NHL

Prvaci došli u prednost

game stllak5Dva dvoboja iz prošlogodišnjih konferencijskih polufinala ponovila su se i ove godine, ali već u četvrtfinalu. Na Istoku bespoštednu borbu vode Washington in NY Rangers, a na Zapadu Los Angeles i St. Louis. Prvaci su pobjedom u gostima došli u priliku na svom ledu dovršiti posao, dok su Capitalsi Rangersi izjednačeni. Anaheim je kod kuće izborio treću pobjedu protiv Detroita, dok je Boston isti pothvat obavio u  Torontu.

Istočna konferencija:

Toronto - Boston 3:4 (2:0, 1:3, 0:0, 0:1) PP Bruinsi vode s 3:1 u pobjedama.

Boston 8 min

Kad se jedna slavna momčad nađe u doigravanju poslije devetogodišnje stanke, svaka utakmica u netom izborenom doigravanju ostaje u pamćenju. "Javorovi listovi" odlično su započeli susret s Bostonom u kojem su se nadali izjednačiti omjer pobjeda. Po jedan pogodak u otvaranju i završnici prve trećine ulio je sigurnost kako igračima tako i brojnim navijačima. Međutim, gosti su na samom početku druge trećine pretvorili brojčanu prednost u pogodak i vratili neizvjesnost u utakmicu. Sredinom susreta na scenu stupa češki majstor Krejči i svojim prvim zgoditkom poravnava rezultat. Nekoliko minuta kasnije Bruinsi ponovo koriste igrača više, a strijelac je opet Krejči. Domaći su vratili život svojim navijačima izjednačujućim pogotkom dvije minute prije kraja druge trećine. Trećih dvadeset minuta susreta obje su momčadi tretirale kao produžetak. Napadalo se na obje strane, ali uvijek s obranom vlastitog gola kao primarnim zadatkom. Ne čudi stoga što u trećoj trećini nije bilo pogodaka kao ni u 14 minuta produžetka. Tek tada je Krejči upotpunio hattrick i doveo svoju momčad u priliku da na svom ledu potvrdi prolazak u konferencijsko polufinale.

NY Rangers - Washington 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

Washington 8 min

Poslije uvodna dva poraza u dvoboju protiv Washingtona, Rangersi su se morali spašavati na gostujućem ledu. Kad im je to pošlo za palicom, trebalo je taj uspjeh potvrditi i u svojoj dvorani. Iščekivanje pogotka prekinuto je tek krajem prve trećine kad su domaći došli u vodstvo poslije pogreške protivničkog vratara. Capitalsi se nisu dali izbaciti iz takta pa se ravnopravna borba nastavila. Njujorčani sredinom utakmice povisuju prednost, no Washington odgovara samo tri minute kasnije. Na samom kraju druge trećine gosti su izjednačili i najavili uzbuđenja u trećoj trećini. Pogodak domaćih s igračem više na otvaranju treće trećine natjerao je hokejaše iz američkog glavnom grada ponovo u lov na rezultat, međutim samo šest minuta kasnije primili su još jedan. Odgovor Capitalsa uslijedio je samo minutu kasnije pa im je ostalo još 12 minuta za moguće izjednačenje. Rangersi su izdržali pritisak i sada je omjer pobjeda u dvoboju izjednačen.

Zapadna konferencija

St. Louis - Los Angeles 2:3 (0:0, 1:1, 1:1, 0:1) PP Kingsi vode s 3:2 u pobjedama.

Kings 2 min

U prve četiri utakmice ovog dvoboja obje su momčadi bile nepobjedive na svom ledu. Prva trećina ovog susreta prošla je u znaku domaćina, no mreže su ostale netaknute. Na samom početku druge trećine, Kingsi dolaze u vodstvo. "Glazbenici" iz St. Louisa nisu dugo čekali s odgovorom. Šest minuta kasnije domaći izjednačuju rezultat. Do kraja trećine nije više bilo pogodaka, međutim početak trećine ponovo je bio koban za "plave", a odgovoran je bio isti igrač, Carter. Ovog puta hokejašima St. Louisa nikako nije polazilo za palicom izjednačiti rezultat pa su u završnici morali pribjeći povlačenju vratara. Za razliku od svjetskog prvenstva gdje se ovakav potez uglavnom obije o glavu, Bluesi su 45 sekundi prije sirene postigli pogodak pa je utakmica otišla u produžetak. Kad su izdržali prvu minutu bez primljenog pogotka, domaći navijači su se ponadali konačnom uspjehu, no kraj je došao po isteku osme minute produžetka. Jedan protunapad Los Angelesa i pločica je odsjela u mreži St. Louisa. Prvacima je sada potrebna pobjeda na domaćem ledu i ući će u konferencijsko polufinale.

Detroit 8 min

Red Wingsi su doputovali u Kaliforniju s izjednačenim omjerom svjesni da za prolaz u konferencijsko polufinale moraju još jednom pobijediti Anaheim u gostima. Dobro su krenuli pogotkom s igračem više već u šestoj minuti. "Patke" koje više nisu "moćne", ali su jednako opasne, su izjednačile pred kraj prve trećine. Sredinom druge trećine, gosti ponovo dolaze u vodstvo, no upravo kad su bili u zamahu, ostaju na pet minuta s igračem manje. Detroit se dobro branio sve do završnice druge trećine kad Ducksi po drugi puta poravnavaju rezultat. Kao i u susretu Toronta i Bostona, već je treća trećina nalikovala na produžetak. Pogodaka nije bilo, no u "četvrtoj trećini" nije se dugo igralo. Već u drugoj minuti pločica je odsjela u mreži gostiju i sada Anaheim putuje na istok u potrazi za četvrtom pobjedom koja će mu otvoriti vrata konferencijskog polufinala.