Izgorjeli od želje

Srb Hrv 190116Hrvatska mlada reprezentacija upisala je poraz u drugom kolu svjetskog prvenstva divizije IIB. Bolji od naših bili su reprezentativci Srbije koji su u Domu sportova slavili s 4:1. Srbi su poveli već u uvodnim minutama nakon čega su zagospodarili ledenom plohom. Hrvatska je najveći dio trećine provela u podređenom položaju pa je mogla biti zadovoljna samo minimalnim zaostatkom nakon prvih dvadeset minuta igre. Domaći su u nastavku susreta uspostavili ravnotežu u igri, ali im nikako nije polazilo za rukom izjednačiti. Jedini pogodak postigla je Srbija u završnici trećine čime si je utrla put prema pobjedi. Nadu u povoljan ishod utakmice Hrvati su izgubili na samom početku zadnje trećine kad su primili i treći pogodak. Srbi su ubrzo još jednom zatresli mrežu nakon čega je uslijedila procesija na klupama za kažnjene. Hrvatska je u završnici postigla počasni pogodak koji nije bio velika utjeha razočaranim navijačima.

Hrvatska 20 min

Srbija: Mitić, Vasić - Španjević, Tomašević, Čurčić, Kastel, Đumić - Mladenović, Pejčić, Subotić, Dragović, Grković - Marković, Stojsavljević, Popović, Mirkov, Anđelković - Jovović, Pejović, Racić, Mašić, Marinković. Izbornik: Perowne

Hrvatska: Troha, Goršić - Trstenjak, Kramarić L., Zanoff, Šutevski, Burazin - Dobrić, Babić R., Selitaj, Čanić, Paulović - Belina, Babić K., Kozina, Kramarić N., Hanžek - Đerek, Vuglač, Polonijo, Rakar. Izbornik: Kolombo

Izrael je u drugom kolu ostvario ono po što je došao u Zagreb. Momčad s Bliskog istoka svladala je Meksiko s 5:1 i praktički osigurao opstanak u diviziji IIB. Izraelci su poveli sredinom prve trećine, a neposredno pred prvi odlazak u svlačionicu su povećali svoju prednost. Na polovici dvoboja, Izrael odlazi na tri razlike, a u završnici je četvrtim zgoditkom otklonio svaku dvojbu oko ishoda. Meksiko je početkom zadnje trećine postigao počasni pogodak, a Izraelci su u drugom dijelu trećine postavili konačni rezultat. Meksiku za opstanak sada treba pobjeda nad Belgijom od četiri gola razlike što pripada u domenu fantastike.

Belgija je platila ceh za težak poraz Nizozemske u prvom kolu. Nizozemci su već nakon pet minuta igre imali dva gola prednosti nad susjedima. Belgijanci su sredinom prve trećine smanjili zaostatak no pred kraj trećine Nizozemska vraća razliku na dva gola. Početak druge trećine bio je sličan uvodnim minutama prve trećine jer su Nizozemci ponovo dvaput zatresli mrežu u pet minuta igre. Nizozemska je do sredine druge trećine povećala prednost na četiri pogotka, a u drugom dijelu trećine obje momčadi postižu po jedan zgoditak. Suparnici su bili učinkoviti i u posljednjih dvadeset minuta. Prvo je Belgija dvaput zatresla mrežu, a onda su Nizozemci uzvratili s dva pogotka za konačnih 9:4. Nizozemci su se ovom pobjedom uključili u borbu za medalje no realno, teško mogu uzeti bilo što osim bronce. Belgija će po svemu sudeći ostati na "svom" četvrtom mjestu.

Izbornicima Hrvatske i Srbije nije bilo lako pripremiti svoje momčadi za međusobne utakmice budući da se suparnički igrači već dobro poznaju. U srpskom sastavu nalazilo se 13, a u hrvatskom 12 igrača iz međusobne utakmice odigrane prije godinu dana u Beogradu koju su domaći dobili s 3:2. Veliki broj igrača, 13 na srpskoj, a 14 na hrvatskoj strani, dobro se sjeća i ožujskog dvoboja juniorskih reprezentacija u Zagrebu koju su Hrvati dobili s 2:1. Kanađanin Fred Perowne vodio je Srbe u oba dvoboja, dok je kod Hrvata Franjković s juniorima bio uspješniji od Kolomba s mladom reprezentacijom. Perowne je zadržao povjerenje srpskog saveza dok se hrvatski savez za ovo prvenstvo ipak odlučio dati još jednu priliku Kolombu.

