Kriza

U16 TZG Tri 171103Mlađi juniori Teama Zagreb još jednom su izgubili bez postignutog pogotka. Hokejaši Triglava s kamatama su uzvratili za poraz u Kranju s kraja rujna. Prvih dvadeset minuta susreta proteklo je u ravnopravnoj borbi bez pogodaka. Gosti su poveli početkom druge trećine, a svoju prednost su povećali sredinom susreta. Do odlaska na mali odmor, Triglav je s još dva zgoditka praktički riješio pitanje pobjednika. Pokušaji domaćih da makar ublaže poraz nisu urodili plodom. "Orlovi" su u zadnjih dvadeset minuta još dvaput zatresli protivničku mrežu i s glatkih 6:0 napustili Velesajam koji im je ove sezone očigledno sretna dvorana. Zagrepčanima su pak ostala samo brige zbog drastičnog pada forme usred sezone.

Opširnije...

Protivnik po mjeri

U16 TZG Mar 171024Zagrebački mlađi juniori brzo su pronašli utjehu nakon uvjerljivog poraza od Jesenica. Tri dana kasnije gost na Velesajmu bila je momčad Maribora. Premda su poveli već u prvoj minuti domaći nisu uspjeli stvoriti razliku prije nego što su "lisjaki" izjednačili sredinom prve trećine. Zagrepčani su do odlaska na prvi odmor ipak stekli prednost od dva gola. Svaku dvojbu oko ishoda Team Zagreb je otklonio u drugom dijelu susreta kad je triput zatresao mrežu gostiju. Raspoloženi Zagrepčani nastavili su puniti protivničku mrežu i u zadnjoj trećini. Nakon tri pogotka u deset minuta, domaći su stali čime su omogućili Mariborčanima da s dva pogotka  završnici susreta ublaže poraz na konačnih 9:3 u korist zagrebačkog sastava.

Raspucali se u Celju

U16 Cel TZG 171003Nakon poraza od Bleda koji ih je ostavio u lošem raspoloženju mlađim juniorima Teama Zagreb uslijedio je protivnik kakav im je trebao. Momčad Celja nije osvojila nijedan bod, a u tri odigrane utakmice skupila je gol razliku od -20. Zagrepčanima je trebalo dosta da slome otpor nedoraslog protivnika. Poslije prvih dvadeset minuta gosti su imali samo dva gola prednosti. Početkom druge trećine Team Zagreb je nanizao nekoliko pogodaka čime je riješio pitanje pobjednika. Na mali odmor pošlo se s prednošću gostiju od pet pogodaka. Mladi Celjani razbijeni su tek u trećoj dionici dvoboja u kojoj su gosti čak devet puta zatresli mrežu za konačnih 15:1 u svoju korist.

Presušili strijelci

U16 TZG Oli 171028 2Mlađi juniori Teama Zagreb propustili su priliku uzvratiti "zmajčekima" za poraz iz drugog gola prvenstva. U dvoboju protiv dosad neporažene Olimpije, Zagrepčani su imali inicijativu, ali je nisu znali pretočiti u pogotke. Gosti su već u uvodnim minutama postigli pogodak koji je usmjerio utakmicu u njihovu korist. Team Zagreb je tražio način za izjednačenje, ali nije uspijevao nadigrati protivničku obranu ni vratara. Nastavak susreta donio je zatvorenu utakmicu s malo prilika za pogodak. "Zmajčeki" su na samom početku zadnje trećine iskoristili igrača više čime su stekli za Zagrepčane nedostižnu prednost. Domaći su do kraja utakmice napadali, ali je suparnička mreža ostala začarana.

Slom u tri minute

U16 TZG Jes 171021Mlađi juniori Teama Zagreb u devetom su kolu prvenstva Slovenije na Velesajmu dočekali susjeda na ljestvici, momčad Jesenica. Zagrepčanima je to bila prva utakmica nakon stanke od 18 dana i pobjede nad Celjem. Domaći su dobro otvorili dvoboj protiv klizački i tehnički jačeg suparnika. Team Zagreb je poveo sredinom prve trećine, a nakon izjednačenja, domaći su u završnici trećine vratili prednost. Jesenice su u nastavku susreta opet poravnale no Zagrepčani su se brzo vratili u vodstvo. Od sredine druge trećine stvari kreću loše po domaće. "Železari" su prvo izjednačili, a potom u zadnje tri minute postigli tri zgoditka i usmjerili utakmicu u svoju korist. Početkom trećeg dijela susreta gosti su još dvaput zatresli mrežu i time otklonili svaku dvojbu oko ishoda. Team Zagreb je uspio samo ublažiti poraz na konačnih 8:4.

Na "labudovima" svijet ostaje

U16 TZG Ble 170930Dva tjedna nakon pobjede nad zagrebačkim juniorima, mladi bledski hokejaši svladali su Team Zagreb i u uzrastu mlađih juniora. Sastav u kojem je bilo mjesta za čak osam pobjednika iz juniorske utakmice nadjačao je svoje zagrebačke vršnjake. Domaći su poveli u drugom dijelu prve trećine no Bled je neposredno pred odlazak na odmor izjednačio s igračem više. U nastavku susreta gosti su još jednim zgoditkom preokrenuli omjer i stečenu prednost očuvali sve do kraja trećine. Nadu Zagrepčana da će ipak dobiti ovu utakmicu ugasila su dva uzastopna zgoditka Bleda u prvom dijelu zadnje trećine. Domaći su do kraja susreta stigli samo ublažiti poraz u posljednjim trenucima dvoboja na 2:4.