Najteži poraz u sezoni

U18 Tri TZG 171001 2Juniorska selekcija Teama Zagreb pretrpjela dosad najteži poraz u prvenstvu Slovenije. Na gostovanju u Kranju Zagrepčani su pregaženi s 11:1. Ovakva katastrofa, nakon 17 odigranih utakmica, loš je znamen za svjetsko prvenstvo u Zagrebu koje će se održati krajem ožujka 2018. Kranjski "orlovi" su sve riješili za samo deset minuta igre tijekom kojih su triput zatresli gostujuću mrežu. Triglav je u drugom dijelu trećine postigao još jedan pogodak prije nego što su Zagrepčani stigli smanjiti zaostatak pred odlazak na odmor. Nemilosrdno rešetanje vrata Teama Zagreb nastavilo se i u drugom dijelu susreta. Domaći su postigli još četiri pogotka pretvorivši poraz zagrebačke selekcije u pravu katastrofu. Triglav je u zadnjoj trećini malo "popustio" pa se Team Zagreb izvukao sa samo tri paka u mreži za konačnih 11:1 u korist Triglava.

Triglav - Team Zagreb 11:1 (4:1, 4:0, 3:0)

Team Zagreb 4 min

Triglav: Pelko, Elord Drole - Gartner, Udir, Morel, Tavčar, Jenko - Jazbec, Kremenović, Prostor, Žagar, Vilfan - Janežič, Vidjak, Grilj, Pavlovič, Burgar - Štenkler, Mravlje Lombar, Nadižar. Trener: Kern

Team Zagreb: Goršić, Tomić - Seitz, Cerovečki, Popović Tijan, Paulović, Rakar - Hrnjak, Matišin, Selitaj, Dobrić, Kramarić - Podboj, Đerek, Belinić, Lovak, Janjatović - Čavlović. Trener: Bregant

Prosinac je najuspješniji mjesec zagrebačkih juniora. U rujnu, listopadu i studenom Team Zagreb je zabilježio ukupno dvije pobjede, dok je u tri prosinačka dvoboja slavio dva puta, protiv Bleda i protiv Maribora. Međutim, prije novog gostovanja u Kranju u zagrebačkom taboru nije bilo razloga za optimizam. Jedini poraz u prosincu Zagrepčani su pretrpjeli u Ljubljani od Olimpije s čak 7:1. Team Zagreb je u 17 utakmica skupio samo 16 bodova što je bilo dovoljno tek za pretposljednje mjesto. Ispred Zagrepčana nalazila se Crvena zvezda s tri boda više.

Vodeći strijelci Teama Zagreb bili su Paulović i Dobrić sa po 12 bodova, a slijedio ih je Vragolović s 10. Braniči ne sudjeluju previše u rijetkim uspješnim akcijama Zagrepčana pa su Belina i Đerek već dulje vrijeme zapeli na tri boda, a drugi braniči jedva da su skupili po bod. Od četiri pobjede zagrebake momčadi, Slivnjak je sudjelovao u čak tri pri čemu je zabilježio 86,52% obrana. Pilipović je zaustavio 87,76% udaraca, ali nijednom nije okusio slast pobjede. Trener Bregant ostavio je Slivnjaka u Zagrebu, a u sastavu nije bilo ni braniča Beline ni Joje kao ni napadača Vragolovića, Burazina, Hanžeka, Fernandeza Genca, Grgurića niti Jakovca. Ukratko, nedostajale su gotovo dvije petorke standardnih prvotimaca.

Triglav je dočekao Zagrepčane na drugom mjestu na ljestvici s tri boda više od Olimpije. Jeseničani na čelu su odmakli za velikih 11 bodova tako da su se "orlovi" morali usredotočiti na borbu sa "zmajčekima" za drugo mjesto. Kranjčani su imali dosta posla tijekom studenog u kojem su odigrali pet utakmica od kojih su izgubili samo jednu, kod kuće od Slavije. U prosincu je Triglav nastupio samo jednom i pretrpio težak poraz na svom ledu od Jesenica s čak 8:1. Najučinkovitiji napadači domaćih bili su Tavčar, Jenko i Prostor. Vratar Pelko je s nešto više od 88% obrana u sredini poretka u ligi. Za razliku od kolege Breganta koji je doveo desetkovani sastav, trener Kern imao je na raspolaganju sve igrače osim pričuvnog vratara Jelera Remškara.

Domaći su od prve minute krenuli napadački ne bi li što prije slomili otpor Zagrepčana. Na prvi pogodak čekalo se manje od četiri minute. Bila je to akcija Morela i Tavčara koju je preciznim udarcem završio Jenko. Minutu i pol kasnije, vratar "bijelih" ponovo je vadio pločicu iz mreže. Grilj je na asistenciju Pavloviča povećao prednost "orlova". Pritisak "plavih" doveo je i do prekršaja Kramarića u osmoj minuti. Triglav je navalio prema vratima gostiju no obrana Teama Zagreb uspješno se nosila s brojčano nadmoćnijim protivnikom. Domaći su zadržali napadački zamah i poslije izjednačenja snaga na ledu i samo osam sekundi kasnije, pločica se zakoprcala u mreži "bijelih". Kombinaciju Prostora i Jenka u pogodak je pretvorio Tavčar.

