INLINE

Neuspjeh na otvaranju

hrv madHrvatska reprezentacija u hokeju na koturaljkama izgubila je prvu utakmicu na svjetskom prvenstvu divizije I koje se održava u finskom gradu Tampereu. Protivnik Hrvatima bila je momčad Mađarske, reprezentacije koje su hrvatski hokejaši posljednji put igrali prije dvije godine kad su visoko poraženi rezultatom 9:1. Hrvatska je ovog puta dobro započela susret i povela već u petoj minuti. Naši reprezentativci imali su više od igre i u prvoj i u najvećem dijelu druge četvrtine. Stvorili su niz prilika no nisu uspijevali proći posljednju prepreku, mađarskog vratara. Pad koncentracije u obrani omogućio je protivniku da u završnici druge četvrtine s dva pogotka preokrene rezultat. Mađari su na samom početku drugog dijela susreta postigli i treći pogodak nakon čega su preuzeli kontrolu nad igrom i do kraja susreta s dva zgoditka uvećali svoju pobjedu.

Hrvatska - Mađarska 1:5 (1:0, 0:2, 0:2, 0:1)

Mađarska 3

Hrvatska: Filipec, Tomljenović - Vedlin, Kopajtić, Novak, Jačmenjak - Tadić, Trstenjak, Čunko, Miličić - Srketić, Šilović, Janković, Novotny - Vujinović, Brenčun. Izbornik: Sertić

Mađarska: Budai, Kiss T. - Lencses, Peterdi, Feil, Kiss A. - Domotor, Revak, Gallo, Sandor - Mach, Pal, Fekecs, Rafaj - Bartalis, Terbocs. Izbornik: Hoffmann

Poslije utakmice naš igrač Igor Jačmenjak je izjavio: "Igrali smo zaista dobro, vodili igru, ali jednostavno nije bilo sreće. Imali smo pet čistih prigoda, ali mađarski vratar je činio čuda. Primili smo pogotke poslije vlastitih grešaka i nismo se uspjeli vratiti."

U drugom susretu skupine D Australija je svladala Argentinu sa 6:3. Iduću utakmicu Hrvatska igra u ponedjeljak, 6. srpnja s početkom u 14 sati. Protivnik će biti sastav Argentine.