"Šesnaestica" je još u igri

U16 TZG Sla 180307Suočeni s ispadanjem iz doigravanja, mlađi juniori Teama Zagreb zbili su svoje redove i svladali suparnike iz Zaloga. Slavija je u Zagreb došla po drugu pobjedu kojom bi se uvrstila u polufinale doigravanja. Međutim, domaći su zaigrali disciplinirano i organizirano. Prvih dvadeset minuta proteklo je bez pogodaka. Mreže su mirovale i u većem dijelu nastavka koji je protekao u tvrdoj utakmici u kojoj su obje momčadi više pažnje poklanjala obrani. Domaći su naposljetku poveli u drugom dijelu trećine te su minimalnu prednost zadržali do kraja trećine. Prije nego što je Slavija stigla ozbiljnije pritisnuti u potrazi za izjednačenjem, Team Zagreb je početkom posljednje trećine povećao prednost. Unatoč naporu pa i vađenju vratara puno prije završetka trećine, gosti nisu uspjeli pronaći put do mreže. Zagrepčani su tako pobjedom od 2:0 izborili "majstoricu" u Ljubljani.

Team Zagreb - Slavija 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Slavija 4 min

Team Zagreb: Mikulić, Krasić - Janjatović, Đerek, Lovak, Kramarić, Pavetić - Podboj, Čavlović, Dimitrijević, Bebek, Idžan - Čavić, Groznik, Ikanović Šilhan, Joureau, Čiček.

Slavija: Sotlar, Kolin - Ćosić, Zagorc, Prodan, Povše, Šiftar - Bukovec, Beričič, Gračan, Skerlep, Jesihar - Juteršek, Intihar, Pogačar, Tomažič, Pečnik. Trener: Adlešić

Slavija je imala puno pokriće za optimizam pred nastup u drugoj utakmici četvrtfinala doigravanja u Domu sportova. Ljubljančani su dobili sve četiri međusobne utakmice, a posljednju, tri dana ranije, s dosad najuvjerljivijih 7:1. Gostujući sastav i u Zagrebusu predvodila dvojica najučinkovitijih napadača. Prodan je u redovnom dijelu prvenstva skupio 47 bodova kojima je pridodao i dva iz prethodne utakmice, a uz boj mu je bio raspoloženi Povše koji je sudjelovao u čak 6 od 7 pogodaka svoje momčadi u prvoj utakmici. U Zagreb je doputovao i Skerlep koji je u Zalogu ostao na jednom bodu, ali ih je prije doigravanja upisao 32. Vrata je i dalje čuvao izvanredni Sotlar. Međutim, trener Adlešić ipak je bio oprezan zbog izostanka svog najučinkovitijeg braniča, Černeta.

Zagrepčani su se pred uzvrat sa Slavijom našli pritješnjeni uz "bandu". Poraz pred svojim navijačima značio bi i završetak sezone odnosno povratak u domaće okvire. Trener Sertić ni u ovoj utakmici nije mogao računati na svog trećeg najučinkovitijeg napadača, Hanžeka, a od standardnih igrača nedostajali su branič Mandić te napadači Pejaković i Mihalić. Nijednom od dvojice vrsnih vratara nije išlo u Zalogu, a priliku u "ledenoj" dobio je Mikulić. Obrana je isklizala sa samo petoricom braniča jer je Čiček prekomandiran u napad. Najučinkovitija zagrebačka navala ponovo je bila na okupu, a Pavetić se našao u prvom napadu što je ukazivalo da će se domaći pretežito oslanjati na dvije postave.

Gosti su od početka susreta preuzeli inicijativu pa su se prigode zbivale isključivo pred vratima Teama Zagreb. Domaći su se organizirano branili pa Mikulić nije imao previše posla. Vratar "plavih" skupljao je obrane malo po malo no prikazani odnos snaga išao je u prilog gostima od kojih je bilo teško očekivati da nijednom ne pronađu put do protivničke mreže. Prvu ozbiljniju priliku "bijeli" su stvorili u osmoj minuti kad je Jesihar udarcem iskosa s desne strane pokušao iznenaditi čuvara mreže domaćih no Mikulić je bio na mjestu. Ofanziva Slavije potrajala je sve do prekršaja Juteršeka u devetoj minuti.

Zagrepčani su u iduće dvije minute uputili svoj prvi i jedini udarac prema vratima no Sotlar je bez poteškoća izašao s njime na kraj. Izjednačenja snaga na ledu donijelo je ravnotežu u igri pa se idućih nekoliko minuta malo što događalo između dva gola. Isključenje Bebeka u 14. minuti vratilo je Ljubljančane u napadačku trećinu. Povše je minutu kasnije opalio s plave linije no Mikulić je dobro zapamtio prošlu utakmicu pa se nije dao iznenaditi.  Momčad iz Zaloga pokušala je još jednom zaprijetiti no Zagrepčani su izdržali ovaj izazov.

