Domaći ostali bez baruta

U16 TZG Tri 180106Mlađi juniori Teama Zagreb su razočarali svoje navijače u prvoj utakmici u 2018. Zagrepčani su na svom klizalištu ugostili momčad Triglava s kojom se bore za peto mjesto u poretku. Prvih dvadeset minuta proteklo je u zatvorenoj igri s malo prilika za pogotke u kojoj su nešto aktivniji bili gosti. Obrane i vratari bili su iznimno učinkoviti pa se na veliki odmor otišlo netaknutih mreža. Unatoč nešto otvorenijem pristupu u nastavku susreta, suparnici su bili jednako neučinkoviti u napadu pa su mreže mirovale i tijekom druge trećine. Odlučujući trenuci dvoboja zbili su se sredinom posljednje trećine kad su gosti za 45 sekundi postigli dva zgoditka. Premda je do kraja utakmice ostalo još 12 minuta, domaći nisu imali nikakav odgovor na protivničko vodstvo. Očajnički pokušaj izvlačenja vratara samo je pomogao Triglavz da postavi konačnih 3:0 u svoju korist.

Opširnije...

Uvjerljiva pobjeda na Velesajmu

tzg dresovi gostiU zaostaloj utamici 16. kola prvenstva Slovenije mlađi juniori Teama Zagreb uvjerljivo su svladali sastav Celja. Gosti iz Štajerske bili su nedorasli protivnik zagrebačkoj selekciji pa je jedino pitanje bilo koliko će se pakova u mreži Celjani ponijeti sa sobom na putu kući. Zagrepčani su krenuli otvoreno pa su za manje od šest minuta dvaput zatresli protivničku mrežu. U drugom dijelu trećine domaći su bili jednako učinkoviti pa su već nakon dvadeset minuta igre otklonili dvojbu oko pobjednika. Team Zagreb je uživao nadmoć i u nastavku susreta no obrana Celja je bila nešto učinkovitija pa je propustila svega tri paka do svoje mreže. U trećoj dionici dvoboja bilo je dosta prekršaja pa je većina pogodaka postignuta u situacijama kad je jedna od momčadi igrala s igračem manje. Domaći su postigli pet, a Celjani jedini pogodak za konačnih 12:1 u korist Teama Zagreb.

Dva poraza u dvije utakmice

U16 TZG Sla 171207Dva tjedna nakon neuspjeha u Zalogu u okviru 15. kola, mlađi juniori Teama Zagreb ugostili su Slaviju u zaostalom susretu sedmog kola. Unatoč velikoj želji, Zagrepčanima nije pošlo za rukom uzvratiti za poraz. Gosti su poveli već u uvodnim minutama dvoboja, a do sredine prvog dijela utakmice, Slavija je imala već dva gola prednosti. Ljubljančani su u nastavku susreta pojačali tempo ne dopuštajući domaćima bilo kakvu priliku za smanjenje zaostatka. Team Zagreb je tek u završnici trećine pronašao put do protivničke mreže. Radost "plavih" nije dugo trajala jer je Slavija već u idućem napadu vratila razliku gdje je i bila. "Bijeli" su u posljednjoj trećini zatvorili igru i trošili vrijeme. Bilo kakvu sumnju u ishod dvoboja otklonili su četvrtim zgoditkom na sredini trećine. Domaći su do kraja susreta stigli samo ublažiti poraz.

Na kraju je ponestalo daha

jesenice tzg u16Mlađi juniori Teama Zagreb nisu previše praznovali za Božić. Već na Štefanje su igrali protiv Celja, a samo dan kasnije uputili su se na megdan Jesenicama. Domaći nisu imali previše razumijevanja za raspored Zagrepčana nego su ga u najvećoj mjeri iskoristili. Unatoč premoći "železara", gosti su na prvi odmor pošli netaknute mreže. Jeseničani su početkom druge trećine poveli, ali su gosti smjesta izjednačili. Jesenice su potom preuzeli inicijativu no nisu uspijevali nadjačati obranu Zagrepčana sve do pred kraj drugog dijela susreta. Otpor gostiju slomio se tek u posljednjih dvadeset minuta. "Železari" su početkom zadnje trećine povećali prednost te nastavili s pritiskom. Sredinom trećine suparnici postižu tri pogotka u minutu i pol nakon kojih su Jeseničani imali nedostižno vodstvo od tri gola. Domaći su u posljednjoj minuti postavili konačnih 6:2.

Nedokučivi Slovenci

U16 TZG Ble 171210Mlađi juniori Bleda su u zaostaloj utakmici 14. kola "ugostili" Team Zagreb na Velesajmu. Bila je to dobra prilika za Zagrepčane da uzvrate za poraz iz prve utakmice ovih suparnika koja se odigrala još krajem rujna. Međutim, zagrebačka selekcija pretrpjela je i peti uzastopni poraz od suparnika iz Slovenije. Prvih dvadeset minuta proteklo je u zatvorenoj, tvrdoj igri s malo prilika za pogodak. Bled je ravnotežu na ledu narušio tek u završnici trećine s dva zgoditka dvadesetak sekundi. "Labudovi" su u nastavku susreta imali više od igre, ali im nije pošlo za rukom povećati prednost. Zagrepčani su u zadnjoj trećini zagospodarili ledenom plohom. Akcije pred vratima gostiju nizale su se jedna za drugom, ali bez uspjeha. Team Zagreb se u završnici ipak uspio približiti na gol manjka no Bleđani ubrzo vratili razliku na dva gola koju su sačuvali do kraja dvoboja.

Ne ide protiv jačih

U16 slavija TZGPobjeda u Beogradu nije poslužila kao poticaj mlađim juniorima Teama Zagreb da napokon svladaju i neku momčad iz gornjeg doma ljestvice. Zagrepčani su u svom prvom susretu sa Slavijom pretrpjeli uvjerljivu poraz u Zalogu. Gosti su samo u prvoj trećini djelovali kao momčad koja se može suprostaviti Ljubljančanima. Sredinom prvog dijela utakmice, Team Zagreb je pogotkom s igračem manje došao u vodstvo. Domaći se do kraja trećine nisu uspjeli nametnuti Zagrepčanima koji su na odmor pošli s minimalnom prednosti. Slavija je drugi dio utakmice započela s igračem više. Međutim, obrana gostiju izdržavala je nalete protivnika sve dok se snage na ledu nisu izjednačile. Tada su Ljubljančani u kratkom roku preokrenuli omjer. Prije nego što su suparnici ponovo otišlo na odmor, domaći su svoju prednost i povećali. Team Zagreb je posljednju trećinu proveo u podređenom položaju pa je bilo samo pitanje vremena kad će obrana gostiju popustiti. Slavija je u završnici susreta s dva zgoditka postavila konačnih 5:1 u svoju korist.