s igračem više u prvih dvadeset minuta. Domaći su početkom druge trećine povećali prednost pogotkom iz šestog igrača više. Unatoč velikoj premoći i još nekoliko protivničkih isključenja, omjer se do kraja trećine nije mijenjao. Hrvatska je sredinom posljednje dionice susreta otišla na tri razlike i tu je stala. Meksiko nije bio u stanju postići nijedan pogodak, a Hrvatima je ostalo pripremiti se za odluku u posljednjem danu turnira.

Izgorjeli od želje

Srb Hrv 190116Hrvatska mlada reprezentacija upisala je poraz u drugom kolu svjetskog prvenstva divizije IIB. Bolji od naših bili su reprezentativci Srbije koji su u Domu sportova slavili s 4:1. Srbi su poveli već u uvodnim minutama nakon čega su zagospodarili ledenom plohom. Hrvatska je najveći dio trećine provela u podređenom položaju pa je mogla biti zadovoljna samo minimalnim zaostatkom nakon prvih dvadeset minuta igre. Domaći su u nastavku susreta uspostavili ravnotežu u igri, ali im nikako nije polazilo za rukom izjednačiti. Jedini pogodak postigla je Srbija u završnici trećine čime si je utrla put prema pobjedi. Nadu u povoljan ishod utakmice Hrvati su izgubili na samom početku zadnje trećine kad su primili i treći pogodak. Srbi su ubrzo još jednom zatresli mrežu nakon čega je uslijedila procesija na klupama za kažnjene. Hrvatska je u završnici postigla počasni pogodak koji nije bio velika utjeha razočaranim navijačima.

Slom

hrv rumHrvatska je reprezentacija u odlučujućoj borbi za opstanak u diviziji IB do nogu potučena od Rumunjske. Reprezentacija čiji su se igrači skupljali još tijekom prvenstva izvukla je na vidjelo sve slabosti hrvatskog sastava i uvjerljivom pobjedom nakon pet godina poslala Hrvate u niži razred natjecanja. Rumunji su rano došli u vodstvo, a već na sredini prve trećine imali su dva pogotka prednost. Hrvatskoj je za opstanak trebao barem bod, ali i on je postao nedostižan nakon što je Rumunjska u nastavku susreta dvaput zatresla mrežu. Hrvati su tračak nade vratili krajem druge trećine no već na početku posljednje trećine Rumunji s dva zgoditka postavljaju stvari na svoje mjesto. U "premotavanju" utakmice Hrvatska je postigla dva, a Rumunjska jedan pogodak za konačnih 7:3 u korist balkanske reprezentacije.