Prvenstvo Hrvatske

"Veprovi" pobjedom u novu godinu

zagreb senHokejaši Zagreba su na svom prvom gostovanju u Sisku ove sezone zabilježili svoju drugu pobjedu u prvenstvu Hrvatske i prvu uopće u 2017. Zagrebaši su u prvoj trećini triput zatresli mrežu domaćih no "vitezovi" su ove sezone u pravilu postizali više od tri zgoditka po utakmici tako se ishod susreta tek imao odučiti u nastavku. Gosti su stoga i u drugoj trećini zaigrali napadački. Do polovice susreta zagrebaši su već imali devet pogodaka prednosti čime su osigurali uspjeh. Domaćima je pošlo za rukom pogoditi mrežu prije završetka druge trećine na što je Zagreb odgovorio desetim zgoditkom u mreži Siska. U posljednjoj trećini "veprovi" su dodatno povećali razliku, ali je i Sisak zatresao protivničku mrežu. Ukupnih 15:2 u dovoljnoj je mjeri odgovaralo odnosu snaga na ledu.

Zagreb 8 min

Sisak: Vrkljan, Batnožić - Deletić Marko, Metzinger, Stančić I., Dejanović, Lončar M. - Domitrović, Lučan, Kralj, Jasić, Rožanković - Komljenović, Pilipović, Pušić. Trener: Dejanović

Zagreb: Filipec - Babić, Polašek, Stančić T., Blagus, Šupih Kvaternik - Stančić P., Kos, Janković, Čizmadija, Tadić. Trener: Zavacky

Siščani su na svoju četvrtu ovosezonsku utakmicu isklizali s pune tri navale i dva branička para. Po prvi puta u ovom prvenstvu dres "vitezova" navukao je veteran Jasić. Od igrača koji su već nastupali za Sisak ove sezone nedostajali su napadači Zamboni, Bezuk i Ličina. Najučinkovitiji sisački "oklopnik" bio je Lončar s 11 bodova.

"Veprovi" su u na Zibelu isklizali s minimalnim brojem igrača no predvodila su ih dva najučinkovitija napadača u slovenskom prvenstvu, Blagus i Šupih Kvaternik. Između vratnica je stajao prvi vratar Filipec, a u momčadi su svoje mjesto pronašla petorica juniora i jedan povratnik u hrvatski hokej, Luka Janković. Između ostalih, nedostajali su Luka Jarčov, Jović, Stubičar i Poljak koji su zajedno s Ličinom branili boje Medveščaka u Villachu.

Domaći su u uvodnim minutama uspješno parirali Zagrepčanima ne dopuštajući protivniku da se odlijepi s nekoliko ranih pogodaka. Zagrebaši su imali nešto više od igre no mreže su mirovale sve do devete minute. "Veprovi" su tada prešli u vodstvo, a u iduće četiri minute još dva puta zatresli mrežu Siščana. Stekavši sigurnu prednost, gosti su se lakše mogli nositi s pritiskom "vitezova" do kojeg je došlo poslije dva uzastopna isključenja zagrebaša u završnici trećine. Prvi prekršaj dosuđen je u 17., a drugi minutu kasnije. Zagreb se uspješno obranio i na prvi odmor otišao s tri gola razlike u svoju korist.

Zagrepčani su na samom početku druge trećine povećali prednost, nakon čega su zbog viška igrača na ledu ostali s igračem manje. Gosti su ponovo uspješno odigrali s igračem manje no tada je došao red na Siščane da počnu popunjavati klupu za kažnjene. Premda su gotovo minutu i pol imali dvojicu igrača više na ledu, "veprovima" nije pošlo za rukom postići pogodak. Tek kad se prvi "vitez" vratio na led, Zagreb koristi brojčanu prednost i podiže vodstvo na 5:0.

U tim trenucima "puca brana" pred sisačkim vratima. "Veprovi" su za 68 sekundi čak četiri puta zatresli mrežu domaćih i u drugi dio utakmice ušli s visokih 9:0 u svoju korist. Sisak je svoj prvi pogodak postigao kad su zagrebaši dosegnuli okruglih deset. Prije završetka trećine gosti su još jednom iskoristili igrača više pa se na drugi odmor pošlo s vodstvom Zagrepčana od 11:1.

Fizički bolje pripremljeni gosti u potpunosti su dominirali ledenom plohom u posljednjoj trećini. Međutim, usprkos velikog broja udaraca prema vratima, "veprovi" dugo nisu mogli svladati drugog vratara domaćih, Batnožića koji je u zadnjoj trećini ušao u igru. Tek kad se igra približila polovici treće dionice dvoboja mreže su se opet počele tresti. Prvo su Zagrepčani s dva zgoditka podigli razliku na 12 golova, "vitezovi" odgovaraju svojim drugim pogodtkom da bi niz zaključili zagrebaši. Konačnih 15:3 gosti su postavili tri minute prije kraja s igračem više.

Siščani su tako odigrali i četvrtu od ukupno devet mogućih utakmica. Još dvije su već registrirane službenim ishodom pa ostaje vidjeti hoće li "vitezovima" poći za rukom u preostalih sedam tjedana odigrati još tri utakmice kako bi se redovni dio sezone priveo kraju. Bilo bi lijepo kad bi sisački ljubitelji hokeja barem jednom ugostili protivnika u polufinalu doigravanja no nekako baš i nismo optimisti.