Igrač više, igrač manje

Zagreb je u derbiju sredine ljestvice nastupio u Bledu. Domaći su slavili uvjerljivu pobjedu rezultatom 8:4 pri čemu je većina pogodaka postignuta pri nejednakom omjeru snaga na ledu. Bleđani su u prvoj trećini poveli s dva razlika no gosti su u završnici trećine uspjeli izjednačiti. "Labudovi" su boljom igrom u nastavku usmjerili utakmicu u svoju korist. Zagreb je primio čak tri zgoditka ne postigavši nijednog pa se na početku posljednje trećine našao u teškom položaju. Domaći su na samom početku trećeg dijela susreta povećali razliku, ali su "veprovi" ubrzo odgovorili s dva zgoditka. Nada gostiju u preokret nije dugo potrajala. Bled je ubrzo vratio razliku na tri gola, a do kraja susreta je još jednim pogotkom postavio konačni rezultat.

Opširnije:Igrač više, igrač manje

Za gol kratki

triglavHokejaši Zagreba nastavljaju s dobrim igrama u Internacionalnoj hokejaškoj ligi. U dvoboju 12. kola "veprovi" su ugostili vodeći Triglav i poslije velike borbe izgubili s minimalnih 2:1. Domaći su poveli već u drugoj minuti čime su potaknuli "orlove" da smjesta krenu po izjednačenje. Gosti su u većem dijelu prve trećine imali više od igre no nisu uspjeli poništiti vodstvo zagrebaša. U nastavku susreta suparnici su vodili ravnopravnu borbu. Unatoč velikom broju prigoda mreže su mirovale sve do drugog dijela trećine kad Triglav izjednačuje. Na drugi odmor se pošlo u rezultatskoj ravnoteži. Gorenjci su u treću dionicu susreta krenuli napadački i ubrzo su preokrenuli omjer. Zagreb je pokušavao poravnati no gosti su zadržali inicijativu te su napadačkom igrom sačuvali stečenu prednost koja im je donijela vrijedna tri boda.

Opširnije:Za gol kratki

"Mamuti" bez izgleda

S Mla Celj 171108Mladost je u Domu sportova u zaostaloj utakmici 9. kola pretrpjela težak poraz od Celja. Gosti su poveli već u prvom dijelu prve trećine, da bi pred kraj trećine svoje vodstvo i povećali. Zagrepčanima je pošlo za rukom smanjiti zaostatak, no Celje je u zadnjim sekundama pred odmor vratilo razliku na dva pogotka. Gostujući sastav je u nastavku susreta s tri zgoditka slomio otpor mladostaša. "Mamuti" su početkom posljednje trećine popravili omjer no goropadni Celjani su ubrzo uzvratili, a pred kraj neravnopravnog susreta postavljaju konačnih 8:2.

Opširnije:"Mamuti" bez izgleda

Iznenađenje na Velesajmu

S Mla Ble 171111Hokejaši Mladosti su neočekivanom pobjedom protiv Bleda zaključili niz od pet uzastopnih poraza. Nakon dva uzastopna poraza u Domu sportova, "mamuti" su Bleđane dočekali na Velesajmu. Gosti su tijekom prvih dvadeset minuta imali nešto više od igre no na odmor se pošlo u rezultatskoj ravnoteži. Domaći su poveli, a "labudovi" izjednačili još u prvoj polovici trećine. Nastavak susreta donio je otvoreniju igru na obje strane. Bled je početkom trećine preokrenuo omjer no mladostaši su ubrzo izjednačili. Posljednju trećinu suparnici su dočekali izjednačeni. Mladost je u trećoj dionici dvoboja zaigrala bolje pa se ponovo vratila u vodstvo. Premda su gosti brzo poravnali, Zagrepčani su u drugom dijelu trećine vratili prednost koju više nisu ispuštali.

Opširnije:Iznenađenje na Velesajmu

“Medvjedi” su ipak jači od “labudova”

med bledU utakmici 16. kola International Hockey League u Zagreb su došli “labudovi” - HK MK Bled. U listopadu je Medveščak na gostovanju na Bledu nesretno izgubio u zadnjim minutama, pa je ovo bila prilika za vraćanje “stvari na svoje mjesto”.

Opširnije:“Medvjedi” su ipak jači od “labudova”

Prvi protiv posljednjeg

S Mla Tri 171104Mladost je u dvoboju s vodećom momčadi prvenstva, Triglavom, izvukla častan poraz u Domu sportova. Gosti su poveli već u prvim sekundama utakmice no Zagrepčani su se brzo pribrali i izjednačili. Unatoč poteškoćama s treningom i sastavom, domaći su se tijekom prvih dvadeset minuta ravnopravno nosili s "orlovima". Početkom druge trećine Mladost nakratko dolazi u vodstvo, ali Triglav je za koju minutu poravnao. Gosti su u drugoj trećini pokazali svu svoju premoć u klizanju i izdržljivosti no nikako im nije polazilo za rukom vratiti se u vodstvo. Do neizbježnog pada u igri "mamuta" došlo je u posljednjoj trećini. Triglav je s dva pogotka sredinom trećine došao do sigurnije prednosti. Kad su domaći u završnici izvukli vratara, "orlovi" su postigli još jedan pogodak. Mladost je ipak uspjela zatresti protivničku mrežu no novo izvlačenje vratara imalo je isti ishod. Pak je završio u mreži Zagrepčana za konačnih 6:3.

Opširnije:Prvi protiv posljednjeg