Ne ide protiv jačih

U16 slavija TZGPobjeda u Beogradu nije poslužila kao poticaj mlađim juniorima Teama Zagreb da napokon svladaju i neku momčad iz gornjeg doma ljestvice. Zagrepčani su u svom prvom susretu sa Slavijom pretrpjeli uvjerljivu poraz u Zalogu. Gosti su samo u prvoj trećini djelovali kao momčad koja se može suprostaviti Ljubljančanima. Sredinom prvog dijela utakmice, Team Zagreb je pogotkom s igračem manje došao u vodstvo. Domaći se do kraja trećine nisu uspjeli nametnuti Zagrepčanima koji su na odmor pošli s minimalnom prednosti. Slavija je drugi dio utakmice započela s igračem više. Međutim, obrana gostiju izdržavala je nalete protivnika sve dok se snage na ledu nisu izjednačile. Tada su Ljubljančani u kratkom roku preokrenuli omjer. Prije nego što su suparnici ponovo otišlo na odmor, domaći su svoju prednost i povećali. Team Zagreb je posljednju trećinu proveo u podređenom položaju pa je bilo samo pitanje vremena kad će obrana gostiju popustiti. Slavija je u završnici susreta s dva zgoditka postavila konačnih 5:1 u svoju korist.

Opširnije...

Kriza

U16 TZG Tri 171103Mlađi juniori Teama Zagreb još jednom su izgubili bez postignutog pogotka. Hokejaši Triglava s kamatama su uzvratili za poraz u Kranju s kraja rujna. Prvih dvadeset minuta susreta proteklo je u ravnopravnoj borbi bez pogodaka. Gosti su poveli početkom druge trećine, a svoju prednost su povećali sredinom susreta. Do odlaska na mali odmor, Triglav je s još dva zgoditka praktički riješio pitanje pobjednika. Pokušaji domaćih da makar ublaže poraz nisu urodili plodom. "Orlovi" su u zadnjih dvadeset minuta još dvaput zatresli protivničku mrežu i s glatkih 6:0 napustili Velesajam koji im je ove sezone očigledno sretna dvorana. Zagrepčanima su pak ostala samo brige zbog drastičnog pada forme usred sezone.

Protivnik po mjeri

U16 TZG Mar 171024Zagrebački mlađi juniori brzo su pronašli utjehu nakon uvjerljivog poraza od Jesenica. Tri dana kasnije gost na Velesajmu bila je momčad Maribora. Premda su poveli već u prvoj minuti domaći nisu uspjeli stvoriti razliku prije nego što su "lisjaki" izjednačili sredinom prve trećine. Zagrepčani su do odlaska na prvi odmor ipak stekli prednost od dva gola. Svaku dvojbu oko ishoda Team Zagreb je otklonio u drugom dijelu susreta kad je triput zatresao mrežu gostiju. Raspoloženi Zagrepčani nastavili su puniti protivničku mrežu i u zadnjoj trećini. Nakon tri pogotka u deset minuta, domaći su stali čime su omogućili Mariborčanima da s dva pogotka  završnici susreta ublaže poraz na konačnih 9:3 u korist zagrebačkog sastava.

Za Beograd, prvi dio

U16zvezda tzgMlađi juniori Teama Zagreb uspješno su odradili gostovanje u Beogradu. Zagrepčani su svladali Crvenu zvezdu s čak 8:2 i time si popravili raspoloženje nakon poraza od Olimpije i Triglava. Prvih dvadeset minuta proteklo je u ravnopravnoj igri tijekom koje su jedini pogodak, sredinom trećine, postigli gosti. U nastavku susreta Zagrepčani su povisili prednost. Neko vrijeme je ishod susreta još bio u pitanju, a onda je "procurilo". Suparnici su u drugom dijelu trećine postigli čak sedam pogodaka. Pet je pakova završilo u domaćoj, a dva u gostujućoj mreži. Posljednja trećina uglavnom je protekla mirno. Team Zagreb je osmim zgoditkom stavio točku na "i" ovog uspješnog pohoda.

Presušili strijelci

U16 TZG Oli 171028 2Mlađi juniori Teama Zagreb propustili su priliku uzvratiti "zmajčekima" za poraz iz drugog gola prvenstva. U dvoboju protiv dosad neporažene Olimpije, Zagrepčani su imali inicijativu, ali je nisu znali pretočiti u pogotke. Gosti su već u uvodnim minutama postigli pogodak koji je usmjerio utakmicu u njihovu korist. Team Zagreb je tražio način za izjednačenje, ali nije uspijevao nadigrati protivničku obranu ni vratara. Nastavak susreta donio je zatvorenu utakmicu s malo prilika za pogodak. "Zmajčeki" su na samom početku zadnje trećine iskoristili igrača više čime su stekli za Zagrepčane nedostižnu prednost. Domaći su do kraja utakmice napadali, ali je suparnička mreža ostala začarana.

Slom u tri minute

U16 TZG Jes 171021Mlađi juniori Teama Zagreb u devetom su kolu prvenstva Slovenije na Velesajmu dočekali susjeda na ljestvici, momčad Jesenica. Zagrepčanima je to bila prva utakmica nakon stanke od 18 dana i pobjede nad Celjem. Domaći su dobro otvorili dvoboj protiv klizački i tehnički jačeg suparnika. Team Zagreb je poveo sredinom prve trećine, a nakon izjednačenja, domaći su u završnici trećine vratili prednost. Jesenice su u nastavku susreta opet poravnale no Zagrepčani su se brzo vratili u vodstvo. Od sredine druge trećine stvari kreću loše po domaće. "Železari" su prvo izjednačili, a potom u zadnje tri minute postigli tri zgoditka i usmjerili utakmicu u svoju korist. Početkom trećeg dijela susreta gosti su još dvaput zatresli mrežu i time otklonili svaku dvojbu oko ishoda. Team Zagreb je uspio samo ublažiti poraz na konačnih 8:4.