Srbi su protiv Hrvatske isklizali u gotovo istim postavama koje su tek u posljednjoj trećini slomile otpor Meksikanaca u prvom kolu. Prvu navalu činili su "pečalbari", Đumić iz budimpeštanskog MAC-a, Kastel koji je Jesenice zamijenio danskim Odenseom i najnoviji "medvjed", Čurčić. "Mađari" Subotić i Grković su na centru dobili odličnog zvezdinog juniora Dragovića. Mirkov iz Maribora pridružio se zvezdašima Anđelkoviću i Popoviću u trećoj navali, a na isti način složena je i četvrta s "Mariborčanom" Racićem u društvu Mašića i Marinkovića. Seniorski branič Zvezde, Španjević, u ovoj je utakmici u par dobio Novosađana Tomaševića, drugi par su činili zvezdaši, a treći štajerska kombinacija iz Maribora i Graza. Između vratnica stajao je rezervni vratar prve momčadi Crvene zvezde, Mitić.

Osim na reprezentativnim utakmicima, desetorica hrvatskih hokejaša iz mlađeg dijela dobro su upoznala svoje srpske vršnjake i na utakmicama slovenskog prvenstva na kojima su se Team Zagreb i Crvena zvezda odnosno Maribor kao druga "srpska" momčad u natjecanju, ravnopravno nosili. Međutim, dok su Srbi nastavili sudjelovati u slovenskom prvenstvu bilo kao zvezdaši, bilo kao "lisjaki", hrvatskim su hokejašima njihovi vlastiti sunarodnjaci uskratili tu mogućnost. Po tko zna koji put, hrvatske su hokejaše vodeći ljudi hrvatskog hokeja zaključali na Velesajam kako se ne bi morali dodatno potruditi oko njih. Iz hrvatskog sastava, u posljednji je trenutak izostao branič Joja.

Srbi su žestoko krenuli u utakmicu pa su već u prvoj minuti dvaput zaprijetili vratima domaćih. Oba puta je Đumić obišao oko gola i vraćao pak u sredinu. Prvi put je obrana "bijelih" onemogućila Čurčića u zadnji trenutak, a drugi put je Španjević tukao iz sredine no Troha je bio na mjestu. Suparnici su u idućih par minuta razmijenili pokoji udarac, a kad se na led vratila prva navala "crvenih", Hrvati su ponovo bili u poteškoćama. Luka Kramarić je u trećoj minuti napravio prekršaj pa su Srbi dobili priliku za rani dolazak u vodstvo. Domaći su se isprva dobro branili no kad je Perowne u igru ubacio udarne snage, "bijeli" su ostali sabijeni u svojoj trećini. Španjević se u petoj minuti odlučio na udarac s plave linije no hrvatski vratar se nije dao iznenaditi.

Troha je zaustavio i pokušaj Pejčića iz daljine. U trenutku kad je hrvatski kapetan uklizao na led, Srbija je došla u vodstvo. Nakon osvojenog bulija, Čurčić je iz desnog kuta odigrao dupli pas s Dragovićem na krilu, nakon čega je srpski "medvjed" pronašao usamljenog Anđelkovića na drugoj stativi koji udarcem iz prve pogađa mrežu. Koliko su suci koje IIHF "istovario" u Dom sportova loši, svjedoči činjenica da je asistencija upisana Španjeviću kojeg uopće nije bilo na ledu. Za zasluženi bod uskraćeni su i Čurčić i Dragović pa se doista postavlja pitanje jesu li ljudi u crno-bijelim dresovima pravi suci ili manekeni koji su se s osnovama hokeja upoznali na Wikipediji?

Hrvatska je pokušala odmah uzvratiti pa smo u sedmoj minuti zabilježili udarac Dobrića s plave linije kojeg Mitić odbija do Paulovića. Napadač "bijelih" pokušao je ugurati pak u gol iz neposredne blizine nakon čega ga je pretrpio nedopušten nalet Markovića zbog kojeg je srpski branič isključen. Dobrić je u sedmoj minuti pokušao iznenaditi Mitića no "crveni" su odmah uzvratili protunapadom kojeg je udarcem slijeva završio Čurčić. Domaći su potom imali poteškoća pri organizaciji napada pa je poslije greške "bijelih" u dodavanju, Trstenjak morao prekršajem sprečavati protunapad Srbije. Hrvati su poslije nešto više od minute ostali bez brojčane prednosti.

