Potop u Kranju

U18 Tri TZG 171001Nakon dvije utakmice u kojim su bili blizu pobjede, juniori Teama Zagreb doživjeli su težak poraz na gostovanju kod Triglava. Zagrepčani su prvih dvadeset minuta pružali dobar otpor "orlovima". "Orlovi" su rano došli u vodstvo no gosti su poslije nekoliko minuta izjednačili. Triglav je veći dio preostalog vremena imao više od igre, ali do odmora nije pronalazio put do mreže. U nastavku susreta domaći ponovo postižu pogodak na početku trećine, ali su Zagrepčani još jednom u kratkom roku poravnali. Gorenjci su se potom prestrojili i ubrzali igru čemu Team Zagreb nije mogao parirati. Jednog za drugim, Slovenci su postigli čak četiri pogotka čime su otklonili svaku dvojbu oko ishoda. U posljednjoj trećini domaći koriste sve slabosti suparničkog sastava i za nekoliko minuta tresu mrežu čak tri puta. Zadovoljni postignutim, "orlovi" su malo popustili pa su i Zagrepčani došli do izražaja ublaživši poraz trećim zgoditkom. Točku na "i" ipak su stavili hokejaši Triglava postigavši konačnih 10:3.

Više ...

Domaći ispustili pobjedu

U18 TZG CZ 170928Juniori Teama Zagreb u četvrtoj su prvenstvenoj utakmici osvojili prvi bod. U dvoboju protiv Crvene zvezde na Velesajmu zagrebački hokejaši imali su prilike sučeliti se igračima od kojih će mnogi u ožujku iduće godine braniti boje Srbije na svjetskom juniorskom prvenstvu divizije IIB. Beograđani su došli u vodstvo sredinom prve trećine i zadržali ga sve do odlaska na odmor. Početkom drugog dijela susreta "crveno-beli" povisuju prednost, ali su Zagrepčani na polovici susreta izjednačili s dva pogotka u kratkom razmaku. Prije završetka trećine domaći su preokrenuli omjer. Crvena zvezda je na ovaj izazov odgovorila s dva zgoditka početkom treće dionice dvoboja. Team Zagreb se nije predavao te je sredinom zadnje trećine još jednom poravnao. Neizvjesna borba nastavila se do kraja trećine pa je utakmica otišla u produžetak. Premda su domaći bili opasniji, u dodatnih pet minuta pogotka nije bilo te je pobjednika odlučilo raspucavanje. Beograđani su bili uspješniji pa su Zagreb napustili s dva boda u prtljagu.

more....

Presudila isključenja

U18 Oli TZG 170924Juniori Teama Zagreb i dalje su bez bodova u prvenstvu Slovenije. Zagrepčani su u trećem kolu gostovali u Ljubljani kod Olimpije. Gosti su se tijekom prvih dvadeset minuta dobro držali protiv "zmajčeka". Team Zagreb je sredinom trećine prvi postigao pogodak no domaći su ubrzo poravnali. U nastavku susreta prekršaji se nižu jedan za drugim, a u igri s nejednakim snagama Ljubljančani su se daleko bolje su se snašli. U razmaku od šest minuta na sredini druge trećine postigli su dva gola s igračem više i jedan s igračem manje. Gostujući sastav ipak je zadržao prisebnost pa smo u trećoj dionici dvoboja gledali ravnopravnu borbu u kojoj je Team Zagreb zgoditkom u završnici uspio ublažiti poraz.