Nastavak serije

U14TZG slavija petraPočetak prosinca Teama Zagreb u kadetskoj kategoriji obilježiti će utakmice sa ljubljanskom ekipoma Slavija Junior. Prva od dvije uzastopne međusobne utakmice odigrala se na takoreći jedinom pouzdanom ledu u Zagrebu, klizalištu Velesajam. U poodmakloj fazi natjecanja, susreti drugoplasiranih i osmoplasiranih ekipa u ovim kategorijama obično ne nude rezultatsku neizvjesnost ma gdje se one igrale, a osobito ne ako je favorit domaćin. Tako je bilo i u ovoj utakmici.
Team Zagreb je golom Lovre Kumamovića prvi došao u vodstvo. Gosti su ubrzo izjednačili no do kraja trećine stvari su sjele na svoje mjesto. Najbolji strijelac zagrebačke ekipe zabio je jš pet golova. Tri od njih na dodavanje Karla Marinkovića koji je i sam zabio jednom. Fran Završki i Matej Mandušić autori su preostala dva pogotka.

Zagreb, Klizalište Velesajam, 3. prosinac 2017.
Gledatelja: 65
Suci: Krčelić, Žibret

TEAM ZAGREB U14 - HK SLAVIJA JUNIOR 9:4 (3:1,2:2,4:1)

Sastavi
Team Zagreb: Čavić, Janjatović-Lončar - Alić, Bezuk, Bodiroga, Bokšić, Čeak, Drugović, Filipović, Kašparek, Kumanović, Ljubičić, Looser, Mandušić, Marinković, Polonijo, Šimunković, Slovinac, Vukadin, Završki. Treneri: Žibret, Janjatović

Slavija Junior: M.Babnik - V.Babnik, Beričič, Bitenc, Bizjak, Gračan, Janežič, Klemenčič, Marc, Pečnik, Petrovič, Pezdir, Predalič, Šiftar, Špari Leben, Stele, Turšič Sečkar. Trener: Haler, Klemenčič

Utakmica traje 60 minuta

U14TZG marU okviru jedanaestog kola Internacionalne hokejaške lige kadetska selekcija Teama Zagreb je u Domu sportova ugostila Maribor. Maribor im je nanio prvi ovosezonski poraz pa se s nestrpljenjem očekivalo kakav su odgovor pripremili. Već samo otvaranje utakmice pokazalo je da neizvjesna utakmica u Mariboru nije bila nimalo slučajna i da "lisjaki" imaju protuigru za Team Zagreb. Unatoč terenskoj nadmoći zagrebački su hokejaši teško dolazili do golova, a prednost su gradili polako i strpljivo. U prvoj trećini je zabio Martin Šimunković, u drugoj je na 2:0 povisio Fran Završki, a kad je Lovro Kumanović u 46. minuti povisio na 3:0 svi su se ponadali da je utakmica riješena.

Opširnije...

Povratak starim navikama

U14TZG celje petraSelekcija Teama Zagreb do 14 godina vratila se starim navikama i zabilježila sedmu pobjedu u IHL-u.. Poraz u Klagenfurtu je arhiviran i krenulo se u novu pobjedničku seriju. Prva je na putu bila ekipa ECE Celja. U Celju se nije dugo čekalo na rješavanje dvojbe oko pobjednika. Sve je bilo jasno već nakon prve trećine koju je Team Zagreb dobio 3:0, a domaćina natpucao sa čak 20:5. Do kraja utakmice razlika je i povećana.

Četiri gola za četvrtu pobjedu u nizu

TZG dres bijeliSvaka serija dođe do kraja pa tako i neobičan niz pobjeda i poraza kadetske selekcije Teama Zagreb. Team Zagreb je na gostovanju u Kranju pobjedio Triglav 4:1 i konačno došao do četvrte pobjede u nizu. Za četvrtu pobjedu bila su potrebna četiri strijelca. Prednost gostima iz Zagreba donio je Karlo Marinković krajem prve trećine. Fran Završki poduplao je prednost početkom druge dionice. Domaćini smanjuju u trećoj trećini, no straha od poraza nema. U istoj minuti Filip Polonijo vraća prednost na dva razlike, a za kraj se u strijelce upisuje i najbolji strijelac ekipe Lovro Kumanović. U slijedećem kolu Team Zagreb ugošćuje Slaviju

Kadeti uvjerljivi protiv Zvezde

TZG igracDesetu prepreku u Internacionalnoj hokejaškoj ligi igrači Teama Zagreb do četrnaest godina savladali su bez većih problema. Gost Velesajma u nedjeljno predvečerje bila je beogradska Crvena Zvezda.  Uvjerljvih 8:0 na kraju rezultat je dominantne igre tijekom cijele utakmice. Omjer šuteva 61:9 govori u prilog tome, a kuriozitet utakmice je svakako i 0 minuta u rubrici za kazne.

Sve dvojbe riješene su u prvih dvadeset minuta kada je Team Zagreb zabio tri gola. Lovro Kumanović je zabio dva puta, a Fran Završki jednom. Istim su tempom nastavili u ostale dvije trećine. U drugoj su zabili Karlo Marinković i Filip Polonijo, a u trećoj, s nova tri pogotka, završavaju posao. Završki i Polonijo zabili su još po jedan gol, a u strijelce se upisao i Ivan Bokšić. Slijedeći vikend Team Zagreb ugošćuje Maribor. Ekipu koja im je nanijela prvi poraz ove sezone. Poraz u Mariboru bio je iznenađenje pa vjerujemo da pobjeda ovog puta neće izostati.

Potop u Klagenfurtu

U14KAC TZGTri dobre partije, jedna loša. To je ritam koji su ulovili kadeti Teama Zagreb. Poslije prve tri pobjede neočekivano su posrnuli u Mariboru, a nakon nove tri pobjede pali su u Klagenfurtu. U Koruškoj su poraženi od domaćeg KAC-a sa 8:2. Sam poraz nije iznenađenje no njegova težina jest obzirom da je u trećem kolu, na zagrebačkom ledu Team Zagreb je pobjedio 7:2. Jedan od razloga visokog poraza je što je ekipa iz Klagenfurta u ovaj dvoboj ušla bitno ojačana, s pet novih igrača. Drugi, bitniji razlog  je slabija igra Teama Zagreb.

Tek prvih desetak minuta hrvatski hokejaši su uspješno parirati domaćinu, a onda je sve krenulo nizbrno. Do kraja trećine bilo je 4:1, a nakon četdeset minuta 6:1. U posljednjoj trećini KAC je zabio još dva gola, a Team Zagreb drugim golom tek ublažio poraz. Oba gola za Team Zagreb postigao je Lovro Kumanović. Povratak na pobjedničke staze Team Zagreb će tražiti u Celju gdje gostuju u slijedećem kolu.