Riješili utakmicu u deset minuta

IHL19 TCS Sla02Hrvatska juniorska selekcija je dobila prvu utakmicu četvrtfinala doigravanja IHL-a. Zagrepčani su na Velesajmu ugostili momčad Slavije koja je kao šestouvrštena bila prva prepreka u doigravanju. Domaći su žestoko navalili od samog početka susreta pa su za manje od pet minuta već imali dva gola prednosti. Trener gostiju je smjesta pozvao pola minute predaha no time je samo odgodio odluku. Zagrebački sastav je na sredini prve trećine povećao razliku na tri gola i nagovijestio ishod. Imali su domaći više od igre i u drugom dijelu trećine no omjer se do odmora nije promijenio. Ljubljančani su u nastavak utakmice ušli s novim vratarom no ni to im nije pomoglo protiv ofenzive "crvenih". Zagrepčani su do sredine druge trećine još jednom zatresli mrežu poslije čega su nastavili s napadima. Gosti su zbili redove pa su uspješno odbijali protivničke napade, ali po cijenu pasivnosti u napadu. Slavija je početkom zadnje trećine postigli počasni pogodak, ali za nešto više nije bila sposobna. Domaći su u ravnopravnoj igri uspješno priveli utakmicu kraju.

Opširnije...

Olako ispušteni bodovi

Triglav je pobjedom u Kranju prekinuo niz od šest pobjeda hrvatskih juniora u završnici IHL-a. Zagrebački dečki nisu mogli nastupiti u punom sastavu u ovoj važnoj utakmici, jer su morali popuniti postavu svojih starijih kolega kojima se nije dalo putovati do Novog Sada i Beograda. Mladi Gorenjci su već u prvoj trećini izrešetali gostujuću mrežu s četiri pogotka. Zagrepčani su se pribrali u nastavku dvoboja u kojem su s tri pogotka za redom uhvatili priključak s goropadnim "orlovima". Triglav nije htio ispustiti bodove pa je u posljednjoj trećini navalio iz sve snage. Slovenci su početkom zadnje trećine dvaput zatresli mrežu čime su napravili potreban odmak. Gosti su sredinom trećine smanjili zaostatak, ali im nije pošlo za rukom uhvatiti priključak. Triglav je na kraju slavio s 8:5 čime je osigurao mjesto među četiri najbolje momčadi, dok su Zagrepčani za sada ostali bez drugog mjesta.

Golijada u Celju

Zagrebačka juniorska selekcija nastavlja potjeru za mjestom u vrhu poretka. "Kaznena ekspedicija s Velesajma" je posjetila Celje u svom pohodu na nova tri boda, ali je naišla na žešći otpor od očekivanog. Gosti su rano došli u vodstvo no Celjani su se odlično postavili i na ulasku u drugi dio trećine preokrenuli omjer. Domaći su zadržali minimalno vodstvo sve do odlaska na prvi odmor. Zagrepčani su shvatili da bi "vrag mogao odnijeti šalu" pa su u nastavku dvoboja ubrzali igru. Gosti su početkom druge trećine preokrenuli omjer no Celje nije odustalo od borbe, nego je ubrzo izjednačilo. Zagrebački sastav je sredinom trećine ponovo prešao u vodstvo samo da bi "grofovi" ponovo poravnali. Kvaliteta gostujućeg sastava je u završnici trećine ipak došla do izražaja. Zagrepčani su postigli još dva zgoditka za mirniji ulazak u posljednju trećinu. Celje je početkom zadnje trećine iskoristilo prednost dvojice igrača više i prišlo na samo gol manjka no gosti su ubrzo vratili razliku na dva gola. Zagrebačka momčad je tek u završnici dvoboja s tri pogotka osigurala pobjedu od 10:5 koja ih drži u borbi za drugo mjesto u ligi.

Zagrepčanima pripao derbi

IHL19 TCS Jes 230202Redovni dio prvenstva IHL za juniore se približio kraju. Zagrebačka selekcija je u izuzetno važnoj zaostaloj utakmici 12. kola na Velesajmu svladala Jesenice s 3:2. Prvih dvadeset minuta obilježila je obostrano otvorena igra u kojoj su domaći poveli sredinom trećine, a "železari" izjednačili na ulasku u završnicu. Zagrepčani su imali više od igre i u nastavku, ali je tempo ipak bio nešto slabiji nego u prvoj trećini. Domaći strijelci su bili učinkoviti pa su s dva zgoditka u prvom dijelu trećine stekli prednost koju su Jeseničani tek u završnici trećine uspjeli smanjiti. Fizički bolje pripremljeni gosti su preuzeli inicijativu u trećem dijelu susreta. Međutim, unatoč velikom broju prigoda, Gorenjcima nije pošlo za rukom pronaći put do mreže. Zagrepčani su sačuvali minimalnu prednost i s velika tri boda preklizali Jesenice u poretku. Zagrebačka selekcija je sada druga na ljestvici što bi joj u doigravanju donijelo prednost domaćeg leda u prva dva kruga.

Sigurno protiv mladih Beograđana

IHL19 TCS STB 230125Zagrebački juniori ne popuštaju u završnici redovnog dijela natjecanja u IHL-u. Zagrepčani su na Velesajmu ugostili svoje vršnjake iz Beograda kojima su nanijeli i treći uvjerljivi poraz za redom. Domaći su pitanje pobjednika riješili već u prvoj trećini. Zagrepčani su u prvih desetak minuta dvaput zatresli gostujuću mrežu, a nadmoćnom su igrom prije odlaska na prvi odmor postigli još tri pogotka. Nemajući što izgubiti, Beograđani su u nastavku dvoboja zaigrali otvorenije koristeći zadovoljstvo domaćih. Mreže su mirovale sve do sredine druge trećine kad su gosti s dva zgoditka popravili dojam. Zagrepčani su smjesta odgovorili novim pogotkom, a u završnici trećine su vratili razliku na pet golova. Posljednja trećina nije donijela promjenu u odnosu snaga. Domaći su imali više od igre, ali su ipak dopustili i protivniku da stvara prigode. Zagrepčani su u prvih desetak minuta trećine četiri puta zatresli mrežu, a beogradski sastav je zgoditkom u završnici susreta postavio konačnih 11:3 u korist domaće momčadi.

"Klinci" nižu pobjede

IHL19 TCS Mar 230115 3Zagrebački juniori nastavljaju s uspjesima u novoj godini. Novu pobjedu su upisali na Velesajmu u utakmici protiv Maribora. Domaći sastav je preuzeo inicijativu od početka susreta no mariborska obrana se uspješno odupirala do sredine prve trećine. Zagrepčani su u drugom dijelu trećine povećali prednost pa su na odmor pošli u povoljnom položaju. Gosti nisu dobili priliku ugroziti vodstvo Zagrepčana koji su za šest minuta druge trećine dvaput zatresli mrežu. Domaći su potom aktivnom igrom održavali prednost ne dopuštajući "lisjakima" da se pokušaju vratiti u utakmicu. Zagrebačka selekcija je u posljednjoj trećine u potpunosti zagospodarila ledenom plohom. Domaći su u trećem dijelu dvoboja postigli još dva pogotka za konačnih 6:0 i nova tri boda.