Srbi su bili aktivniji u igri četvorice protiv četvorice pa je Dragović u osmoj minuti s desne strane ubacio pak pred gol gdje je Pejčić zamalo pogodio. Nakon povratka Markovića na led, gosti su imali brojčanu prednost tijekom koje su zaposlili Trohu no nisu ozbiljnije zaprijetili hrvatskim vratima. Izjednačenje snaga na ledu dovelo je do smirivanja tempa pa smo na novu prigodu morali čekati do 11. minute kad je Mašić zaprijetio opasnim udarcem slijeva. Srbi potom preuzimaju inicijativu. Brži su i čvršći pa ne dopuštaju Hrvatima bilo kakvu organizaciju napada dok sami brzim i kratkim dodavanjima bez poteškoća osvajaju prostor i dolaze u priliku za udarac.

Troha je skupio par obrana, a onda su njegovi suigrači uspjeli zatvoriti prilaze svojim vratima. "Bijelima" su obrambeni zadaci izvukli svu energiju, jer su u napadu bili potpuno nemoćni pri pokušajima ulaska u napadačku trećinu. Srba je na svakom mjestu bilo više od Hrvata i u pravili su izlazili kao pobjednici iz svih dvoboja. Prekršaj Luke Kramarića u 15. minuti doveo je domaće u nezgodni položaj s igračem manje u završnici trećine. "Crveni" su nizom dodavanja nastojali izbaciti domaće iz ravnoteže no njihovi udarci su završavali u bloku. Hrvatska je aktivnom obranom zatvarala prostor za udarac pa je vrijeme brzo prolazilo. Gosti su najveću prigodu imali u 17. minuti kad je Čurčić pokušao "varaždincem" pogoditi mrežu, ali je Karlo Babić obranio gol.

Hrvatska je pokušavala uspostaviti ravnotežu, ali joj to nikako nije polazilo za rukom. Stojsavljević se u 18. minuti probio kroz sredinu i pucao no Troha je bio na visini zadatka. U idućem napadu opasan udarac prema vratima uputio je iz sredine Hanžek, ali Mitić nije htio zaostati za svojim kolegom na drugoj strani. Vrijeme je prolazilo i kad se već činilo da se nema više što dogoditi, prekršaj Đumića dao je "bijelima" priliku za izjednačenje. Premda su Srbi osvojili buli, pak se ubrzo našao kod Hrvata. Paulović je iz sredine predao pak nalijevo do Selitaja koji puca i pogađa vratara od kojeg se pak odbio na prečku i dalje u igru. Velika prilika je propala, ali je domaće očekivalo više od minute i pol nastavka susreta s igračem više.

Srbija se pokazalo kao daleko bolja i spremnija momčad od domaćih tijekom prvih dvadeset minuta. Hrvati nisu imali nikakvo rješenje za prvu navalu "crvenih" dok su Srbi bez poteškoća razbijali hrvatske akcije prije nego što su i počele. Hrvatska je zapravo mogla biti zadovoljna što gubi samo s golom razlike. Hanžek je u 21. minuti mogao izjednačiti kad se našao sam pred golom no njegov bekhend je otišao preko gola. Malo kasnije, Luka Kramarić tuče s plave linije no Mitić se nije dao iznenaditi. Srbija je u 22. minuti mogla povećati prednost kad je Anđelković pobjegao sam pred gol no Troha je iz tog dvoboja izašao kao pobjednik.

Hrvatska je po izjednačenju snaga na ledu u par navrata pokušavala nešto učiniti udarcima iz daljine, ali bez uspjeha. Nešto poduzetnija igra "bijelih" dovela je i do isključenja Grkovića u 24. minuti. Pokušaj Hrvata da s petoricom napadača odigraju igrača više nije donio željeni ishod. "Bijeli" su unatoč neuobičajenoj kombinaciji, ostali na samo jednom udarcu prema vratima iz daljine. Nakon izjednačenja snaga na ledu uslijedilo je svojevrsno zatišje u kojem su se prilike na obje strane mogle nabrojati na prste jedne ruke. Srbima se nikamo nije žurilo pa su razbijali hrvatsku igru gdje god su to poželjeli. Hrvatima ništa nije polazilo za rukom, ni izlazak iz trećine, ni dodavanje najbližem slobodnom igraču.