Team Zagreb se poslije samo deset minuta igre našao u izgubljenom položaju, a "orlovi" nisu pokazivali ni najmanji znak spremnosti na popuštanje. Pritisak domaćih se nastavio pa je Goršić i dalje imao pune ruke posla. Zagrepčani su idućih pet minuta izdržali bez primanja novog pogotka no potom su "plavi" ponovo slavili. Jenko je u 15. minuti samostalnom akcijom svladao vratara gostiju. Visoka prednost opustila je hokejaše iz Kranja pa su i "bijeli" mogli doći do izražaja. Jednu od rijetkih akcija u napadačkoj trećini, Team Zagreb je u 19. minuti pretvorio u pogodak. Kombinaciju Popovića Tijana i Paulovića preciznim je udarcem završio Rakar. Završetak trećine donio je Zagrepčanima prijeko potreban odmor, jer su mogli očekivati odgovor Triglava na primljeni pogodak.

Domaćima je u nastavku susreta trebala samo minuta i pol za novi pogodak. Morel je u 22. minuti asistirao Jenku za hat trick. Suočen s izvjesnim porazom, Team Zagreb mogao je samo zbiti redove i nastojati potrošiti što više vremena kako bi spriječio protivnika da mu nanese težak poraz. Zagrepčanima je obrambena igra išla za rukom pa su održali trenutnu razliku čak osam minuta. U 29. minuti u igru je ušao pričuvni vratar "plavih", Elord Drole. Minutu kasnije, Triglav je postigao novi pogodak. Kombinaciju Prostora i Žagara preciznim je udarcem završio Vilfan. Dvije minute kasnije domaći se ponovo vesele. Gartner i Morel asistirali su Tavčaru koji je svladao Goršića. Dvije minute kasnije između vratnica je stao Tomić.

Drugi dio trećine odvijao se na isti način kao i prvih deset minuta. Triglav je napadao, gosti su se branili. "Orlovi" su pokušali iskoristiti nezagrijanost novog čuvara mreže "bijelih" no Tomić je skupio nekoliko obrana. Pritisak "plavih" nije jenjavao pa su dvije minute prije kraja trećine ipak načeli i drugog zagrebačkog čuvara mreže. Jenko je na asistencije Vilfana i Udira još jednom zatresao mrežu Teama Zagreb. Gosti su se do novog odmora sačuvali od novog pogotka no izgledni poraz se već poslije dvije trećine pretvorio u pravi potop zagrebačke juniorske selekcije.

Triglav je i u zadnjoj trećini bio posebno opasan na samom početku. Grilj i Mravlje Lombar su u 43. minuti izveli kombinaciju koju Burgar pretvara u zgoditak. Tri minute kasnije, mreža Teama Zagreb se opet zatresla. Morel je asistirao Burgaru za njegov drugi pogodak na ovoj utakmici. Prekršaj Gartnera u 47. minuti dao je Zagrepčanima priliku za ublažiti poraz. Gosti su proveli neko vrijeme u napadačkoj trećini i zaprijetili protivničkim vratima no mreža "orlova" se nije zatresla. Budući da više nije bio opterećen ishodom, Team Zagreb je zaigrao otvorenije nego što je to bio slučaj u prve dvije trećine. Aktivnost "bijelih" dovela je i do isključenja Janežiča u 52. minuti.

Gosti su ponovo imali igrača više, ali ni ovog puta nisu pronašli put do protivničke mreže. Raspoloženi Elord Drole zatvorio je sve pristupe svojim vratima. Obostrano otvorena igra nastavila se i u završnici dvoboja. Vilfan je napravio prekršaj u 56. minuti, a malo kasnije je na klupu za kažnjene sjeo i Đerek. U igri četvorice protiv četvorice se malo toga zbilo no kad su ostali s igračem više, domaći su ponovo pritisnuli. Premda su se Zagrepčani ouspješno branili sve do povratka svog braniča u igru, Triglav je zadržao napadački zamah i dvije minute prije kraja postavio konačnih 11:2. Prostor je na asistencije Jenka i Vilfana zatresao mrežu Teama Zagreb.

U preostalom vremenu mreže se više nisu tresle pa su Zagrepčani napustili Kranj s još jednim teškim porazom na leđima. Uzevši u obzir brojne izostanke, ovakav neuspjeh, sam po sebi i nije iznenađenje. Daleko veći problem odaje pogled na ljestvicu na kojoj je zagrebačka selekcija i dalje na pretposljednjem mjestu odakle gleda u leđa i momčadima poput Bleda koja u svojim redovima ima svega četvoricu juniora ulaznog godišta, dok su svi drugi igrači mlađi juniori. Po tko zna koji put postavlja se pitanje odgovornosti hrvatske struke za nerad s mlađim juniorima i juniorima zbog kojih naše reprezentacije iz godine u godinu igraju sve gore u sve slabijoj konkurenciji.