Obranom do bodova

IHLZagrebački mlađi juniori ugodno su iznenadili pobjedom u Bledu. Dugi niz poraza protiv jačih suparnika nije ostavljao previše prostora za optimizam pred gostovanje u gorenjskom turističkom središtu. Gosti su se u prvoj trećini našli pod pritiskom "labudova", ali su izdržali sve nalete protivnika. Sredinom prve trećine Team Zagreb pogotkom iz protunapada prelazi u vodstvo. Unatoč naporu, Bledu nije pošlo za rukom izjednačiti prije velikog odmora. Druga trećina je protekla u ravnopravnoj borbi u kojoj su obrane obje momčadi dominirale u odnosu na napade pa su mreže ostale mirovati. U zadnjoj trećini domaći ponovo imaju više od igre no zagrebačka mreža je ostala začarana. Team Zagreb je na koncu slavio s "nogometnih" 1:0 i vratio se na Velesajam s velika tri boda.

Opširnije...

Sigurno do bodova u Celju

TZG dres bijeliTeam Zagreb je zabilježio još jednu uvjerljivu pobjedu u prvenstvu Slovenije za mlađe juniore. Zagrebačka selekcija je nakon uspjeha protiv Maribora, svladala i drugu štajersku momčad, Celje. Premda su domaći poveli već u prvoj minuti, Zagrepčani su do sredine prve trećine izjednačili, a potom u drugom dijelu trećine s tri uzastopna zgoditka stekli veliku prednost pred nastavak susreta. Početkom druge trećine Team Zagreb povećava razliku, a onda po starom lošem hrvatskom običaju, "povlači ručnu". Zadovoljni ostvarenim, Zagrepčani su dopustili suparniku da uspostavi ravnotežu, a krajem trećine i smanji zaostatak. Prvih desetak minuta zadnje trećine podsjećalo je na prethodnu trećinu, ali onda su gosti ubacili u višu brzinu i s pet uzastopnih zgoditaka došli do visoke pobjede od 10:2.

Domaći ostali bez baruta

U16 TZG Tri 180106Mlađi juniori Teama Zagreb su razočarali svoje navijače u prvoj utakmici u 2018. Zagrepčani su na svom klizalištu ugostili momčad Triglava s kojom se bore za peto mjesto u poretku. Prvih dvadeset minuta proteklo je u zatvorenoj igri s malo prilika za pogotke u kojoj su nešto aktivniji bili gosti. Obrane i vratari bili su iznimno učinkoviti pa se na veliki odmor otišlo netaknutih mreža. Unatoč nešto otvorenijem pristupu u nastavku susreta, suparnici su bili jednako neučinkoviti u napadu pa su mreže mirovale i tijekom druge trećine. Odlučujući trenuci dvoboja zbili su se sredinom posljednje trećine kad su gosti za 45 sekundi postigli dva zgoditka. Premda je do kraja utakmice ostalo još 12 minuta, domaći nisu imali nikakav odgovor na protivničko vodstvo. Očajnički pokušaj izvlačenja vratara samo je pomogao Triglavz da postavi konačnih 3:0 u svoju korist.

Neučinkovitost odnijela bodove

U16 TZG Oli 180127Zagrebački mlađi juniori pretrpjeli su novi neuspjeh u dvobojima s vodećim slovenskim momčadima. Olimpija je na svom drugom gostovanju u Zagrebu ove sezone ponovo odnijela sva tri boda u Tivoli. Ljubljančani su poveli u uvodnim minutama susreta nakon čega su se uspješno odupirali naletima domaćih tijekom prve trećine. Team Zagreb je u nastavku susreta pojačao pritisak tražeći izjednačenje. Međutim, gosti su bili izuzetno učinkoviti u obrani ne dopuštajući nijednom paku u vlastitu mrežu. "Zmajčeki" su u posljednjoj trećini iskoristili bolju fizičku pripremljenost da riješe utakmicu u svoju korist. Uspostavili su ravnotežu u igri, a sredinom trećine s dva pogotka otklonili svaku dvojbu oko ishoda. Domaći su u završnici napokon zatresli mrežu no kad su pokušali izvesti podvig sa šestoricom igrača na ledu, Olimpija je pogotkom u praznu mrežu postavila konačnih 4:1.

Pronašli utjehu

U16 TZG Mar 180116Zagrebački mlađi juniori su dočekali suparnika protiv kojeg su mogli nadoknaditi propušteno u prethodnom dvoboju s Triglavom. Maribor ni u trećem međusobnom susretu u ovom prvenstvu nije bio ravnopravan Teamu Zagreb. Unatoč obostrano otvorenoj igri na vodstvo domaćih čekalo se do sredine prve trećine. Zagrepčani su tek u završnici trećine s dva nova zgoditka stvorili sigurnu prednost. Početkom druge trećine Team Zagreb podiže razliku na četiri gola nakon čega slijedi neobjašnjivi pad u igri. Gosti su preuzeli igru u svoje ruke no raspoloženi čuvar mreže domaćih nije dopustio nijednom paku da mu se provuče u mrežu. Zagrebački hokejaši su tek u zadnjoj trećini slomili otpor protivnika kojem su do kraja susreta još četiri puta zatresli mrežu za konačnih 8:0.

Na kraju je ponestalo daha

jesenice tzg u16Mlađi juniori Teama Zagreb nisu previše praznovali za Božić. Već na Štefanje su igrali protiv Celja, a samo dan kasnije uputili su se na megdan Jesenicama. Domaći nisu imali previše razumijevanja za raspored Zagrepčana nego su ga u najvećoj mjeri iskoristili. Unatoč premoći "železara", gosti su na prvi odmor pošli netaknute mreže. Jeseničani su početkom druge trećine poveli, ali su gosti smjesta izjednačili. Jesenice su potom preuzeli inicijativu no nisu uspijevali nadjačati obranu Zagrepčana sve do pred kraj drugog dijela susreta. Otpor gostiju slomio se tek u posljednjih dvadeset minuta. "Železari" su početkom zadnje trećine povećali prednost te nastavili s pritiskom. Sredinom trećine suparnici postižu tri pogotka u minutu i pol nakon kojih su Jeseničani imali nedostižno vodstvo od tri gola. Domaći su u posljednjoj minuti postavili konačnih 6:2.