Na vidjelo je izašla potpuna neuigranost hrvatskih linija i nesposobnost da se othrva čvrstoj igri protivnika za što možemo zahvaliti velesajamskom "inline" hokeju kojeg u praksi njeguju hrvatski treneri u suradnji sa sucima. Na ozbiljniju prigodu valjalo je pričekati sve do 32. minute kad je Selitaj krenuo s desnog krila i izašao pred vrata no Pejović ga je omeo s leđa upravo u trenutku udarca. "Crveni" su u istoj minuti izveli protunapad kojeg je Grković završio opasnim udarcem iz sredine. Srbija je minutu kasnije imala veliku priliku za pogodak kad se nakon velike gužve pred hrvatskim golom, Đumić našao sam pred nebranjenom mrežom. Napadač "crvenih" gurnuo je pak bekhendom no Troha je na samoj crti uspio zaustaviti pločicu.

Tempo igre je ulaskom u završnicu trećine pao pa su se i prilike prorijedile. Ni jedni niti drugi nisu više imali nikakvu igru pa se činilo da do pogotka može doći samo nakon veće pogreške jednih ili drugih. Slovački glavni sudac se u 38. minuti još jednom pokazao potpuno nedoraslim ovoj utakmici. Nekoliko uzastopnih naleta jednih ili drugih prosudio je propisnim, ali kad je Pejović naletom palicom srušio Luku Kramarića s leđa kad hrvatski branič nije imao pak nije proglasio prekršajem jer je okrenuo leđa, a njegova dva pomoćnika ionako su bila jednako beskorisna. Srećom, suparnici su se dovoljno suzdržavali jer s ovakvim diletantima s uzdama, hokejaški dvoboj se lako mogao izroditi u nešto gore.

Dvije minute prije kraja trećine, Srbija je povećala svoju prednost. Mladenović je krenuo od iza svog gola i potom uposlio kolegu Pejčića koji prolazi po desnom krilu i ulazi u napadačku trećinu. Privukavši na sebe pažnju obrane "bijelih", daje pak za usamljenog Popovića koji puca iz neposredne blizine. Troha odbija pak, ali prije hrvatske obrane do paka dolazi Mirkov i iz neposredne blizine zakucava pak pod prečku. Suci su još jednom dokazali svoju lijenost i nesposobnost uskrativši Pejčića za zasluženu asistenciju.

Primljeni pogodak znatno je uzdrmao Hrvate. Već u idućoj minuti Subotić je pucao iz neposredne blizine, a minutu prije kraja trećine prekršaj Selitaja ostavlja domaće s igračem manje. Srbija je pritisnula domaće pokušavajući zadati odlučujući udarac. Kastel je u 40. minuti pucao islijeva no Troha je odličnom reakcijom sačuvao nade "bijelih" u preokret. Gosti su na odmor otišli zadovoljni ne samo zbog povećanog vodstva nego i spoznaje da im je protivnik potpuno nemoćan u napadu s vidljivim znakovima nervoze u igri. Hrvatska je u posljednjoj trećini trebala nešto sasvim drugačije, ako je htjela preokrenuti omjer.

Prije pomisli o stizanju srpskog vodstva, Hrvati su se morali obraniti s igračem manje. Gosti su znali kakvu priliku imaju pa su navalili iz sve snage. Nakon 45 sekundi igre Subotić je opalio s plave linije, Troha odbio pak, a Dragović iz neposredne blizine bekhendom promašio nebranjenu mrežu. Domaći su izdržali ostatak Selitajeve kazne iz prve trećine no Srbi su i dalje imali posjed paka. U 42. minuti Španjević je poveo napad po desnom krilu te uposlio Đumića koji ulazi u napadačku trećinu i tuče sdesna. Karlo Babić je odlično blokirao udarac koji je bio prilično bolan po hrvatskog braniča no pak se odbio Đumiću. Napadač "crvenih" iz desnog kuta ubacuje pak pred vrata gdje je Dragović bio brži od hrvatske obrane i iz neposredne blizine skrenuo pak u gol. Treba li uopće spominjati da je pojam "sekundarna asistencija" nepoznat za smiješno društvo u crno-bijelim dresovima pa je i Španjević ostao bez zaslužene asistencije.

