Povratak starim navikama

U18slavija TZGJuniori Teama Zagreb pretrpjeli su težak poraz u Ljubljani. Unatoč pobjedi protiv jače ljubljanske momčadi, Olimpije, Zagrepčani su potpuno podbacili samo tjedan kasnije protiv gradskog suparnika "zmajčeka", Slavije. Gosti su tijekom prvih dvadeset minuta pružali dobar otpor Ljubljančanima te su na prvi odmor pošli s minimalnim zaostatkom. Međutim, domaći su u nastavku susreta potpuno preuzeli igru u svoje ruke. Obrana Teama Zagreb držala se do sredine druge trećine nakon čega je "procurilo". Slavija je za šest minuta četiri puta zatresla protivničku mrežu čime je osigurala pobjedu. Ljubljančani su dominirali i u posljednjih dvadeset minuta tijekom kojih su postigli još tri zgoditka za konačnih 8:0.

Opširnije...

Podvig u "ledenoj"

U18 TZG Oli 171029Team Zagreb je u desetoj prvenstvenoj utakmici napokon izborio prvu pobjedu. Zagrepčani su u Domu sportova svladali trećeuvrštenu momčad natjecanja, Olimpiju s 3:1. Domaći su poveli već u drugoj minuti susreta no "zmajčeki" su ubrzo poravnali. Do kraja trećine omjer se više nije mijenjao. Team Zagreb se vratio u vodstvo već u prvoj minuti nastavka i potom zadržao inicijativu tijekom cijele druge trećine. Novih pogodaka nije bilo pa su domaći u posljednju trećinu ušli s minimalnom prednošću. Treća dionica susreta donijela je obostrano otvorenu igru s velikim brojem prigoda no mreže se nisu tresle. Gosti su u završnici susreta vratara zamijenili šestim igračem, što je Zagrepčanima omogućilo da pogotkom u nebranjenu mrežu osiguraju pobjedu koju su toliko dugo čekali.

Prepušteni sami sebi

U18 TZG Jes 171022 2Juniori Teama Zagreb propustili su veliku priliku svladati vodeću momčad prvenstva, Jesenice. Premda su gosti nastupili u oslabljenom sastavu to ne bi bilo umanjilo značaj pobjede Zagrepčana. Domaći su poveli na samom početku susreta nakon čega se razvila ravnopravna borba. Team Zagreb se uspješno nosio s gostima, a neposredno pred završetak trećine Zagrepčani su povećali prednost. Jeseničani su treći pogodak primili početkom druge trećine, ali su ubrzo smanjili zaostatak. Raspoloženi domaćin je u roku od minute vratio razliku na tri pogotka. Sredinom trećine "železari" još jednom pogađaju mrežu Teama Zagreb. Nedovoljna tjelesna pripremljenost domaćih omogućila je Jesenicama da zagospodare ledenom plohom u posljednjoj trećini. Pet minuta prije kraja trećine gosti su s dvojicom igrača više prišli na gol manjka, a u predzadnjoj su minuti izjednačili. Zagrepčani su već poslovično neučinkoviti u produžetku i raspucavanju pa su Jesenice napustile Velesajam s dva boda u džepu.