Završnica trećine protekla je u izjednačenoj igri s prilikama na obje strane. Najbolju je u 16. minuti imao Dimitrijević kad je pobjegao svojim čuvarima i izašao sam pred gol no njegov udarac nije bio precizan. Prekršaj Skerlepa u 17. minuti dao je novu priliku domaćima za prelazak u vodstvo. "Plavi" su stvorili samo jednu priliku no nisu pronašli put do mreže. Gosti su također mogli doći do vodećeg pogotka, ali i Mikulić je bio na visini zadatka. Prvih dvadeset minuta proteklo je u znaku Slavije koja je bila bliža zgoditku no Zagrepčani su i dalje bili u igri.

Team Zagreb je morao nešto učiniti u preostale dvije trećine. Domaći su prvi stvorili priliku u nastavku susreta, a u 23. minuti Idžan je pobjegao pratnji i udarcem po ledu zamalo svladao Sotlara. U idućem napadu uzvraća Povše koji je presjekao dodavanje protivnika, izašao sam pred gol no Mikulić je fantastičnom obranom spasio svoja vrata. Prilike su se smjenjivale na obje strane no pogotka i dalje nije bilo. Skerlep je u 26. minuti udarcem slijeva pogodio Mikulića u kacigu.

Uslijedio je niz akcija "bijelih" među kojima i udarac Skerlepa s desne strane kojeg vratar domaćih odličnom reakcijom brani. Pritisak Ljubljančana doveo je do prekršaja Pavetića u 31. minuti. Zagrepčani su prvi imali priliku no potom su gosti počeli s opsadom protivničkih vrata. Mikulić je minutu kasnije upisao i treću uzastopnu obranu Skerlepovog udarca. Malo kasnije Povše tuče iz sredine, a Mikulić mu, uz taj, brani i udarac s plave linije tik pred izjednačenje snaga na ledu.

Team Zagreb je imao veliku priliku u 34. minuti kad je Dimitrijević u samostalnom prodoru pogodio stativu. U nastavku akcije Sotlar brani još jedan udarac. Gosti su pokupili odbijanac i pokušali krenuti prema naprijed no Idžan siječe dodavanje i šalje pak Čičeku iza gola. Prekomandirani branič domaćih pronalazi Bebeka koji udarcem iskosa s desne strane pogađa mrežu. Primljeni pogodak "naljutio" je Ljubljančane koji su pohitali po izjednačenje prije završetka druge trećine.

Zagorc je u 36. minuti opalio s plave linije, na što su se njegovi suigrači nadovezali s još par udaraca. Minutu prije kraja trećine Zagorc ostavlja "tandem" za Skerlepa koji puca s lijevog krila. Mikulić odbija pak, ali samo do Zagorca koji udarcem iz blizine pogađa stativu. U zadnjim trenucima pred odmor Prodan udarcem iz blizine pogađa prečku. Zagrepčani su na mali odmor pošli u boljem raspoloženju no gosti su i dalje imali više od igre, a već su bili pokazali što su sve u stanju učiniti u dvadeset minuta.

Slavija je u zadnju trećinu ušla napadački i u prvim minutama stvorila par prigoda za izjednačenje. Mikulić je i dalje bio na visini zadatka pa su domaći zadržali vodstvo. Team Zagreb je potom uspostavio ravnotežu u igri pa je nastupilo kratkotrajno zatišje. U 46. minuti Idžan je krenuo u samostalni prodor. Preklizao je svog čuvara i izašao sam pred vrata nakon čega je bekhendom poslao pak pod prečku. Zagrepčani su potom zatvorili igru nastojeći sačuvati svoju mrežu i "potrošiti" vrijeme.

Novo zatišje potrajalo je do 50. minute kad je na klupu za kažnjene sjeo Čiček. Gosti su smjesta navalili prema vratima "plavih". Skerlep je dvaput zaredom tukao s desnog krila no Mikulić je oba puta bio na mjestu. Zagrepčani su uzvratili bijegom Dimitrijevića koji je od iza gola pronašao Idžana no Sotlar je zaustavio udarac iz blizine domaćeg napadača. Slavija je nastavila napadati i poslije izjednačenja snaga na ledu. Međutim, u 53. minuti Bebek bježi sam pred gol no njegov udarac odlazi pored gola.

Minutu kasnije domaći ostaju bez Dimitrijevića koji je uz prekršaj zaradio i disciplinsku kaznu. Trener Slavije pozvao je pola minute predaha kako bi pripremio taktiku za napad na zagrebačku obranu. Odmah po osvojenom buliju, gosti mijenjaju Sotlara za šestog igrača i kreću prema vratima. Povše je u 55. minuti opalio s plave linije, a Zagorc skrenuo pak no Mikulić se nije dao iznenaditi. Ljubljančani su pritiskali no nisu dolazili u priliku za udarac. Dvadesetak sekundi prije izjednačenja snaga na ledu, Sotlar se vratio pred gol.

Gosti su u 57. minuti imali još jednu priliku kad je Skerlep pucao iz blizine, ali Mikulić je i dalje bio nesavladiv. Pokušali su "bijeli" još jednom sa šestoricom igrača u zadnjoj minuti, međutim obrana Teama Zagreb ostala je čvrsta. Zagrepčani su tako pobjedom od 2:0, prvom nad Slavijom ove sezone, izborili treću, odlučujuću utakmicu koja će se odigrati u Zalogu. Ponove li izvedbu u obrani iz ove utakmice, onda imaju prilike za uspjeh, pogotovo ako zaigraju u punom sastavu.