Hrvatska se sada našla u izgubljenom položaju. Bez igre, bez raspoloženih pojedinaca izuzev vratara Trohe i s tri gola zaostatka. Jedino što je moglo spasiti domaće bio je brzi pogodak popraćen dramatičnim porastom razine igre. Stručni stožer s idejom kako svladati Srbiju bi možda pokušao pozvati pola minute predaha no ništa slično nismo doživjeli s hrvatske klupe. Mirkov je u 42. minuti imao priliku udarcem iz blizine osigurati pobjedu "crvenih" no Troha je bio na mjestu. Očajnički pokušaj da se nešto učini doveo je do rošada po linijama. Nikola Kramarić je zamijenio Šutevskog koji je poveo sasvim novu navalu sa Selitajem i Trstenjakom koji je iz obrane vraćen među napadače što trenira i igra već šest godina.

Međutim, prekršaj Dobrića (još jednog vrsnog napadača koji je odlukom stručnog stožera uvršten u obranu) u 43. minuti nužno je odgodio bilo kakav pokušaj preokreta za iduće dvije minute. "Bijeli" su se uspješno odupirali pedesetak sekundi, a onda se položaj domaćih dodatno pokvario. Đumić je pucao iz blizine, a Troha odbio pak. Srpski napadač je potom nasrnuo na Luku Kramarića što slovački nazovi sudac nije smatrao prekršajem. Kad je hrvatski kapetan naivno nasjeo na provokaciju i uzvratio udarac, Đumić se srušio na led poput Neymara što sucu, naravno, nije promaknulo pa je Luka Kramarić svojim nepromišljenim potezom ostavio momčad s dvojicom igrača manje. Srpski izbornik je odmah prepoznao priliku za osigurati pobjedu pa je pozvao pola minute predaha.

Gostima je trebalo samo 13 sekundi da iskoriste veliku brojčanu prednost. Nakon osvojenog bulija, pak je došao do Subotića na plavoj liniji koji je prvo odigrao dupli pas s Đumićem na lijevom krilu pa onda dupli pas sa Španjevićem na desnom krilu. Naposljetku se odlučio na udarac, a pak je pred vratima zakačio Grković i zavarao vratara "bijelih" za četvrti pogodak Srbije. Sucima je sve to bilo malo prebrzo pa su se odlučili gol pripisati Subotiću. Tu je utakmica, barem što se pobjednika tiče, završila. Hrvatima je preostalo samo pribrati se, zaustaviti zamah protivnika i pokušati što više ublažiti poraz za slučaj zatvaranja kruga između Srbije, Nizozemske i Hrvatske.

Nevoljama po domaće tu nije bio kraj. Srbija je još uvijek imala igrača više pa je nastavila s pritiskom. Troha je u idućih pedesetak sekundi skupio još dvije obrane, ali mu je u jednom trenutku ispala palica. Renato Babić mu je htio pomoći tako da mu pogurne palicu po ledu što je slovački sudac, a pravom, kaznio s dvije minute kazne. Istina, pravilo je, poput mnogih drugih hokejaških pravila glupo, nepotrebno i odraz sve veće birokratske kontrole nad ovom igrom, ali je na snazi. Babić je Trohi mogao dodati svoju palicu, ili podići vratarsku palicu s leda i uručiti je Trohi pazeći da pritom ne sudjeluje u igri (što je teško kad protivnik drži pak u napadačkoj trećini) no Hrvatska je sada ponovo imala dvojicu igrača manje u trajanju od gotovo pune minute.

Hrvatski čuvar mreže se dvaput istaknuo u 46. minuti zaustavljajući udarce Španjevića sdesna i Subotića iz sredine. Uskoro se u igru vratio i Luka Kramarić pa je "bijelima" postalo nešto lakše odbijati protivničke nalete. Nakon izjednačenja snaga na ledu zabilježili smo pokušaj Karla Babića s plave linije u 47. minuti, a onda je nastupilo zatišje od par minuta tijekom kojeg su Hrvati pokušali povezati svoje redove. Primjetili smo kako je Burazin zaigrao s Kozinom i Nikolom Kramarićem u navali, dok je Hanžek prebačen Čaniću i Pauloviću. Prije nego što se mogao spoznati utjecaj ovih rošada, prekršaj Đumića u 49. minuti dao je "bijelima" priliku za počasni pogodak.

Domaći su pokušali stvoriti prigodu za udarac no njihova su dodavanja bila prespora, a ni prijem paka nije bio na visini. Zanoff je u 50. minuti udarcem iz prve s desne strane promašio vrata, a Srbi su malo kasnije nakon uspješnog bloka izveli protunapad dvojice na jednog kojeg je Subotić završio udarcem iz blizine kojeg Troha brani. Hrvatska se vratila u napadačku trećinu no prekršaj Burazina u 51. minuti izjednačio je snage na ledu i premjestio igru u hrvatsku trećinu. Srbija nije bila zainteresirana za napad s četvoricom protiv četvorice nego je pričekala povratak Đumića u igru. "Crveni" su potom navalili s igračem više. Hrvatska se obranila bez većih poteškoća no vrijeme je neumoljivo curilo.

