INLINE

S prvog mjesta u četvrtfinale

pjesmaPosljednja utakmica skupine D u kojoj su se nasuprot hrvatskim reprezentativcima našli Australci odlučivala je i o pobjedniku skupine. Sigurnom igrom i vrlo dobrim korištenjem igrača više Hrvatska je pobjedila s uvjerljivih 9:4 pa u doigravanje kreće s prve pozicije.

Utakmici s 'klokanima' je prethodio poraz Mađarske od Argentine kojim je izbjegnuta mogućnost kruga između Australije, Hrvatske i Mađarske te je sa pleća naših reprezentativaca skinuta obveza pobjede s velikom razlikom žele li do prvog mjesta. Rasterećeni, naši su reprezentativci malo, pomalo dizali prednost i na kraju sigurno pobjedili.

Golovima Jankovića i Tadića Hrvatska je već u prvoj četvrtini došla do prednosti kojom je kontrolirala rezultat. Vedlin je povisio na 3:0 u 14. minuti, a Australija je preko St Claira došla do svog prvog gola koju minutu kasnije. Ulazak utakmice u neizvjesne vode hrvatski su reprezentativci spriječili s dva nova gola. Prvo je treći hrvatski powerplay gol postigao Novak, a već u slijedećoj minuti nakon solo akcije na 5:1 povisuje Miličić.

Sigurno vodstvo na poluvremenu spustilo je intenzitet hrvatskih napada, no ne i pažnju naših reprezentativaca. Na novi australski gol  hrvatski su reprezentativci reagirali u istoj minuti. S novi gol je djelo Trstenjaka na dodavanje Vedlina  u trenucima kada smo imali igrača više, a isti je dvojac sve ponovio na početku posljednje dionice. Golijada ovdje ne staje već golovima Jankovića i Jačmenjaka Hrvatska u zadnjih pet minuta utakmice ulazi s viskoih 9:2. Pred kraj utakmice malo opuštanje u našim redovima pogoduje Australcima, pa s dva gola u završnici dolaze do konačnih 9:4.

Na prvenstvu je sutra dan pauze, a natjecanje nastavljamo u četvrtfinalu natjecanja Divizije I utakmicom protiv Bugarske. Četvrtfinalna utakmica je na rasporedu u četvrtak u 16 sati.

Australija - Hrvatska 4:9 (0:2,1:3,1:1,2:3)