Prvenstvo Hrvatske

Karlovac smanjuje razliku

Hrvatska dva ženska kluba ne gube vrijeme. Kad su napokon dočekale led u Karlovcu, hrvatske hokejašice su odlučile iskoristiti svaku moguću priliku odigrati utakmicu na karlovačkom otvorenom klizalištu. Domaće su u trećem okršaju sa Siščankama zapodjenule ravnopravnu borbu u prvoj trećini. Karlovčanke su svoju dobru igru okrunile vodećim pogotkom na sredini trećine. Gošćama je trebalo nekoliko minuta za odgovor pa se pak u drugom dijelu trećine našao i u karlovačkoj mreži. Siscia je u nastavku utakmice pojačala tempo pa je početkom druge trećine preokrenula omjer. Siščanke su zadržale inicijativu sve do kraja trećine no nije im pošlo za rukom povećati prednost. Gošće su početkom zadnje trećine novim zgoditkom usmjerile utakmicu u svoju korist. Karlovac je ostao u podređenom položaju premda je nastojao uhvatiti priključak. Neizvjesnost je potrajala do sredine trećeg dijela dvoboja kad su Siščanke još jednom zatresle mrežu i time otklonile svaku dvojbu oko ishoda.

Karlovac - Siscia 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Karlovac, Gradsko klizalište, 20.1.2023.

Siscia 4 min

Karlovac: Sertić - Primužak, Spudić, Vlašić, Špigelski, Katušin - Pudina, Benzon, Lekaj, Zagudajev, Babić - Hajsan, Šnajder, Gačić, Barberić, Valjan. Trener: Ratkaj

Siscia: Baždar - Stiperski P., Berić, Matak N., Lončarević, Stiperski M. - Vugić B., Vugić D., Matak V., Vorkapić, Stiperski Z. Trener: Lončarević

Karlovac je u treći okršaj sa Siscijom isklizao s pune tri petorke. Po prvi puta ove sezone je nastupila Valjan, dok u sastavu nije bilo Lukačić. U prethodne dvije utakmice samo su Primužak i Vlašić upisale po bod, a Sertić je skupila 78,57% obrana. na drugoj strani, gošće su stigle u Karlovac sa samo deset hokejašica i čuvaricom mreže. U sastavu Siscije nije bilo Soldić, Šimić ni Taletović, a po prvi put je zaigrala Zvonimira Stiperski. Soldić je bila najučinkovitija u Sisciji s 8 bodova, a slijedila ju je Noa Matak sa 6. Petra Stiperski je skupila 3 boda. Vratarica Baždar je u dvije utakmice zaustavila 94,12% udaraca. Siščanke su u prvom srazu slavile sa 6:0, a u drugom s još uvjerljivijih 9:1. Domaće su se nadale da bi u ovom, trećem srazu u sedam dana mogle izvući povoljniji ishod.

Domaće su u prošloj utakmici završile prvu trećinu u rezultatskoj ravnoteži, a ovog puta su napravile korak dalje. Karlovčanke su poslije ravnopravne borbe u kojoj nije bilo previše prigoda povele zgoditkom Spudić na asistenciju Katušin u devetoj minuti. Siscia se po prvi put ove sezone našla u zaostatku no prvakinje su u 14. minuti poravnale omjer kad je Berić asistirala Noi Matak za prvi pogodak "crvenih". Izjednačenje je dodatno pridonijelo ravnoteži snaga na ledu pa se na prvi odmor pošlo kao i na prethodnom susretu s rezultatom 1:1. Domaće su sasvim sigurno bile zadovoljnije razvojem događaja no bile su svjesne da ih čeka još dugih 40 minuta igre. Siscia se pak upravo uzdala kako će u do kraja dvoboja preokrenuti omjer i osigurati pobjedu.

Siščanke nisu gubile vrijeme u nastavku susreta pa je Noa Matak u 23. minuti preokrenula omjer. Gošće su potom ubrzale igru stvarajući pritisak na protivničku obranu. Prekršaj Primužak u 25. minuti dao je Sisciji priliku povećati prednost. Gošće su navalile prema vratima Karlovca no obrana "zelenih" je uspješno otklonila svaku prijetnju. Kad se Primužak već pridigla za povratak na led, društvo joj je na šest sekundi pravila Šnajder. Karlovčanke je čekalo još dvije minute s igračicom manje, ali su se i ovog puta obranile zadržavši neizvjesnost u utakmici. Ulaskom u drugi dio trećine počinje radno vrijeme gostujuće klupe za kažnjene. Prva je na prisilni odmor stigla Beata Vugić u 32. minuti. Njene kolegice su odlično obavile zadaću s igračicom manje pa je Siscia ostala u vodstvu. Međutim, početkom 36. minute na klupu za kažnjene sjeda Noa Matak. Domaće su dobile novu priliku za izjednačenje, ali ne samo da je nisu iskoristile, nego su u 37. minuti izgubile brojčanu prednost zbog prekršaja Primužak. Jedna za drugom, isključene hokejašice su se vratile u igru, a ubrzo je završila i trećina.

Karlovčanke su poslije dvije trećine još uvijek držale priključak s gošćama i imale priliku izboriti prvi bod ili više njih. Siscia je u drugom dijelu susreta imala više od igre, ali nije uspjela steći značajniju prednost prije posljednje trećine. Siščanke su krenule žustro od početka trećine pa je Noa Matak već u 43. minuti upotpunila hat trick. Na gostujućoj klupi se sada lakše disalo no Karlovčanke još nisu bile spremne za predaju. "Zelene" su se uporno branile vrebajući svaku priliku za protunapad. Siscia je ponovo imala više od igre, ali je prigoda bilo na obje strane. Priči je došao kraj u 52. minuti u kojoj su akciju izvele Mirta Stiperski i Lončarević, a mrežu domaćih je zatresla Beata Vugić. Karlovac više nije imao energije ozbiljnije zaprijetiti protivničkim vratima pa su Siščanke mirno privele utakmicu pobjedničkom ishodu. Siscia sada ima 9 bodova iz tri gostujuće utakmice i na najboljem je putu k obrani naslova. Na drugoj strani, Karlovac iz utakmice u utakmicu pokazuje napredak što može samo obradovati kako njihove navijače tako i ljubitelje ženskog hokeja u Hrvatskoj.