U 54. minuti vidjeli smo novi ispad slovačkog suca koji je nalet kojeg bi se u mlađim kadetima možda i sudilo kao nedopušteni napad tijelom, sudio kao nalet visokom palicom pa je Luka Kramarić ponovo morao na klupu za kažnjene. Nervoza je sve više rasla u oba sastava, jasno nam je za hrvatski, ali ne i za srpski koji je bio na pragu izuzetno važne pobjede pa su nakon međusobnog koškanja prije i poslije bulija isključeni Dobrić i Anđelković. Hrvatska se uspješno obranila s igračem manje pri čemu je Troha samo jednom morao intervenirati. Kad su se snage napokon izjednačile, ostalo je manje od pet minuta igre pa su domaći opet zaigrali u postavama s početka susreta. Vrijeme je prolazilo bez uzbuđenja sve do 58. minute kad je Marković prekršajem zaustavio slalom Trstenjaka kroz napadačku trećinu.

Hrvatima je trebalo par pokušaja da se zadrže u napadačkoj trećini, a onda je u 59. minuti Šutevski unio pak u protivničku trećinu po desnom krilu i otklizao do kuta. Odatle je razmijenio par dodavanja sa Zanoffom na desnom krilu koji potom vraća pak na plavu liniju do Dobrića. Branič "bijelih" je zatim naciljao i udarcem iz zgloba iznenadio Mitića. Do kraja dvoboja ostalo je još dvije minute, premalo za bilo kakav pokušaj podviga. Prije nego što je vrijeme isteklo, zabilježili smo još jedan protunapad "crvenih" u kojem je Subotić s lijeve strane uposlio Grkovića pred vratima no Troha je bio na mjestu. Uskoro je vrijeme isteklo pa je veliko srpsko slavlje u Zagrebu moglo početi.

Kanadski trener je još jednom, kao i prošle sezone u Beogradu, nadmudrio svog hrvatskog kolegu. Srbija je ponovo imala odgovor na svaki pokušaj hrvatske igre, a kad bi Srbi preuzeli pak, u hrvatskoj bi trećini svako malo bila opća opasnost. Hrvatskim je stručnjacima "nedostatak leda" omiljeni izgovor za svaki neuspjeh pa im u traženju alibija ni Meksiko nije "hokejaški egzotična zemlja". Kako će onda objasniti, ne poraz, nego slom protiv reprezentacije države koja ima samo jedan ozbiljan klub, a praktički svi "stranci" dolaze iz natjecanja koje su donedavno bila dostupna i Hrvatima?

Nema elementa u kojem se Srbi nisu pokazali nadmoćnima osim u izvedbi vratara. Njihovi igrači, neovisno da li su iz EBYSL-a ili slovenskog juniorskog prvenstva su prvenstveno tražili jedan drugog na ledu i nastojali kombinatornom igrom stvoriti igrača više slobodnog za udarac. Hrvatska je igra pak odražavala pristup koji se već desetljećima gaji na Šalati i Velesajmu po kojem je hokej pojedinačna igra u kojoj svatko nastoji sam nadjačati protivničku petorku. Osim taktičke pripreme koja se ni po čemu nije mogla prepoznati na ledu, u potpunosti je podbacila i psihološka priprema jer su naši reprezentativci odavali nervozu još u prvoj trećini. Kad se tome pridoda činjenica da reprezentacija već dvije godine nije odigrala pripremnu utakmicu, onda se postavlja pitanje da li je vodećim ljudima hrvatskog hokeja uopće stalo do reprezentacije ili se je sjete samo pred svjetsko prvenstvo?

Hrvatska više ne odlučuje sama o svojoj sudbini. Za osvajanje prvog mjesta, Hrvati moraju dobiti sve tri preostale utakmice i navijati za Nizozemsku protiv Srbije posljednjeg dana turnira. Za sada ne treba razbijati glavu ishodom međusobnog dvoboja Nizozemaca i Srba, jer prvo treba staviti ovaj poraz iza sebe i pripremiti se za utakmicu protiv Belgije. Tek nakon moguće pobjede protiv Belgijanaca, moći ćemo se baviti izračunima o mogućim ishodima ovog turnira.