Prvenstvo Hrvatske

"Medvjedi" sigurni na Zibelu

sisak senioriMala skupina hokejaša Medveščaka svladala je Sisak na gostovanju u sklopu sedmog kola hrvatskog prvenstva. Bila je to druga, a ujedno i posljednja utakmica hrvatskog prvaka na otvorenom klizalištu na Zibelu. Bez obzira što su se jedva skupili, Zagrepčani nisu imali nikakvih poteškoća u dvoboju s "vitezovima". U prvih deset minuta susreta gosti su napravili tri gola prednosti, koliko je bilo i na kraju prve trećine. Strijelci su u drugih dvadeset minuta bili dvostruko učinkovitiji postigavši ukupno deset pogodaka. Mreže su se tresle i u trećoj dionici dvoboja koji je završio uvjerljivom pobjedom Medveščaka od 17:5.

Medveščak 4 min

Sisak: Batnožić, Đaković - Domitrović, Pušić, Stančić, Lončar M., Metzinger - Živko, Deletić Marko, Ličina, Kralj, Rožanković - Lučan, Komljenović, Bezuk. Trener: Dejanović

Medveščak: Nikolić - Vedlin, Čavkić, Kovaček, Ružić L., Budak - Sertić, Brenčun, Mikulić, Nardin, Šakić. Trener: Kolombo

Zagrebački sastav je doputovao u Sisak s minimalnim brojem igrača. Trener Kolombo nije mogao računati na prvog vratara Tomljenovića, ali niti na pričuvu Ružića pa je između vratnica stajao junior Nikolić. Nedostajali su braniči Tadić, Šimunović, Kopričanec, Pleško, Kapetanić, Senzel i Smolec pa je u obrani uz trojicu preostalih braniča zaigrao i Brenčun. Napadački redovi također su bili prorijeđeni pa u dvije navale nije bilo Jazbeca, Oreščanina, Jankovića, Miličića, Matije i Domagoja Krivošića, Bukovića i Žižanovića. Međutim, valja spomenuti da su dvojica od trojice najučinkovitijih "medvjeda" u slovenskom prvenstvu, Šakić s 22 i Mikulić s 18 bodova bili u sastavu jednako kao i dvojica od trojice najpouzdanijih braniča, Vedlin i Sertić.

Bez obzira što se sastavu po prvi puta ove sezone pridružio branič Živko, domaći nisu uspjeli skupiti tri pune postave. Nedostajali su Jasić, Pilipović, Dejanović i Zamboni. Izostao je i vratar Vrkljan umjesto kojeg je u sastavu bio Đaković. Strijelce "vitezova" predvodio je Lončar s 12 bodova kojem su u pratnji bili Stančić sa 6 i Ličina s 5 bodova.

Zagrepčani su poveli već u prvoj minuti, a do osme minute su još dva puta zatresli mrežu protivnika. Domaći su potom uspjeli uspostaviti kakvu-takvu ravnotežu pa su u nekoliko navrata i sami zaprijetili vratima Medveščaka. Nekoliko minuta prije završetka prve trećine "medvjedi" povisuju prednost no Sisak je za manje od minute vratio razliku na tri gola s kojom se otišlo i na prvi odmor.

U nastavku susreta obje su momčadi zaigrale otvorenije što je povećalo broj prigoda, a s njima i pakova u mreži. Medveščak je u prvih šest minuta postigao čak tri pogotka dok je "vitezovima" to pošlo za rukom samo jednom. Mreže su mirovale tijekom brojčane prednosti domaćih sredinom druge trećine, a kad se ušlo u drugi dio utakmice zgodici su se nizali jedan za drugim. Raspucani "medvjedi" iskoristili su zamjenu vratara u redovima domaćih i za šest minuta pet puta svladali nezagrijanog Đakovića. Sisak je do kraja trećine smanjio na 12:3.

Domaći su prvi zatresli mrežu u zadnjoj trećini, a kad su ponovo ostali s igračem više ponadali su se kako bi mogli joša malo popraviti omjer. Međutim, umjesto Medveščakove mreže, zatresla se ona domaćih. Zagrepčani su do polovice zadnje trećine postigli još dva zgoditka. U preostalih deset minuta igre gledatelji su još tri puta vidjeli pak u mreži. "Medvjedi" su slavili dvaput, a Sisak je osam minuta prije kraja utakmice iskoristio kazneni udarac.

Mjesec i pol prije dana prije završetka sezone klizanja u Sisku, "vitezovima" su preostale za odigrati samo dvije utakmice protiv Mladosti. Gledano unatrag, možda se i prenaglilo s registracijom dviju utakmica službenim rezultatom jer za razliku od zagrebačkih hokejaša čiji je kalendar nerijetko prepun, Siščanima je svaka utakmica dragocjena.