Prvenstvo Hrvatske

Prvaci se zahuktavaju

medvescak IIMedveščak je zabilježio i drugu uvjerljivu pobjedu u 2017. Nakon Bleda, "medvjedi" su potpuno nadigrali i Zagreb te su pokazali da raspolažu s momčadi koja je i bez profesionalaca prvi kandidat za naslov prvaka Hrvatske. Medveščak je već u prvih dvadeset minuta zagospodario ledenom plohom i s tri zgoditka jasno dao do znanja kako će dvoboj završiti. Zagrebaši su u nastavku uspjeli uspostaviti kakvu-takvu ravnotežu no pogotke su i dalje postizali jedino "medvjedi". "Veprovi" su se tek u završnici trećine uspjeli upisati na popis strijelaca no do tada je Medveščak čak pet puta zatresao mrežu. Branitelji naslova nastavili su pogađati mrežu i u posljednjoj trećini. Zagreb je tek nakon tri primljena pogotka postavio konačni rezultat od 8:2 u korist Medveščaka.

Medveščak 0 min

Zagreb: Filipec, Valenčić - Polašek, Kegalj, Šupih Kvaternik, Blagus, Kaleb - Srketić, Stančić T., Jarčov L., Jarčov F., Novotny - Stančić P., Janković L., Čizmadija, Jović, Tadić - Novak. Trener: Zavacky

Medveščak: Tomljenović, Jünker Đurić - Sertić, Tadić, Miličić, Brenčun, Jazbec - Senzel, Vedlin, Mikulić, Janković I., Šakić - Čavkić, Smolec, Žižanović, Ružić L., Budak - Nardin. Trener: Kolombo

Hokejaši Zagreba su nakon više od mjesec dana napokon odigrali utakmicu u prvenstvu Slovenije. "Veprovi" su zadnji puta nastupili krajem studenog kad su odmjerili snage s Bledom. Svjetsko prvenstvo mladih reprezentacija i par odgoda dovelo je do preduge stanke za zagrebaše. "Veprovi" su nakon devet odigranih susreta i dalje bili bez ijednog boda. Trener Zavacky izveo je sastav s pune tri postave. Nedostajali su mu braniči Jačmenjak i Poljak te dvojica juniorskih napadača, Krikšić i Crnec. Po prvi puta u slovenskom prvenstvu dres Zagreba navukli su Luka Novak i Luka Janković. Najistaknutiji pojedinac u sastavu bio je napadač Blagus koji je u dotadašnjem dijelu prvenstva skupio čak 19 bodova, više od druge dvojice napadača u poretku zajedno. Zagrebaši protiv Medveščaka nisu bili favoriti, a u prvom međusobnom susretu poraženi su sa 7:3 u čuvenoj utakmici koju je sudac prekinuo zbog deset centimetara magle uz led.

Medveščak je isklizao u jakom sastavu također s pune tri postave. Od standardnijih igrača nedostajali su vratar Nikolić, braniči Pleško i Kapetanić te napadači Oreščanin, Kovaček i Buković. Po prvi puta ove sezone zaigrao je i branič Senzel. "Medvjedi" su u 12 utakmica osvojili isto toliko bodova što im je bilo dovoljno samo za sedmo mjesto s bodom manjka u odnosu na Maribor. U prethodnom kolu Medveščak je pregazio Bled s 10:4 i na taj način višestruko uzvratio za poraz u prvom krugu natjecanja. Najučinkovitiji igrači Medveščaka bili su Ivan Janković s 19 bodova, Šakić sa 17 i Mikulić s 15 bodova koje je trener Kolombo koncentrirao u istu, udarnu navalu. Vratar Tomljenović je s 90,2% obrana jedan od najuspješnijih u ligi.

"Medvjedi" su od samog početka utakmice preuzeli igru u svoje ruke pokazavši da ih zanima isključivo pobjeda. Pritisak Medveščaka doveo je i do isključenja Novaka u petoj minuti zbog ispucavanja paka preko ograde. Zagrebova obrana izdržala je malo više od minute prije nego što je Miličić asistirao Tadiću za prvi pogodak na utakmici. Naleti "bijelih" su se nastavili pa su zagrebaši i dalje bili prisiljeni na obranu. U desetoj minuti na klupu za kažnjene sjeda Filip Jarčov. "Veprovi" su ovog puta bili uspješni s igračem manje no Medveščak je zadržao napadački zamah.

Početkom 15. minute kombinaciju Vedlina i Šakića preciznim udarcem dovršava Mikulić. Prije nego što je Zagreb stigao bilo što napraviti, Mikulić na asistenciju Jankovića po drugi put trese protivničku mrežu. Medveščak je do kraja trećine dominirao ledenom plohom pa se zagrebaši nisu našli u prilici popraviti omjer. "Medvjedi" su na odmor otišli potpuno zadovoljni i uvjereni u pobjedonosni ishod susreta.

Zagreb je u nastavku susreta uspostavio ravnotežu u igri no nikako nije pronalazio put do mreže. Kad bi nekako i došli u položaj za udarac, sigurni Tomljenović uvijek je bivao na mjestu. U takvoj igri prošla je i prva polovica druge trećine. Mreže se nisu tresle, a Medveščak je i dalje imao tri razlike iz prve trećine. "Zatišje" je u 33. minuti prekinuo pogodak Sertića kojem je asistirao Miličić. Dvadesetak sekundi kasnije, pločica se ponovo zakoprcala u Zagrebovoj mreži. Braniči Vedlin i Senzel priredili su akciju koju pogotkom završava Šakić.

"Veprovi" su tek u završnici trećine, kad su već bili u izgubljenom položaju, pronašli način da zatresu protivničku mrežu. U 38. minuti Blagus je uposlio Keglja koji smanjuje na 1:5. Na kraju drugih dvadeset minuta bilo je jasno da će zagrebaši prve bodove morati potražiti u nekoj od idućih utakmica. "Medvjedi" su na početku zadnje trećine ponovo krenuli žustro pa su u uvodnim minutama iznudili čak dva prekršaja. Srketić je isključen u 42. minuti. Otpor "plavih" potrajao je malo više od minute, a onda su Jazbec i Šakić izveli akciju koju Janković pretvara u pogodak.

Minutu i pol kasnije prekršaj pravi i Luka Jarčov. Zagrebaši su se ovog puta uspjeli obraniti, ali to je ujedno bilo sve čime su se mogli pohvaliti. Vodstvo Medveščaka je bilo neupitno, jedina dvojba bila je s koliko će pogodaka razlike "medvjedi" na kraju slaviti. Gubitak neizvjesnosti utjecao je na igru pa je desetak minuta proteklo bez većih uzbuđenja. Završnica susreta ipak je bila nešto zanimljivija. Šest minuta prije kraja Senzel i Šakić asistiraju Jankoviću za novi pogodak Medveščaka.

U 58. minuti Šakić i Mikulić priredili su prigodu koju Vedlin pretvara u pogodak. Konačni rezultat ipak su postavili zagrebaši. Samo četiri sekunde prije posljednjeg zvuka sirene Novotny i Blagus asistirali su Srketiću za završnih 8:2 u korist Medveščaka. "Medvjedi" su se ovom pobjedom izjednačili po bodovima s Mladosti, ali su zbog bolje gol razlike preklizali "mamute" i došli do petog mjesta. Obje momčadi zaostaju šest bodova za Bledom na četvrtom mjestu. Zagreb je nakon deset odigranih utakmica i dalje bez bodova.