Na putu prema sredini

IHL Mla Voj 190105Mladost je u dvoboju 18. kola na Velesajmu, s dosta napora svladala Vojvodinu s 4:2. Domaći su tijekom prvih dvadeset minuta imali nešto više od igre, ali su bili poslovično neučinkoviti u napadu. Novosađani su to znali iskoristiti pa su pred kraj trećine došli u vodstvo. Mladostaši su na samom početku druge trećine izjednačili pa se u nastavku susreta vodila ravnopravna borba. Obje momčadi su bolje igrale u obrani nego u napadu pa se na novi zgoditak čekalo sve do završnice trećine kad su gosti ponovo stekli minimalnu prednost. "Mamuti" su u zadnju trećinu krenuli na sve ili ništa što im se isplatilo. Domaći su za samo pet minuta preokrenuli omjer. Neizvjesnost je potrajala sve do drugog dijela trećine kad je Mladost još jednom zatresla protivničku mrežu. Zagrepčani su sačuvali stečenu prednost do kraja dvoboja čime su osvojili nova tri boda.

Opširnije:Na putu prema sredini

Pune mreže i prazne ruke

zagrebU12 mariborVrijeme je darivanja, no protivnici zagrebačkih ekipa u natjecanju mlađih kadeta nisu bili nimalo darežljivi. Barem ne što se bodova tiče. Pune mreže nisu bile poklon kojem su se hrvatski hokejaši nadali. Zagrebova serija dobrih rezultata stala je u Kranju. Šest primljenih golova pokazalo se nedostižnim za "veprove". Medveščak je s devet golova potopljen u Klagenfurtu, a Mladost teško poražena na Velesajmu. Olimpija A dozvolila im je jedan gol, ali je zabila dvadeset i jedan.
Nakon petnaest kola na vrhu je dalje KAC.

Opširnije:Pune mreže i prazne ruke

Bodom zaključili godinu

IHL Sla Mla 181229Mladost je u posljednjoj utakmici u 2018. gostovala u Zalogu kod Slavije. Zagrepčani su pružili dobru igru u utakmici koja nije obilovala zgodicima, ali je zato bila neizvjena i uzbudljiva do samog završetka. Prvih dvadeset minuta protekle su u znaku domaćih koji su imali više od igre, ali pritom nisu bili učinkoviti. Mladost je sačuvala svoju mrežu netaknutom pri čemu je nerijetko znala zaprijetiti i protivniku. Nastavak susreta sličio je na prvu trećinu, s bitnom razlikom što su Ljubljančani sredinom druge trećine poveli. Posljednja trećina donijela je obostrano otvorenu igru u kojoj nije bilo zgoditaka sve do same završnice kad "mamutima" polazi za rukom izjednačiti. Mladost je sačuvala svoju mrežu sve do produžetka. Dodatno vrijeme nije potrajalo ni punu minuti prije nego što je Slavija postigla pobjednički pogodak.

Opširnije:Bodom zaključili godinu

Nije sve crno

med slavija sijecanjDSMedveščak u EBEL-u proživljava teške trenutke no u Internacionalnoj ligi "medvedi" su 2019. otvorili pobjedom. Zagrepčani su isklizali u jakom sastavu i već u prvoj trećini se nametnuli suparniku. Unatoč premoći, domaći su tek u završnici prve trećine došli do prednosti. Slavija je u nastavku zaigrala bolje pa smo gledali obostrano otvorenu igru. Gosti su početkom druge trećine izjednačili, ali je Medveščak odgovorio s dva zgoditka pa je posljednju trećinu mogao dočekati s dobrim izgledima za uspjeh. "Medvedi" su na samom početku trećine povećali razliku na tri gola. Slavija je uzvratila napadačkom igrom kojom je smanjila zaostatak na sredini trećine. Zagrepčani su brzo vratili prednost na tri gola. Omjer se nije mijenjao sve do posljednje minute u kojoj su obje momčadi postigle po jedan pogodak za konačnih 6:3.

Opširnije:Nije sve crno

Propustili priliku za bodove

slavija zagreb sijecanjZagreb je u prvoj ovogodišnjoj utakmici propustio upisati pobjedu kojom bi zasjeo na drugo mjesto u poretku IHL-a. "Veprovi" su u jedinoj odigranoj utakmici 17. kola gostovali u Ljubljani. Zagrepčani su tijekom prvih dvadeset minuta u potpunosti nadigrali Slaviju. Gosti su poveli prvom dijelu trećine da bi u drugih deset minuta još dvaput zatresli protivničku mrežu. Ljubljančani su u nastavku krenuli na sve ili ništa i za samo pet minuta s dva pogotka uhvatili priključak sa zagrebašim. Do sredine druge trećine domaći su izjednačili, a neposredno pred odlazak na drugi odmor, Slavija prelazi u vodstvo. "Veprovi" su se pribrali u zadnjoj trećini pa su, unatoč inicijativi protivnika, uspjeli izjednačiti u prvom dijelu trećine. Svi pokušaji Ljubljančana da osiguraju pobjedu u 60 minuta nisu urodili plodom. Suparnici su produžetak odigrali oprezno, bez previše prigoda za pogodak. Slavija je u raspucavanju bila uspješnija pa joj ostaju na računu dva boda dok se "veprovi" na Velesajam vraćaju sa samo jednim bodom.

Opširnije:Propustili priliku za bodove

Ponovili gađanje

zvezda zagreb2Hokejaši Zagreba su na vikendu u Beogradu uz utakmicu 15. kola, odigrali i zaostali dvoboj 1. kola koji nije mogao biti odigran po rasporedu zbog nedostatka leda u Pioniru. Premda su "veprovi" htjeli popraviti dojam iz prve utakmice koju su izgubili s 8:2, to im nije pošlo za rukom. Domaći su rano došli u vodstvo, nakon čega su u potpunosti zagospodarili ledenom plohom. Svoju premoć, "crveno-beli" su iskazali s još tri zgoditka tijekom prve trećine. Zagrepčani su u nastavku susreta zaigrali puno bolje. U obostrano otvorenoj igri, jedini pogodak u drugih dvadeset minuta postigli su Beograđani. U zadnjoj trećini nije bilo previše prigoda, ali su obje momčadi bile izrazito učinkovite. Početkom trećine domaći povećavaju prednost, ali potom Zagreb postiže prvi zgoditak. Crvena zvezda je u drugom dijelu trećine još dvaput zatresla mrežu, a gosti postavljaju konačnih 8:2 u posljednjim trenucima dvoboja.

Opširnije:Ponovili gađanje