Prvenstvo Hrvatske

Završio je prvi krug

S Sis Mla 20161228Nakon Zagreba i Medveščaka, i Mladosti je pošlo za rukom naći vremena odigrati prvenstvenu utakmicu s jedinim hrvatskim klubom izvan Zagreba. Mladostaši su se jedva skupili za gostovanje radnim danom između dva praznika. Premda im to nije opravdanje, moramo se zapitati zašto je u Sisku tako teško organizirati hokejašku utakmicu preko vikenda? Ako su već večeri zauzete rekreativnim klizanjem, zar isto vrijedi i za prijepodneva? Ne bi li i u interesu i Siščana i Zagrepčana i hrvatskog hokeja uopće bilo bolje da se utakmice igraju vikendom pa da i nazočnost igrača bude veća ili je hokej i u Sisku kao i u Zagrebu, jedna od zadnjih rupa na svirali? Kako god bilo, mladostaši su uvjerljivo svladali "vitezove" s 18:6.

Sisak - Mladost 6:18 (1:8, 2:5, 3:5)

Sisak, klizalište na Zibelu, 28.12.2016.

Mladost 12 min

Sisak: Vrkljan, Batnožić - Deletić Marko, Metzinger, Stančić, Lončar M., Bezuk - Domitrović, Lučan, Ličina, Kralj, Rožanković - Pilipović, Komljenović, Zamboni. Trener: Dejanović

Mladost: Rastovski, Štimac Rojtinić - Trstenjak T., Kramarić, Mirić, Franjković, Ivšac - Matošić, Cerovečki N., Grgurić, Fičur, Šimunović. Trener: Bregant

Siščani nisu uspjeli skupiti tri petorke niti u svojoj trećoj prvenstvenoj utakmici. Prvu ovosezonsku utakmicu za "vitezove" odigrao je Kralj, a dvoboj s mladostašima preskočio je Dejanović koji je ovog puta bio samo u ulozi trenera domaćeg sastava. Najveća opasnost za vrata gostiju prijetila je od raspoloženog Lončara koji je u dvije utakmice upisao sedam bodova. Mladostaški redovi bili su prilično prorijeđeni. Čak šestorica su članovi juniorskog sastava od kojih su Cerovečki i Grgurić igrali svoju prvu seniorsku utakmicu. Podršku mlađima davala su trojica iskusnijih igrača, a posebno valja spomenuti inače prvog vratara Štimca Rojtinića koji je kao pravi sportaš odsjedio cijelu utakmicu u svojstvu pričuvnog vratara. Od igrača koji su nositelji igre u prvenstvu Slovenije, samo je Mirić bio u postavi koja je isklizala na Zibelu.

Domaći sastav uspio je zadržati rezultatsku ravnotežu tijekom prve četiri minute. Čim su gosti prvi put ostali s igračem više, pločica se ubrzo zakoprcala u mreži Siska. Mladost je u kratkom roku postigla i drugi pogodak. Učinkovitost napadača obiju momčadi naročito je došla do izražaja na sredini prve trećine. Suparnici su za samo 70 sekundi čak četiri puta zatresli mreže. Zagrepčani su započeli niz pogotkom s igračem manje u devetoj minuti, a "vitezovi" su odgovorili tijekom iste minute iskoristivši igrača više. Nakon izjednačenja snaga na ledu "mamuti" do polovice trećine postižu još dva pogotka pa u drugi dio trećine ulaze s vodstvom od 5:1.

Mladostaši su nastavili s pritiskom pa su za nekoliko minuta tri puta zatresli mrežu "plavih". Kad su Siščani četiri minute prije kraja trećine ostali s igračem manje činilo se da će se niz pogodaka "mamuta" nastaviti. Međutim, obrana domaćih odlično je obavila svoju zadaću. U preostale dvije minute prvog dijela susreta mreže su mirovale pa su suparnici otklizali na odmor pri vodstvu Mladosti od 8:1.

Očekivana ofanziva "žutih" u drugoj trećine počela je nešto kasnije budući da su gosti prvo morali odraditi kaznu od dvije minute. Kad su se Zagrepčani brojčano izjednačili s domaćima do sredine druge trećine postigli su tri pogotka. U drugom dijelu trećine "mamuti" su još dva puta sjedali na klupu za kažnjene i u oba slučaja gosti su s igračem manje zatresli mrežu "vitezova". Završnice druge trećine pripala je hokejašima Siska koji su dva zgoditka popravili omjer koji je pred početak posljednje trećine glasio 13:3.

Mladostaši su zakasnili na posljednju trećinu pa su je započeli s igračem manje. Ubrzo su ostali bez još jednog igrača pa je bilo za očekivati da će domaći stići do novog pogotka. Međutim, Zagrepčanima je pošlo za rukom izvesti nesvakidašnji pothvat, postići pogodak s dvojicom igrača manje. Siščani su odmah uzvratili zatresavši mrežu "žutih" dok su još imali dvojicu igrača više. Kad su se snage opet izjednačile, Mladost preuzima igru u svoje ruke i do polovice zadnje trećine s tri uzastopna zgoditka podiže vodstvo na 17:4.

Sisak je polovicom trećine u istoj minuti dvaput zatresao mrežu gostiju poslije čega je, ionako slabašni, tempo igre dodatno pao. Obje su momčadi tijekom zadnjih deset minuta samo trošile vrijeme i čekale za završetak susreta. Na ulasku u posljednju minutu Mladost je osamnaestim zgoditkom postavila konačni rezultat. Mladostaši su ovom pobjedom obavili sportsku zadaću, pojedinci su popravili statistiku, a nekolicina najmlađih stekla iskustvo u igranju seniorskog hokeja. Sisak je odigrao koliko je mogao, a nadamo se da će se za iduću sezonu pronaći način kako vratiti natjecateljski značaj utakmicama "vitezova".