Igračem više do pobjede

U18 TZG Ble 171203Zagrebački juniori su u trećem pokušaju došli do pobjede protiv suparnika iz Bleda. Team Zagreb se dvaput vraćao iz zaostatka da bi preokretom došao do prednosti koju je morao braniti do posljednjih trenutaka dvoboja. Bled je poveo već u drugoj minuti no domaći su zbili redove i spriječili suparnika da stvori razliku na samom početku. Domaći su sredinom prve trećine izjednačili, ali su "labudovi" i dalje imali inicijativu koju su krajem trećine pretvorili u pogodak. Team Zagreb se početkom druge trećine vratio u utakmicu, a na polovici dvoboja domaći s dva pogotka u dvije minute stvaraju značajnu prednost nad suparnikom. Bled je u idućem napadu smanjio zaostatak, ali su domaći zadržali prednost do kraja trećine. Gosti su u posljednjoj trećini uložili veliki napor kako bi preokrenuli nepovoljan omjer, ali im ništa nije polazilo za rukom. Team Zagreb u završnici susreta vraća razliku na dva gola koju su gosti u zadnjim sekundama stigli samo smanjiti.

Opširnije...

Potop pod Mežaklom

tzg dresovi gostiHokejaši Teama Zagreb nisu se dobro proveli na gostovanju kod vodeće momčadi juniorskog prvenstva Slovenije. Jesenice su nadigrale zagrebački sastav i nanijele mu težak poraz od 8:2. Gosti su na početku susreta iznenadili "železare" postigavši vodeći pogodak. Na odgovor domaćih nije trebalo dugo čekati. Jeseničani su za nekoliko minuta, s dva pogotka s igračem više u istoj minuti(!), preokrenuli omjer. Gorenjci su u nastavku susreta potpuno zagospodarili ledenom plohom. Za pet minuta su čak četiri puta zatresli mrežu Teama Zagreb i do sredine druge trećine imali pobjedu u džepu. Gosti su u završnici trećine popravili omjer, ali su još uvijek zaostajali četiri gola. Odnos snaga se nije promijenio ni u posljednjoj trećini. Jeseničani su napadali, a Team Zagreb se uspješno branio sve do završnice kad su domaći još dvaput zatresli mrežu.

Zabijali su samo gosti

U18 TZG Tri 171119Juniorima Teama Zagreb nije pošlo za rukom povezati dvije pobjede. Nakon uspjeha u Beogradu, Zagrepčani su na Velesajmu dočekali kranjski Triglav. Premda "orlovi" nisu doputovali u najjačem sastavu bili su sasvim ravnopravni suparnik Teamu Zagreb. Gosti su rano došli u vodstvo, što je utjecalo na odnos  snaga na ledu no Zagrepčani su uspjeli uspostaviti ravnotežu tako da do odlaska na prvi odmor nije bilo novih pogodaka. U nastavku susreta domaći imaju nešto više od igre, ali ne uspijevaju doći do izjednačenja. Triglav je početkom zadnje trećine povećao prednost što je natjeralo Team Zagreb da ubaci više rizika u igru. Gosti su znali iskoristiti nastale praznine u obrani Zagrepčana te su do kraja susreta čak triput zatresli protivničku mrežu za konačnih 5:0 u svoju korist.