Porazom do bronce

hrvatska spanjolska cizHrvatska je izgubila posljednju utakmicu na svjetskom prvenstvu divizije IIB za mlade reprezentacije. Naše je hokejaše nadjačala reprezentacija Španjolske koja je ovom pobjedom prekinula srebrni niz te osvojila prvo mjesto i promociju u viši razred natjecanja. Španjolci su tijekom prvih dvadeset minuta bili bolja momčad i svoju su premoć pretvorili u vodeći pogodak sredinom prve trećine. Hrvatska je u nastavku susreta uspostavila ravnotežu u igri što se od polovice druge trećine vidjelo i na rezultatu. Suparnici su u posljednju trećinu ušli izjednačeni, a rezultatska ravnoteža je potrajala do sredine trećine kad se Španjolska vraća u vodstvo. Pokušaj naših da izbore produžetak završio je zgoditkom protivnika u praznu mrežu.

Opširnije...

Svi danas igraju hokej

hrv meksikoHrvatska reprezentacija je pobjedom protiv Meksika obavila svoj dio posla u borbi za prvo mjesto. Međutim, momčad iz Sjeverne Amerike pokazala se kao puno tvrđi orah nego što se to očekivalo. Hrvatska je povela u prvoj minuti pa se činilo da će Hrvati ponoviti izvedbu iz Logrona kad su pregazili Meksikance s 10:2. Međutim, Meksikanci zatvorili prilaze svojoj mreži i sredinom prve trećine izjednačili. Hrvatska je u nastavku susreta pojačala pritisak, ali se priča iz prve trećine počela ponavljati. Hrvati su se rano vratili u vodstvo, a Meksiko je sredinom trećine opet izjednačio. Hrvatska je uskoro ipak bila u prednosti zbog pogotka s igračem manje. Neizvjesnost je potrajala sve do sredine posljednje trećine kad su Meksikanci primili i četvrti pogodak. Posljednji pokušaj protivnika da izbjegne poraz završio je pakom u nebranjenoj mreži momčadi koja će iduće sezone zasigurno igrati u diviziji III.

Poraz na otvaranju

srb hrvHrvatska je izgubila prvu utakmicu na svjetskom prvenstvu divizije IIB za mlade reprezentacije koje se održava u Beogradu. Mlade hrvatske hokejaše u svemu je nadigrala reprezentacija domaćina koja je ovom pobjedom napravila veliki iskorak prema osvajanju prvog mjesta. Hrvati su loše ušli u utakmicu i već u trećoj minuti primili pogodak. Nakon razdoblja prilagodbe sudačkom kriteriju, hrvatski su hokejaši uspostavili ravnotežu snaga i u završnici trećine izjednačili s igračem više. Obje su momčadi u nastavku susreta zaigrale opreznije, a jedini zgoditka postigli su Hrvati sredinom trećine, ponovo s igračem više. Srbi su poravnali odmah po početku posljednje trećine nakon čega su preuzeli igru u svoje ruke. Prije nego što je prošla polovica treće dionice dvoboja, domaći se vraćaju u vodstvo. Pokušaji Hrvatske da se vrati u utakmicu nisu urodili plodom pa su po posljednjem zvuku sirene Srbi pohitali jedni drugim u zagrljaj kako bi proslavili značajnu pobjedu.

Na svjetskom prvenstvu nema lakih protivnika

hrv savezHrvatska je pobjedom protiv Turske osigurala medalju na svjetskom prvenstvu divizije IIB. Kojeg će ona biti sjaja, saznat će se tek zadnjeg dana turnira. Naši su reprezentativci već u prvoj minuti imali igrača više, kao i još dva puta u prvom dijelu prve trećine, ali nijednom nisu pronašli put do mreže. Unatoč premoći u posjedu paka, Hrvatski su napadači bili potpuno neučinkoviti, a kazna je stigla neposredno pred odlazak nad odmor kad Turci prelaze u vodstvo. Hrvatska je i u nastavku susreta imala inicijativu no sve što je uspjela uraditi bilo je izjednačenje. Nakon četrdeset minuta blijede igre Hrvati su bili u rezultatskoj ravnoteži s dojučerašnjim starosjediocem najnižeg razreda natjecanja u hokeju. Stvari su krenule nabolje tek početkom posljednje trećine kad Hrvatska sretnim zgoditkom s igračem manje preokreće omjer. Prije nego što su se turski hokejaši pribrali, Hrvatska je imala dva pogotka prednosti koje je održavala sve do pred kraj utakmice. Dvije minute prije završetka, Hrvatska postavlja konačnih 4:1 u prvoj međusobnoj utakmici ovih dviju reprezentacija.

Teško do prve pobjede

hrv belNakon uvodnog poraza od Srbije koji je značajno umanjio izglede hrvatske reprezentacije za povratak u diviziju IIA trebalo je zbiti redove i sučeliti se Belgijancima koji su u prvom kolu svladali Meksiko. U prvih dvadeset minuta vodila se ravnopravna borba u kojoj su nešto više inicijative pokazivali naši protivnici. Hrvatska je sredinom prve trećine ipak prva povela zgoditkom s igračem više. Naši su reprezentativci prednost povećali u završnici trećine, ponovo s brojčanom prednosti. Nemajući što izgubiti, Belgijanci su u nastavak susreta krenuli na sve ili ništa. Prvi dio druge trećine obilježila su isključenja koja nisu dovela do promjene omjera, a u završnici trećine Belgija je svoju premoć okrunila prvim pogotkom. Niz prekršaja nastavio se i u zadnjoj trećini. Jedan od njih, sredinom trećine, Hrvati su iskoristili za povećanje vodstva. Međutim, već u idućoj minuti Belgija smanjuje zaostatak. Neizvjesnost je potrajala nekoliko minuta, a onda sje Hrvatska iz protunapada vratila razliku na dva gola koju je uspjela sačuvati sve do završetka dvoboja.

Ostvarile cilj

hrv bug kvalVisokom pobjedom protiv domaćina, hrvatska ženska hokejaška reprezentacija završila je kvalifikacijski turnir u Sofiji. Hrvatice su već osvojenu zlatnu medalju začinile pobjedom od 12:2 protiv Bugarske. Ishod susreta bio je poznat već nakon desetak minuta tijekom kojih su naše hokejašice četiri puta zatresle protivničku mrežu. Prije odlaska na odmor Hrvatska je postigla i peti pogodak. U nastavku susreta Bugarke su primile još dva zgoditka, ali su onda uzvratile istom mjerom. Hrvatska je primila prva dva pogotka na turniru i oba s igračem manje. Prije završetka trećine Hrvatice su ipak još jednom svladale protivničkog vratara. Posljednjih dvadeset minuta proteklo je u znaku hrvatske reprezentacije koja je s još četiri pogotka uvećala ionako uvjerljivu pobjedu.