Propuštena prilika za prolaz

U16 Sla TZG 180310Mlađi juniori Teama Zagreb nisu uspjeli svladati prvu prepreku u doigravanju pa je za njih prvenstvo Slovenije završilo. Zagrepčani su nakon prve pobjede nad Slavijom, tražili pobjedu u "majstorici" u Zalogu koja bi ih uvrstila u polufinale doigravanja. Domaći su rano poveli iskoristivši igrača više. Team Zagreb je sredinom trećine uzvratio na isti način no Ljubljančani su do kraja trećine s dva zgoditka stekli značajnu prednost za nastavak dvoboja. Nastavak susreta donio je ravnopravnu borbu u kojoj ni jednima niti drugima nije pošlo za rukom pronaći put do mreže. Gosti su se pred početak posljednje trećine našli u nezavidnom položaju s dva gola zaostatka. Zagrepčani su uložili veliki napor ne bi li stigli barem do izjednačenja, ali su tek u završnici susreta postigli zgoditak kojim su se približili na gol manjka. Bilo je to premalo i prekasno za Team Zagreb.

Opširnije...

Podbačaj u krivom trenutku

U16 Sla TZG 180303Team Zagreb je pretrpio neočekivano težak poraz u prvoj utakmici četvrtfinala doigravanja prvenstva Slovenije za mlađe juniore. Zagrepčani su se tijekom prvih dvadeset minuta ravnopravno nosili sa Slavijom koja je sredinom prve trećine prešla u vodstvo. Domaći su u nastavak susreta ušli puno bolje pa su za deset minuta igre dvaput iskoristili brojčanu prednost. Team Zagreb se u drugom dijelu trećine bolje nosio s protivničkim naletima, ali bez vlastitog pogotka. Gosti su vratili nadu pogotkom na početku posljednje trećine. Međutim, Slavija je odgovorila s dva nova pogotka kojima je odlučila pitanje pobjednika. Sredinom trećine domaći su još dvaput zatresli mrežu čime su uvjerljivu pobjedu pretvorili u pravi potop Teama Zagreb.

Propustili priliku za bodove

U16 Sla TZG 180217Slavija je prekinula pobjednički niz Teama Zagreb u prvenstvu Slovenije za mlađe juniore. Isprva se činilo kako bi Zagrepčani mogli iznenaditi domaćina u Zalogu. Gosti su rano poveli i unatoč boljoj igri Slavije, zadržali minimalnu prednost do kraja trećine. Nastavak susreta donio je obostrano otvorenu igru koja je sredinom trećine donijela povećanje prednosti Teama Zagreb. Međutim, domaći su u pet minuta drugog dijela trećine triput zatresli protivničku mrežu i preokrenuli omjer. Zagrepčanima je ipak pošlo za rukom izjednačiti prije posljednje trećine. U ravnopravnoj borbi tijekom posljednje trećine, Slavija je bila učinkovitija u napadu. Ljubljančani su dvaput iskoristili igrača više, a u završnici susreta podigli prednost na tri pogotka. Team Zagreb je prije posljednjeg zvuka sirene ipak uspio smanjiti razliku na dva gola za konačnih 6:4 u korist momčadi iz Zaloga.

"Šesnaestica" je još u igri

U16 TZG Sla 180307Suočeni s ispadanjem iz doigravanja, mlađi juniori Teama Zagreb zbili su svoje redove i svladali suparnike iz Zaloga. Slavija je u Zagreb došla po drugu pobjedu kojom bi se uvrstila u polufinale doigravanja. Međutim, domaći su zaigrali disciplinirano i organizirano. Prvih dvadeset minuta proteklo je bez pogodaka. Mreže su mirovale i u većem dijelu nastavka koji je protekao u tvrdoj utakmici u kojoj su obje momčadi više pažnje poklanjala obrani. Domaći su naposljetku poveli u drugom dijelu trećine te su minimalnu prednost zadržali do kraja trećine. Prije nego što je Slavija stigla ozbiljnije pritisnuti u potrazi za izjednačenjem, Team Zagreb je početkom posljednje trećine povećao prednost. Unatoč naporu pa i vađenju vratara puno prije završetka trećine, gosti nisu uspjeli pronaći put do mreže. Zagrepčani su tako pobjedom od 2:0 izborili "majstoricu" u Ljubljani.

Na mlađima svijet ostaje - prvi dio

tzg dresovi gostiTeam Zagreb je pobjedom u Beogradu zaključio redovni dio natjecanja u prvenstvu Slovenije. Zagrepčani su u zaostaloj utakmici 20. kola nadjačali Crvenu zvezdu s 5:4. Gosti su za samo šest minuta dvaput zatresli protivničku mrežu no Beograđani se nisu predavali pa su krajem prvog dijela susreta smanjili zaostatak. Team Zagreb je početkom druge trećine povećao svoju prednost no domaći su u roku od tri minuta postigli dva pogotka i izjednačili. Pet minuta prije kraja druge trećine "crveno-beli" su preokrenuli omjer, ali Zagrepčani su pred odlazak na mali odmor vratili rezultatsku ravnotežu. Gosti su u zadnjoj trećini imali više od igre što su okrunili i pobjedonosnim pogotkom na sredini trećine.

Zagrepčani pronašli recept

U16 TZG Jes 180206Zagrebačka selekcija mlađih juniora zabilježila je drugu uzastopnu pobjedu. Nakon uspjeha na Bledu, Team Zagreb je kod kuće svladao još jednu momčad s vrha ljestvice, moćne Jesenice. Domaći su i u ovom susretu prikazali sjajnu igru u obrani ne dopustivši nijednom paku da pronađe put do mreže. Zagrepčani su poveli sredinom prve trećine i održali svoju prednost sve do odlaska na veliki odmor. Jesenice su u drugoj trećini žestoko pritisnule domaći sastav, ali unatoč velikoj premoći, gostima nije pošlo za rukom izjednačiti. Team Zagreb se učinkovito branio i u trećem dijelu susreta. Kad su "železari" pred kraj trećine vratara zamijenili šestim igračem, Zagrepčani su pogotkom u praznu mrežu potvrdili vrijednu pobjedu.